بهترین غذاهای خیابانی شهر مکزیکوسیتی
1397/02/03 - 16:00 جهانگردی

بهترین غذاهای خیابانی شهر مکزیکوسیتی

مکزیکوسیتی شهری است که به شلوغی و غذا مشهور است. بازار افسانه ­ای و رستوران­ هایی عالی دارد اما غذای خیابانی این شهر چیزی است استثنایی. بوی غذا را دنبال کنید و همان­جایی که محلی ­ها غذا می­ خورند، غذا بخورید. در این مطلب فلایتیو نگاهی به بهترین غذاهای خیابانی مکزیکوسیتی می­اندازیم. برای خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

ال واکیتو (El Huequito)

تاکوی ال­پاستور جزو پایه­ های مکزیکوسیتی است، ال­پاستور به معنی «به سبک چوپان» است. در ال واکیتو، گراز تند بر روی سیخ گردانی کباب می ­شود. این غذا در نان مکزیکی به همراه پیاز و گشنیز سرو می­ شود. این تاکوها مزه شهر هستند. ال واکیتو موسسه ­ای است که از سال 1959 فعالیت خود را در اتاق کوچکی در آنتامینتو (Ayuntamiento) شروع کرد. از آن زمان تاکنون چندین شعبه دیگر در شهر افتتاح کرده است. واکیتو به معنی «سوراخی در دیوار» است، این اسم سر راست و توصیف خود نشان­دهنده تاکوهای خوشمزه چوپانی و ساده است.

آدرس: مکزیک- مکزیکوسیتی- مرکزشهر- خیابان کائوتموک (Cuauhtémoc)- خیابان کاله آیوتامینتو 21 (Calle Ayuntamiento)

تلفن: 3313 5518 55 52+

ال کاگوامو (El Caguamo)

این مغازه کوچک ممکن است ساده به‌نظر بیاید، اما در واقع یکی از بهترین مکان‌ها برای امتحان کردن میوه‌های دریایی است. با نگاهی به مشتریانش می‌توانید تقسیم‌بندی بسیار خوبی از مردم محلی را مشاهده کنید، از بچه‌ها گرفته تا پیرمردان و کارگران ناهار خود را در این مکان میل می‌کنند. بشقاب دریایی (سالاد دریایی که با آب لیمو، سرکه، روغن زیتون و مقداری سبزیجات سرو می‌شود) برجسته‌ترین غذای این رستوران است که طعم غذای دریایی تازه آن با سس آغشته می‌شود.

آدرس: مکزیک- مکزیکوسیتی- خیابان آیونتامینتو & لوپز (Ayuntamiento & Calle López)

توتادس ان کیوکان (Tostadas In Coyoacán)

در قلب بازار د کیوکان (Mercado de Coyoacán) مغازه توستادا قرار دارد. توستاداس نان ذرت مکزیکی (Creamed Corn) که روی آن هرچیزی می‌تواند قرار بگیرد. به چشم نان ساندویچی که از تورتیلاست به آن نگاه کنید که روی آن نان دیگری قرار می‌گیرد. گوشت گراز را در مول، سس شکلاتی که به طرز شگفت‌انگیزی با گوشت تازه ترکیب خوبی می‌شود را امتحان کنید. همچنین در کنار آن مغازه‌ای که آب‌میوه سرو می‌کند وجود دارد و هورچاتا را امتحان کنید. اگر می‌خواهید کمی در این محله وقت بگذرانید از موزه فریدا کالو دیدن و مقداری هم در این مکان پول خرج کنید.

آدرس: مکزیک- مکزیکوسیتی-کویواکان- دل کارمن (Del Carmen)- خیابان ایگناسیو آلنده (Ignacio Allende)

مرسادو د مدلین (Mercado De Medellín)

به گوشت گراز مکزیکی چیچارون (Chicharrón) می‌گویند و مانند گوشت گراز معمولی در فویل‌های آلومنیومی بسته‌بندی شود و با سس تندی سرو شود اما این غذایی نیست که مدنظر ماست. چیچارون واقعی می‌تواند به‌اندازه یک متر مربع مساحت داشته باشد و میان‌وعده متداولی است. فروشگاه نزدیک بازار د مدلین چیچارون باکیفیتی ارائه می‌کند، پس حتما میان‌وعده محبوب مکزیکی را امتحان کنید و تکه‌های کوچک گوشت را از پوسته آن جدا و میل کنید.

آدرس: مکزیک- مکزیکوسیتی- خیابان روما- کائوتموک (Cuauhtémoc)- مدلین

آگواس فراسکاس د آبوئلا (Aguas Frescas De Abuela)

آگواس فراسکاس در تمامی شهر و صدها مکان و انواع طعم‌ها یافت می‌شود اما آبوئلا بهترین نوع آن را ارائه می‌دهد. این مغازه چندین سال است در پلاتانو ژوچیتل (Plátano Xochitl) قرار دارد و به شهرت خاصی رسیده (به معنی پدربزرگ است). این مغازه همیشه 10 طعم از این نوشیدنی را ارائه می‌کند و شما نمی‌توانید به کیفیت و یا تنوع نوشیدنی‌های این مغازه قدیمی ایرادی بگیرید.

آدرس: مکزیک- مکزیکوسیتی- محله ژوچیمیلو (Xochimilco)- ال روساریو- وینسنته گوئررو- پلاک 306 و 307- نبش خوزه ما

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط