ماه رمضان را در مالدیو سپری کنید

ماه رمضان که قصد آمدن می‌کند، کشورهای مسلمان در هر گوشه‌ای از این جهان رنگ و بوی رمضانی به خود می‌گیرند و هرکدام آداب و رسوم مخصوص به خود برای سپری کردن این ماه را اجرا می‌کنند.

یکی از کشورهایی که رمضان در آن حال و هوای ویژه‌ای دارد مالدیو است. در ماله پایتخت مالدیو و جزایر اطراف آن نیز مثل بسیاری از مناطق مسلمان رعایت حال روزه‌داران واجب است و خوردن و آشامیدن پیش از افطار در ملا عام جایز نیست.

به همین دلیل رستوران‌ها تعطیل‌اند و گردشگران ترجیح می‌دهند زمان دیگری را غیر از رمضان برای رفتن به این کشور انتخاب کنند. اما اگر از شور و حال رنگارنگ این کشور در رمضان خبر داشته باشید، شاید همین حالا برای خرید بلیت هواپیما دست به کار شوید و یک رمضان متفاوت را در زندگی‌تان تجربه کنید.

یک افطار رنگارنگ

روز که با پیچیدن صدای اذان مغرب در شهر تمام می‌شود، نوبت افطار می‌رسد. در زمان افطار رستوران‌ها و هتل‌های مختلف غذاهای متنوعی را برای میهمانان خود تدارک می‌بینند. گولا، شیرینی معروفی که مالدیوی‌ها روزه خود را با آن باز می‌کنند و کولی بورکیبا، غذای سنتی مالدیو که در رمضان طرفداران خاص خودش را دارد تقریبا در همه سفره‌های افطار یافت می‌شوند. پس از افطار نیز برنامه‌های مختلفی مثل اجرای موسیقی و جشن‌های خیابانی تا سحر خواب را از شهر دور کرده و رنگ و بوی زندگی به آن می‌دهد.

جشنی به نام کودا

یکی از اعیاد بزرگ در مالدیو، عید فطر است که به آن «کودا» می‌گویند. با دیدن هلال ماه شوال صدای توپ در همه جای شهر می‌پیچد. صبح روز عید مردم در مساجد برای نماز جمع می‌شوند و پس از آن نیز به مهمانی‌ رفته و به هم هدیه می‌دهند. در این روز زن‌ها روی دستان خود حنا می‌گذارند و مردان نیز لباس سفید می‌پوشند. تعطیلات عید فطر در مالدیو سه روز است و در این روزها ماله و جزایر محل برگزاری فستیوال‌های زیادی هستند که برنامه‌هایی نظیر اجرای موسیقی، رقص سنتی و بازی‌های دسته‌جمعی را در بر می‌گیرند.

اگر قصد سفر به مالدیو و جزایر آن را داشتید، کافی است به وبسایت فلایتیو مراجعه کرده و نسبت به رزرو بلیط هواپیما یا خرید اینترنتی بلیط هواپیما اقدام کنید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*