5 دریاچه معروف سوییس را بشناسید
1396/04/04 - 10:30 جهانگردی

5 دریاچه معروف سوییس را بشناسید

یکی از کوچک‌ترین و در عین حال از پرآب‌ترین‌ها کشورهای اروپا سوییس است؛ آن‌قدر که درصد قابل توجهی از آب آشامیدنی اروپا از این کشور تامین می‌شود. صدها دریاچه در این کشور کوچک وجود دارند که در کنار کوه‌های آلپ طبیعت منحصر به فرد و زیبایی را به وجود آورده‌اند. با ما همراه باشید تا 5 دریاچه مهم سوییس را به شما معرفی کنیم.

(برای سفر به سوییس می‌توانید با مراجعه به سایت فلایتیو نسبت به رزرو پرواز خارجی و خرید آنلاین بلیط هواپیما خارجی اقدام کنید.)

دریاچه ژنو

این دریاچه در شمال آلپ و بین فرانسه و سوییس قرار دارد. نام آن در فرانسه «لاک لمان» و در سوییس دریاچه ژنو است. منظره‌ای که این دریاچه باشکوه در کنار کوه‌های آلپ به وجود آورده است را شاید در کمتر جایی از جهان بتوان مشاهده کرد و به همین دلیل است که یکی از پرطرفدارترین نقاط توریستی سوییس به شمار می‌رود. در اطرف دریاچه ژنو فستیوال‌های فراوانی برگزار می‌شوند و فضا برای تفریحات مختلفی چون اسکی، سوارکاری، قایقرانی، گلف، دوچرخه سواری، کوهنوردی، موتورسواری و... وجود دارد. دریاچه ژنو یک موزه معروف تاریخی را نیز در کنار خود جای داده است.

دریاچه لوسرن

این دریاچه در مرکز سوییس و بخش آلمانی آن واقع شده است و از آن به عنوان چهارمین دریاچه بزرگ این کشور نام می‌برند. دریاچه لوسرن به دلیل قرار گرفتن کوه‌ها بر سر راهش پیچ و خم زیادی دارد و دریاچه‌های کوچکی را به وجود آورده است. دو کوه معروف پیلاتوس و ریگی این دریاچه را احاطه کرده‌اند. در اطراف این دریاچه زندگی به شکل زیبایی در جریان است و شهر و روستاهای کوچک و بزرگ زیادی آن را در بر گرفته‌اند. هتل‌ های مشرف به دریاچه در فصول مختلف پذیرای مهمانان زیادی هستند و در فصول گرم قایق‌های کوچک سفید رنگ مثل مرواریدهای درخشانی در میان آبیِ دریاچه، منظره‌ای کم‌نظیر به آن می‌بخشند.

دریاچه لوگانو

این دریاچه در مرز سوییس و ایتالیا و در بخش جنوبی رشته کوه‌های آلپ واقع شده است. قله جنروسو بلندترین کوه این منطقه است. در اطراف این دریاچه زیبا ماهیگیری رواج دارد و به علت آب و هوای گرمسیری درختان نخل به وفور دیده می‌شوند. فاصله این دریاچه با شهر میلان بسیار کم است و رستوران‌ها، هتل‌ها، گالری، موزه‌ها و فستیوال‌های موسیقی رنگ خارق‌العاده‌ای به این دریاچه زیبا بخشیده‌اند. دریاچه لوگانو میان کسانی که به دنبال منطقه‌ای گرمسیری برای تفریح و گذراندن وقت در سوییس سرد هستند بسیار طرفدار دارد.

دریاچه کنستانتس

این دریاچه بسیار بزرگ و زیبا در مرز سوییس، آلمان و اتریش و در کنار رودخانه راین واقع شده است. چشم‌انداز خارق‌العاده، آب و هوای معتدل و تفریحات آبی و ساحلی فراوانی مثل قایقرانی هر روز و به خصوص آخر هفته‌ها جمعیت زیادی را به سوی آن می‌کشانند. اطراف این دریاچه محل مناسبی برای تفریحات مختلف اعم از دوچرخه‌سواری است. کنستانتس همچنین یکی از منابع تامین آب شرب است.

دریاچه زوریخ

زوریخ بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر سوییس است و دریاچه آن یکی از معروف‌ترین دریاچه‌های اروپا به شمار می‌رود. از بسیاری از خانه‌های شهر چشم‌انداز دریاچه زوریخ قابل مشاهده است. این دریاچه محل مناسبی برای تفریحاتی مثل اسکی روی آب در تابستان و اسکیت روی یخ در زمستان است. در اطراف دریاچه زوریخ رستوران‌های زیادی وجود دارند و فضای مناسبی برای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در نظر گرفته شده است. در کنار این دریاچه همچنین فستیوال‌های مختلفی برگزار می‌شود و آخرهفته‌ها محل تجمع خانواده‌های زیادی برای پیک نیک و تفریح است. 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط