ramadan-turkey
1396/03/13 - 11:32 جهانگردی

آداب رمضان در ترکیه

ماه رمضان یکی از ماه های مهم در ترکیه است. در این ماه مقدس، مردم معتقدند که باید برای همدلی و نزدیک شدن به یکدیگر تلاش می کنند، غذا دادن به ایتام، دید و بازدید از بزرگان و دعا و نیایش گروهی از جمله کارهایی است که آنها برای داشتن برکت بیشتر در سفره هایشان باید در این ماه انجام دهند. اگر قصد سفر به ترکیه در ماه رمضان را دارید بهتر است قبل از رزرو بلیط هواپیما و یا خرید آنلاین بلیط هواپیما نکاتی را درباره سفر به این کشور زیبا در ماه مبارک رمضان در نظر داشته باشید.

رمضان در ترکیه

روزه در ترکیه

با توجه به اینکه بیشتر مردم ترکیه مسلمان هستند، در این ماه مبارک روزه داری می کنند و همانند سایر کشورهای اسلامی خوردن و آشامیدن در ملاء عام ممنوع می باشد. در این ایام رستوران ها و ساحل ترکیه بسیار خلوت است. البته در طول روز برای گردشگران برخی از رستوران ها باز هستند ولی بهتر است به احترام روزه داران در این ایام از خوردن و آشامیدن در ملاء عام پرهیز شود.

افطار در ترکیه

با غروب کردن خورشید و خواندن اذان، افطار آغاز می شود. مردم به بیرون از خانه هایشان می آیند و در جشن افطار با یکدیگر شریک می شوند. بیشتر رستوران ها در این ماه به هنگام افطار منوی ویژه ای برای رمضان دارند و مسلمانان و غیر مسلمانان برای گردهمایی دور هم جمع می شوند. هر ساله سفره های افطاری بسیار گسترده و پر باری برای پذیرایی از روزه داران در سر تا سر شهرهای ترکیه پهن می شود. آنها معتقدند هیچ روزه داری نباید در این ساعت گرسنه بماند و خود را ملزم می دانند تا علاوه بر غذا دادن به روزه داران، تمام گرسنگان شهر را سیر کنند به همین دلیل سفره های وسیع و گردهمایی مسلمانان برای باز کردن روزه همه ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

برای اطلاع از بلیط پرواز ترکیه می توانید از طریق وب سایت فلایتیو اقدام نمایید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط