با بهترین سواحل اطراف استانبول آشنا شوید
1396/12/12 - 15:00 جهانگردی

با بهترین سواحل اطراف استانبول آشنا شوید

با وجود نعمتی چون بوسفور در نزدیکی استانبول، تعجبی ندارد که شنا در این شهر یا اطراف آن به یکی از تفریحات محبوب در میان مردم محلی تبدیل شود. اگرچه هیچ ساحلی به‌طور مستقیم به این شهر وصل نمی‌شود، اما مکان‌های فراوانی برای تفریح در سواحل اطراف استانبول به چشم می‌خورد. فلایتیو شما را به دیدار برخی از بهترین سواحل اطراف این شهر می‌برد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل استانبول از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

جزایر پرنسس

جزایر پرنسس قطعا یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای شنا در فصل تابستان است. این جزیره که با قایق ۴۵ دقیقه تا استانبول فاصله دارد، با جاذبه‌های طبیعی بکر و دریای بیکران خود انتظار شما را کشیده و بدون شک طی کردن این مسیر ارزش رسیدن به آن را دارد. ویژگی دیگر این جزیره عدم ورود خودروها به آن و وجود دوچرخه‌های اجاره‌ای فراوان در جای‌جای آن است. می‌توان برای داشتن یک روز عالی به سراغ کافه‌ها و تفرجگاه‌های ساحلی این منطقه رفت.

صدف آداسی

اگرچه صدف آداسی یکی از جزایر استانبول است، اما اغلب نامی از آن در مجمع‌الجزایر پرنسس برده نمی‌شود. احتمالا به این خاطر است که تنها یک قایق برای بردن توریست‌ها از بوستانچی (بخش آسیایی شهر) به‌طرف صدف آداسی وجود دارد که همین امر رفتن به آنجا را کمی دشوار می‌کند. در این جزیره می‌توان رستوران مدرن و مجلل الیو صدف (Elio Sedef) و تفرجگاه‌های ساحلی را مشاهده کرد که در جشن‌ها میزبان گردشگران هستند. اگر در قالب یک گروه بزرگ سفر می‌کنید، می‌توانید مبلغ کمتری برای اجاره یک تاکسی دریایی پرداخت کنید.

کیلیوس

دهکده کوچک کیلیوس در سواحل دریای سیاه واقع شده و تنها یک ساعت با خودرو از شهر فاصله دارد. می‌توان در این جزیره جذاب‌ترین تفرجگاه‌های ساحلی را در فصل تابستان پیدا کرد. اگر به موسیقی علاقه‌مند هستید، به ساحل سوما (Suma) رفته و در کلوپ‌های ساحلی آن از انواع موسیقی‌ها لذت ببرید. ساحل بورج (Burç) یکی از بهترین مکان‌ها برای انجام ورزش‌های آبی محسوب می‌شود، زیرا علاقه‌مندان در این ساحل فرصت موج‌سواری با کایت و اسکی روی آب را پیدا می‌کنند. به‌علاوه گردشگران می‌توانند در این ساحل والیبال ساحلی بازی کنند.

شیله

ساحل شیله در ۷۰ کیلومتری استانبول واقع شده و یکی از بهترین سفرهای آخر هفته برای تفریح در کنار دریای سیاه است. اگر خودروی شخصی ندارید، با اتوبوس شماره ۱۳۹ به ساحل شیله بروید. سفر با این اتوبوس تقریبا دو ساعت طول می‌کشد. وقتی‌که به ساحل شیله رسیدید، به یکی از سواحل فراوان آن رفته و در یکی از رستوران‌های غذاهای دریایی آن سفارش ماهی سرخ‌شده بدهید. اگر تمایل دارید تا شب را هم در این ساحل بمانید، بد نیست که بدانید اقامتگاه‌ها و کمپ‌های فراوانی در این منطقه با قیمت مناسب وجود دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط