حمل و نقل شهر رم
1396/10/25 - 12:00 جهانگردی

حمل و نقل عمومی در شهر رم

سیستم حمل و نقل شهر رم باعث شده تا رسیدن به مقصدهای مختلف امری آسان به نظر برسد و اگر حس و حال قدم زدن ندارید، می‌توانید از انواع و اقسام انتخاب‌های پیش رو بهره ببرید. با فلایتیو همراه باشید تا این انتخاب‌ها را بررسی کنیم.

قدم زدن همیشه انتخابی خوبی برای یک سفر مخصوصا به رم است. در این شهر جاهای دیدنی فراوانی وجود دارد و همچنین خود شهر نیز آنقدر پخش و گسترده نیست و فاصله بین یادبود تا یادبود بعدی یا این پلازا تا پلازای بعدی کم است. اما اگر به هر دلیلی همانند آب و هوای نامساعد، خستگی و سنگینی بار روی دوش و حتی مشکلات فیزیکی نمی‌توانید زیاد پیاده‌روی کنید پس باید از سیستم حمل و نقل شهری استفاده کنید.

 

حمل و نقل عمومی – آتاک

مترو

سیستم حمل و نقل زیرزمینی کارایی بسیار بالایی دارد و درگیری خطوط آن پیچیده نیست و جابه‌جا شدن در آن آسان خواهد بود. البته این سیستم یکسری قسمت‌ها که خرابه‌های زیرزمینی در کنارش است را پوشش نخواهد داد.

 

اتوبوس

سیستم اتوبوس‌رانی رم بسیار گسترده است و به شما اجازه می‌دهد تا اساسا به همه‌جای شهر و حتی بیرون شهر نیز بروید. ممکن است مسیرها دیرتر طی شوند و سرعت پایین باشد اما اگر اتوبوس شلوغ نباشد و جا برای نشستن فراهم باشد، با تجربه خوبی از گردش در شهر روبرو خواهید بود.

 

ترام

ترامواها و واگن‌های برقی رم محدودتر از اتوبوس و مترو هستند و در نقاط مهم و مشخصی از شهر قرار گرفته‌اند. عموما این ترام‌ها در پایان به ایستگاه مترو یا اتوبوس منتهی خواهند شد و دسترسی مناسبی دارند. برخی ایستگاه‌ها مانند سالن اجتماعات پارکو دلا موزیکا یا موزه ماکسی با ترام دسترسی بسیار خوبی خواهند داشت.


چه راه دیگری برای رفت و آمد وجود دارد؟

تاکسی

ممکن است تصمیم بگیرید که با تاکسی به این سمت و آن سمت بروید و حوصله درگیر شدن با جمعیت را نداشته باشید. اما باید توجه کنید که نرخ تاکسی ممکن است کمی بالا باشد و همچنین تاکسی‌ها عموما در رم پرسه نمی‌زنند و نمی‌توانید وسط خیابان یک تاکسی بگیرید. حتما باید به سمت استندها و ایستگاه‌های تاکسی بروید که عموما در خیابان‌ها با یک تابلو نارنجی که روی آن تاکسی نوشته شده مشخص شده‌اند.

 

اتوبوس دوطبقه

اتوبوس‌های دوطبقه و سرباز در رم پیدا خواهند شد و بسیاری از شرکت‌ها ازین طریق گردشگران را جابه‌جا می‌کنند.

می‌توانید مناظر دیدنی و جاذبه‌های شهر را در طول سفرتان در این اتوبوس‌ها ببنید و اگر زمان کمی برای بازدید از شهر دارید این اتوبوس‌ها به شما این امکان را می‌دهند که در زمانی کوتاه یک دید کلی به شهر بی‌اندازید.

 

رانندگی

البته بهتر است از همین حالا به شما پیشنهاد کنیم که خیلی به سمت این انتخاب نروید.

اگر یک ماشین کرایه می‌کنید و قصد دارید با آن رم و حوالی آن را بگردید باید بگوییم که هیچ نیازی به این کار نیست و همچنین پیدا کردن جای پارک ارزان و ساده نخواهد بود. ریسک این نیز وجود دارد که در اماکن مختلف شهر ورود پیدا کنید و به دلیل ورود به مناطق محدود شده با جریمه‌های سنگین روبرو شوید.

 

دوچرخه

دوچرخه‌سواری نیز ممکن است به نظرتان گزینه خوبی باشد اما بهتر است کل شهر را با دوچرخه طی نکنید. متاسفانه راننده‌های بد در شهر فراوان هستند و امکان بروز تصادفات مختلف وجود دارد.

اما سواری‌های ساده‌تر و تفریحی‌تر حتما پیشنهاد می‌شود. می‌توانید در پارک‌ها یک دوچرخه اجاره کنید و به گردش مشغول شوید یا حوالی جاذبه‌هایی همچون کولوسئوم که ترافیکی ندارد دوچرخه خود را برانید.

راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان از طریق آن‌ها در رم کمی جا‌به‌جا شد اما نمی‌توان خیلی نام سیستم حمل و نقل به آن‌ها داد. به عنوان مثال می‌توانید از دوچرخه‌های خودکار سگ‌وی استفاده کنید. برخی از محلی‌ها این دوچرخه‌ها را کرایه می‌دهند اما خب خیلی نمی‌توان با این وسیله‌ها در رم جا‌به‌جا شد. سوار کالسکه شدن نیز یک انتخاب است اما این تجربه بیشتر ازینکه یک سیستم حمل و نقل باشد، یک تجربه توریستی است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط