بهترین موزه‌ها و گالری‌های فلورانس که باید به آن‌ها سر بزنید
1396/12/12 - 16:00 جهانگردی

بهترین موزه‌ها و گالری‌های فلورانس که باید به آن‌ها سر بزنید

فلورانس زادگاه دوره رنسانس است و به نظر می‎رسد که تاریخ و هنر نزدیکی شدیدی به هم در این شهر دارند. اگر به فلورانس سفر می‌کنید باید به نحوی شهر را تجربه کنید که تاریخ آن از طریق هنر و فرهنگ برای شما نمایان شود. مجسمه، هنر، معماری، ریاضی، باستان‌شناسی، تاریخ، فیزیک، ستاره‌شناسی و حتی فشن همگی این رشته‌ها یک موزه خاص خود را در فلورانس دارند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به فلایتیو مراجعه کنید. 

گالری اوفیزی (The Uffizi Gallery)

مشخصا نمی‌توان به فلورانس سفر کرد و به گالری اوفیزی سر نزد. این گالری یکی از برترین موزه‌های جهان است و میزبان شاهکارهای هنری از هنرمندان همچون رافائل (Raphael)، جیوتو (Giotto)، میکل آنژ (Michelangelo)، بوتچلی (Botticelli) و کاراواجیو (Caravaggio) است. اوفیزی موزه‌ای بزرگ است و اگر بخواهید کل آن را بازدید کنید یک روز کامل زمان شما را خواهد گرفت. اما اگر زمان کافی ندارید و فقط می‌خواهید هایلایت‌های نمایشگاه را مشاهده کنید قبل از بازدید موزه تحقیقات کافی انجام دهید و با استفاده از نقشه موزه هر قطعه را پیدا کنید و به آن سر بزنید. همچنین کریدور واساری (Vasari Corridor) هم کنار این گالری قرار دارد. این راهرو سرپوشیده شما را از گالری اوفیزی به کاخ پیتی (Palazzo Pitti) خواهد رساند. این راهرو سال‌ها پیش توسط اشراف‌زادگان و خاندان سلطنتی استفاده می‌شد و امروزه خود یک موزه جدا است.

گالری آکادمی فلورانس (Galleria dell’Accademia)

این گالری خانه اثر معروف میکل آنژ یعنی مجسمه داوود است. با اینکه این گالری به بزرگی و عظمت گالری اوفیزی نیست اما همچنان یکی از پربازدیدترین گالری‌های دنیا نام گرفته است. با حجم کم خود موزه می‌توان در زمانی کوتاه کل آثار موزه که شامل آثار نقاشی و مجسمه میکل آنژ می‌شود را دید.

کاخ وکیو (Palazzio Vecchio)

خاندان مدیچی یکی از قدرتمند‌ترین خاندان‌های ایتالیا و اروپا بودند. افراد سرشناسی مانند پاپ و ملکه فرانسه از این خاندان زاده شدند. کاخ وکیو ساختمان قدیمی دولت بود و خاندان مدیچی زمانی امور تجاری خود را در این ساختمان انجام می‌دادند. امروزه اما این ساختمان شامل یک موزه بسیار زیبا است که با هنر و تاریخ پر شده است. حتما به این کاخ سر بزنید و از تاریخ و هنر و ثروت این کاخ بیشتر اطلاعات کسب کنید. پس از اینکه گردش شما در کاخ به اتمام رسید حتما به بالای برج ناقوس کاخ بروید و آنجا می‌توانید تصاویری زیبا را ثبت کنید.

موزه اپرای دوئومو (Museo Opera del Duomo)

این موزه نسبت به دیگر موزه‌های فلورانس کمی تازه ساخت‌تر است و مشخصا به این مسئله اختصاص دارد که نگاهی به تاریخ طولانی و غنی پروسه ساخت کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره (Santa Maria del Fiore) داشته باشد. گنبد این کلیسا اثر برونولسکی (Brunulleschi) است و یکی از شاهکارهای معماری آن زمان است که چون بزرگ‌ترین گنبد آجری جهان است و برونولسکی با ذکاوت خود توانست ساخت این گنبد را عملی کند. اگر به معماری، سیاست، تاریخ و تاثیر کاتولیک‌ها بر روی تاریخ ایتالیا علاقه دارد حتما به این موزه سر بزنید و اگر علاقه‌ای هم به این مباحث ندارید می‌توانید تنها از زیبایی این ساختمان لذت ببرید. هنگامی که بازدیدتان از موزه به اتمام رسید، به موزه زیرهمکف نیز سر بزنید و کمی با تاریخ کلیسا آشنا شوید. داخل موزه طبقه پایین اشیایی از خانواده مدیچی را نیز مشاهده خواهید کرد.

کاخ پیتی و باغ‌های بابولی (Palazzo Pitti and Boboli Gardens)

کاخ پیتی مکانی که روزگاری خانواده مدیچی در آن زندگی می‌کند و حتی تا به امروز یکی از بزرگ‌ترین بناهای معماری فلورانس است. این کاخ در تاریخ 1457 توسط برونولسکی ساخته شد. این ساختمان سال‌ها خاندان سلطنتی را میزبانی کرد و امروزه در بال‌های ساختمان موزه‌هایی قرار دارد و همچنین در پشت ساختمان نیز موزه‌هایی به نام باغ‌های بابولی واقع شده است. داخل خود ساختمان یک موزه متعلق به هنر، گالری پالاتین (Palatine Gallery) مخصوص نقاشی‌های قرن 16 و 17 میلادیو موزه نقره طراحی شده است. دیگر بخش‌های ساختمان نیز آپارتمان‌های سلطنتی است که اسباب زندگی آن دوره و آن خانواده به نمایش گذاشته شده است. می‌توانید یک روز کامل را داخل این موزه‌ها و باغ‌ها بگذارنید و از آن لذت ببرید.

اوسپیداله دلی اینوچنتی (Ospedale degli Innocenti)

این ساختمان که امروزه به عنوان یک موزه فعالیت می‌کند یکی از مهم‌ترین آثار معماری تاریخ فلورانس است. نام ساختمان به معنای (بیمارستان محرومین) است و سال‌ها پیش مکانی بود که در آن کشیش‌ها و راهب‌ها از یتیمان مراقبت می‌کردند. این موزه شامل نقاشی‌های مختلف، دیوارنگاره‌ها و دست‌ساخته‌های تاریخی است که به نمایش گذاشته شده‌اند. این ساختمان هم توسط برونولسکی طراحی شده و در زمان خود یکی از ساختمان‌های بزرگ دوره بوده است. به این موزه بروید و رازهای تاریخی آن را برملا کنید.

کاخ استروتزی (Palazzo Strozzi)

این کاخ قدیمی مکانی است که نمایشگاه‌های غیردائمی شهر فلورانس در آن برگزار می‌شود. گالری‌های هنر مدرن و گالری‌های موضوع محور از این مکان برای نمایش آثار خود استفاده می‌کنند. شهر فلورانس پر از رویدادهای هنری است و مطمئنا همیشه یک گالری خود در این کاخ برقرار است.

موزه ملی بارجلو (National Museum of Bargello)

این موزه به نام پالازو دل بارجلو (Palazzo del Bargello) نیز شناخته می‌شود. اما نام آن اهمیتی ندارد، مهم این است که حتما از فرصت خود استفاده کنید و به آن سر بزنید. این موزه در زمان ساختش یک زندان بود اما امروزه آثار هنری شامل نقاشی، مجسمه و معماری در آن به نمایش گذاشته شده‌اند.

موزه گوچی (Gucci Museum)

علاقه‌مندان به فشن و لباس ممکن است به موزه‌هایی که تا به حال معرفی شد علاقه خاصی نشان ندهند و فکر کنند که فلورانس چیزی برای عرضه به آن‌ها ندارد. اما این کاملا اشتباه است. موزه گوچی موزه‌ای است که به بازگو کردن تاریخ فشن گوچی تعلق دارد. در طول دهه‌های مختلف در تاریخ می‌توانید تکامل طراحی لباس و انقلاب فشن و همچنین برند گوچی را ببینید. پس از گردش در این موزه به پیازا دلا سینیوریا (Piazaa della Signoria) بروید و یک ناهار کامل در رستوران گوچی میل کنید.

موزه ملی باستان‌شناسی فلورانس (National Archeological Museum of Florence)

اگر از دوره میانی ایتالیا خسته شده‌اید سر به این موزه بزنید. این موزه پر از دسته‌ساخته‌ها و هنر مصری، اتروسک، یونانی و رومی است. مسیر رسیدن به این موزه خیلی توریستی نیست و در راه رسیدن به موزه به ساختمان‌‌های جالبی برخواهید خورد. همچنین در مسیر موزه‌های دیگری نیز وجود خواهد داشت که توجه شما را جلب می‌کند.

موزه گالیله (Museo di Galileo Galilei)

این موزه مختص علاقه‌مندان به ریاضی و علوم است. این موزه متعلق به گالیله است و در مکانی خوب میان اوفیزی و رود آرنو (Arno) قرار گرفته است. گالیله نگاه و ایده‌آل آدمی از جهان اطراف را با تحقیقات خود در قرن 17 میلادی کاملا تغییر داد. داستان گالیله داستانی پر پیچ و خم است و او چه با کلیسا و چه با خانواده خود در درگیری بود. اما مهم این است که امروزه نگاه ما به دنیا و بسیاری از کشف‌های علمی ما مدیون فداکاری‌ها و علوم گالیله است. به این موزه بروید و علاوه بر آشنا شدن با زندگی این مرد، به او ادای احترام کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط