حیات وحش
1396/10/17 - 12:00 جهانگردی

با بهترین و جدیدترین سفرهای حیات‌وحش در سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

به دنبال رفتن به برخی از بهترین زیستگاه‌های طبیعی دنیا در سال ۲۰۱۸ هستید؟ ما به شما در یافتن بهترین و جدیدترین سفرهای حیات‌وحش برای سال جدید کمک می‌کنیم. با فلایتیو همراه شوید.

 

آلاسکا | آمریکا

سفر در چشم‌اندازهای بکر آلاسکا همواره کند و دشوار است و نزدیک شدن به حیات‌وحش این منطقه به زمان و تجهیزات نیاز دارد. وسایل خود را به‌منظور سفر به این منطقه و تماشای شبه‌جزیره کِنای جمع کنید. این منطقه دارای حیات‌وحشی گسترده، کوه‌های یخی بکر، خلیج‌هایی با جانوران دریایی نظیر نهنگ و گوشت تازه در میان دندان‌ها و پنجه‌های خرس‌ها است. علاوه بر این می‌توان به قایق‌سواری در آب‌های خلیج کاچمک پرداخت و به قلب حیات‌وحش سفر کرد؛ اما یکی از جاذبه‌های برتر آلاسکا سوار شدن بر هواپیما و پرواز بر فراز کوه‌های آتش‌فشانی و سرزمین‌های برفی پارک ملی «دریاچه کلارک» است. در این منطقه خرس‌ها در سواحل جنگلی پرسه زده و به شکار ماهی سالمون در این آب‌ها مشغول هستند.

بوتسوانا و نامیبیا

اگر به دنبال کشف طبیعت وحشی جنوب غربی قاره آفریقا هستید،‌ سفر به بوتسوانا و نامیبیا را فراموش نکنید. در این سفر از میان دلتاها و تپه‌های شنی عبور کرده و به غرب لیوینگ‌استون بروید. از آنجا مسیر رودخانه چوب را دنبال کرده و به تماشای فیل‌ها، اسب‌های آبی، زرافه و سمورها در کنار رود بنشینید. از میان دشت‌ها، جنگل‌ها، تالاب‌ها و پارک ملی چوب عبور کرده و به دلتای اوکاوانگو برسید. یک اقامتگاه جدید خصوصی در منطقه Elephant Sands قرار دارد که مشرف به چاله‌های آبی مخصوص این جانوران پوست‌کلفت است. سپس از اینجا به نامیبیا رفته و به هنگام عبور از جاده‌های ساحلی وارد پارک ملی اتوشا شوید. این پارک در بین تپه‌های ماسه‌ای مرتفع و اقیانوس درخشان اطلس قرار دارد.

اکوادور | جزایر گوادلوپ

بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند تا از این جزایر پراکنده و دورافتاده به دلیل سختی راه پرهیز کنند. همین امر به شما کمک می‌کند تا آزادانه به این جزایر رفته و از یکی از زیباترین مقاصد حیات‌وحش دنیا دیدن کنید. در ساحل ال گاراپاترو به قایق‌سواری پرداخته، در سرزمین‌های میانی و پست این جزیره ماشین‌سواری کرده و سپس با قایق از خلیج زیبای این منطقه عبور کنید. بعد از آن به طرف جزیره تینتورراس رفته و به تماشای ایگواناهای دریایی در ساحل بنشینید. قبل از شنا در آب‌های این منطقه با قایق به دیدار پنگوئن‌هایی با پوستی آفتاب‌سوخته بروید. به کوه آتش‌فشانی سیرا نگرا صعود کرده و از آنجا سواحل سان کریستوبال و صدها شیر دریایی ساکن آن منطقه را تماشا کنید.

کامبوج

کامبوج اساسا کشوری تاریخی است. می‌توان در این کشور به تماشای بقایایی از امپراتوری خمرها و معابد رفت. دشت‌های سرسبز شمالی سیم‌ریپ، زندگی در کنار میمون‌ها و دنبال کردن میمون‌های درازدست در صبحگاه، روش‌های خوبی برای نزدیک شدن به طبیعت وحشی هستند. در این سفر می‌توان به پروژه «دره فیل‌ها» سر زد و با پایین رفتن از این دره فرصت تماشای این حیوانات عظیم‌الجثه را به دست آورد.

حالا که صحبت از خبرهای خوب مربوط به مراقبت از حیوانات شد، باید به این موضوع اشاره کنیم. پناهگاه جدید فیل‌ها در پارک ملی نایکا با داشتن بیش از ۳۰ فیل، یکی از این موارد است. شانس مشاهده این حیوانات در دشت نایکا و تورهای سافاری این منطقه چیزی نیست که به‌راحتی از دست بدهید. شما در قالب یک تور سه‌روزه به دشت‌های نایکا سفر کرده و با حیوانات دیگری چون گورخر، گاو کوهی و بز کوهی روبرو می‌شوید. از آنجا به روستاهای اطراف دریاچه مالاوی سفر کرده و با پای پیاده به سراغ دره ریفت بروید. پس از آن عازم پارک ملی لیونده شده و به گردش در دشت‌ها، چمن‌زارها و جنگل‌های همراه با رودخانه مشغول شوید. می‌توان در کنار بوفالو و ایمپالا (آهوی سرخ‌رنگ آفریقایی) در این جنگل اردو زد.

بلاروس

از مینسک، پایتخت بلاروس، به طرف جنگل‌های این شهر سفر کرده و به تماشای گرگ‌های اوراسیایی در محل زندگی آن‌ها بنشینید. در ایستگاه طبیعی در جنگل نالیبوکی در نزدیکی رود ولگا توقف کرده و از آنجا صبح و شب عازم مسیرهای جنگلی انبوه شوید. به‌علاوه تماشای سگ‌های آبی، گاومیش کوهان‌دار، عقاب‌ها و آهو را فراموش نکنید.

نامیبیا

دوباره به نامیبیا بازمی‌گردیم. پارک ملی اتوشا یکی از مناطق بکر و اصیل در این کشور است که تاسیس آن به سال ۱۹۰۷ بازمی‌گردد. این پارک زمانی ۱۰۰ هزار کیلومترمربع وسعت داشت. از آن زمان به بعد، این پارک به چندین منطقه حفاظت‌شده منحصربه‌فرد تبدیل شده است. سفر خود را از شهر ویندهوک آغاز کرده و سپس برای اردو زدن به کمپ «کرگدن صحرایی» بروید تا بتوانید آخرین گونه‌ها از جمعیت کرگدن‌های سیاه در جهان را مشاهده کنید. شب را در ساحل موسوم به «اسکلت» بگذرانید و به تماشای چشم‌اندازی زیبا بنشینید. سفر خود را در میان گربه‌سانان بزرگ منطقه حفاظت‌شده اونگاوا و اوکونجیما به پایان برسانید.

تایلند

آن‌هایی که تصور می‌کنند در تایلند هیچ رمز و رازی باقی نمانده است، سخت در اشتباه هستند. از شهر شلوغ بانکوک فاصله گرفته و عازم تپه‌های تناسریم در استان پراچوپ خیری خان شوید. در این منطقه به سراغ پارک ملی کویی بوری رفته و با تورهای سافاری به نزدیکی مرز این کشور با میانمار بروید. می‌توانید در جنگل‌های این منطقه شاهد گردش فیل‌های وحشی باشید. این حیوانات به خودروهای شاسی‌بلند عادت کرده‌اند و به‌ندرت می‌توان دید که این موجودات به سبب حضور انسان‌ها شاد هستند. پس از این سفر به کانچانبوری رفته و با قطار و قایق از این منطقه پر از غار، دریاچه، بقایای تاریخی و معابد عبور کنید. پناهگاه «دنیای فیل‌ها» در این ناحیه به شما برای نزدیک‌تر شدن به این ساکنان شگفت‌انگیز کمک می‌کند.

 

اگر تصمیم دارید تا به هر کدام از مقاصدی که از آنها یاد شد سفر کنید، می‌توانید رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل خود را به ما بسپارید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط