سنتورینی؛ شهر سفید یونان
1396/04/07 - 10:30 جهانگردی

سانتورینی؛ شهر سفید یونان

در میان دریای اژه جواهری وجود دارد که در ذهن گردشگران دنیا و طرفداران یونان جایگاه ویژه‌ای دارد. این جواهر آتلانتیسی، جزیره‌ای کوچک است به نام سانتورینی که در 200 کیلومتری یونان واقع شده است. سانتورینی جزیره‌ای تاریخی با خانه‌های سفید رنگ است که به مقصد ماه عسل دنیا معروف است. با فلایتیو همراه باشید تا پیش از رزرو هتل خارجی و خرید بلیط اینترنتی هواپیما درباره این جزیره زیبا بیشتر بدانید.

موقعیت مکانی و ویژگی های سانتورینی

نام قدیمی‌تر این جزیره «ترا» است که هنوز هم عده‌ای آن را به این نام می‌شناسند. سانتورینی یکی از جزایز مجموعه «سیکلاد» است که در دریای اژه قرار گرفته‌اند. معماری این جزیره بسیار منحصر به فرد است. بخشی از این جزیره را خانه‌های رنگی و بخش دیگر را خانه‌های سفید با سقف‌های آبی ساخته‌اند که تجلی رنگ‌های این خانه‌ها در آبی دریای اژه بسیار چشم‌نواز است. سانتورینی شکلی نیم‌دایره‌ای دارد که می‌گویند در نتیجه انفجار آتشفشان به وجود آمده است و سانتورینی مشخصه‌های آتشفشانی مثل سنگ‌ها و دالان‌های عبوری را که بقایای انفجار بودند، همچنان حفظ کرده است.

اقامت در سانتورینی

در سانتورینی هتل‌های مختلفی وجود دارند که منظره بیشتر آن‌ها رو به دریای اژه است. اما اکثر کسانی که به این جزیره سفر می‌کنند ترجیح می‌دهند مدت اقامت خود را در هتل‌های صخره‌ای مشرف به دریا بگذرانند. خانه‌های سنتی اسپراس، هتل صخره‌ای پریوولوس و سوییت‌های آسترا از معروف‌ترین این هتل‌ها هستند. در سانتورینی امکان سوار شدن قایق و کشتی کروز تفریحی وجود دارد. غروب این جزیره نیز به زیبایی معروف است و بسیاری در زمان غروب برای تماشای آن به کنار آب می‌آیند. خلیج کوچک آمودی، ساحل پریولوس، ساحل کاماری، منطقه باستانی تیرا و ساحل سرخ از دیدنی‌های سانتورینی هستند. علاوه بر این جاذبه‌ها تورهای مختلفی برای گشت دریایی و دور جزیره در سانتورینی در دسترس هستند. سانتورینی یک موزه ماقبل تاریخ نیز دارد. هر انسانی که عاشق سفر است باید حداقل یک بار به این جزیره رویایی سفر کند. اما سانتورینی به دلیل فضای شاعرانه‌اش میان عشاق و زوج‌ها جوان بسیار پرطرفدار است.

برای رزرو پرواز خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط