phuket-island
1395/10/01 - 13:27 جهانگردی

نکاتی که قبل از سفر به پوکت باید بدانید

پوکت یکی از جزایر تایلند است که هر ساله تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا برای ایام تعطیل و استفاده از سواحل آن به این نقطه سفر می کنند.

1- پوکت مرکز خرید نیست

هر چند در این شهر مراکز خرید متنوع و زیادی وجود دارد اما قبل از خرید بدانید که بسیاری از کالاها در این شهر علی رقم قرار داشتن در بسته بندی‌های شیک، معمولا غیر اصل هستند. بنابراین اگر قصد خرید سوغاتی دارید این نکته را مد نظر داشته باشید.

2- از خدمات در پوکت استفاده کنید

ماساژ، پدیکور، مادیکور و ... اگر به دنبال بهترین‌های هر یک از این خدمات می‌گردید پوکت بهترین این خدمات را به شما ارایه می‌دهد. حداقل یک ساعت ماساژ به همراه قیمت مناسب یکی از علت‌های مسافرت بسیاری از مسافران برای داشتن ماساژ حرفه ای است! پیدا کردن ماساژور در پوکت راحتر از پیدا کردن اینترنت است!

3- غذاهای بین المللی فراموش نکنید

اگر خیلی اهل خوردن غذاهای تایلندی نیستید، سفر به پوکت بهتون توصیه می‌کنیم. چون در این شهر رستوران‌های بین المللی زیادی وجود دارند که بهترین غذاها را با قیمتی مناسب در اختیار توریست‌ها قرار می‌دهند. البته باید بگم که بهترین سوشی‌ها رو می‌تونید در این شهر امتحان کنید.

4- در فصل باران‌های موسمی به پوکت سفر نکنید

یکی از نکاتی که باید در مورد پوکت بدانید این است که در ماه‌هایی از سال مانند ژوئن، جولای و آگوست باران‌های موسمی و سپتامبر تا دسامبر فصل باران‌های ملایم است. بهترین فصل برای مسافرت به پوکت بازه دسامبر تا مارچ است. و دمای هوا بین 24 تا 32 درجه سانتی گراد است.

5- هتل مناسبی را انتخاب کنید

بسته به برنامه و مقدار پولی که دارید برای رزرو هتل اقدام کنید. بسیاری از هتل‌های شیک در پوکت وجود دارند که با اینکه دارای لابی‌های بزرگ و امکانات آنچنانی نیستند اما در مقابل مبلغی اندک امکانات بسیار خوبی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

6- با انواع تاکسی در پوکت آشنا شوید

در پوکت به دنبال سیستم حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس نباشید. در این شهر یا باید اتومبیل کرایه کنید و یا تاکسی بگیرید.

دو نوع تاکسی وجود دارد، تاکسی‌های خصوصی که کرایه بیشتری به نوع دوم می‌گیرند ولی از نظر قیافه و ظاهر اتومبیل، شرایط به مراتب بهتری را دارند. اما تاکسی‌های توک توک که یه جورایی شبیه به ون‌های خودمان در ایران است (البته ون‌های ما شیک تره!) معمولا طی روز توریست‌های زیادی را جا به جا می‌کنند و در واقع از نظر شهر شناسی بسیار واردتر از راننده تاکسی‌های خصوصی‌اند.

اگر به دنبال خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما هستید از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما





مطالب مرتبط