بهترین مکان‌ها برای پیاده‌روی در کلمبو، سریلانکا
1397/01/22 - 11:00 جهانگردی

بهترین مکان‌ها برای پیاده‌روی در کلمبو، سریلانکا

کلمبو، پایتخت سریلانکا، پر از معبدهای بودائی و هندو، موزه‌ها، پارک‌ها و جاذبه‌های تاریخی است. آشنا شدن با یک شهر از طریق قدم زدن در آن، بهترین راه برای دیدن نحوه‌ی زندگی و کار افراد محلی است. بهترین زمان‌ها برای پیاده‌روی در کلمبو صبح زود یا بعد از ظهر است. ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا در مورد بهترین مکان‌های پیاده‌روی در کلمبو بیشتر بدانید.

برای خرید بلیط هواپیما و بلیط چارتر از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

قلعه کلمبو

قلعه‌ی کلمبو قدیمی‌ترین، اما در عین حال توسعه‌یافته‌ترین بخش شهر، در کنار دریا است. بازدیدکنندگان با پیاده‌روی در این منطقه می‌توانند ساختمان‌های قدیمی آلمانی و انگلیسی را با زمینه‌ی ساختمان سازی کلان ببینند. این منطقه سرگرم کننده است، اما در معرض خطر تسلیم شدن در برابر مدرن سازی شدید قرار دارد. در این مسیر بیمارستان آلمانی وجود دارد، که بازدیدکنندگان می‌توانند در آنجا یک نوشیدنی تازه بنوشند یا ناهار خود را صرف کنند. یک ایده‌ی دیگر، برگشتن به بیمارستان آلمانی با موتور سه‌چرخ و استراحت کردن، بعد از پایان پیاده‌روی است.

پیاده‌روی در قلعه‌ی کلمبو شامل گال فیس گرین، برج ساعت فانوس دریایی، فانوس دریایی کلمبو، بیمارستان آلمانی، ساختمان کارگیلز، بازار پتا، موزه‌ی آلمانی و مسجد سرخ است.

برای تورهای راهنمای فوق العاده در منطقه، با تورهای پیاده‌روی شهر کلمبو تماس بگیرید.

جزیره برده و باغ‌های سینامون

جزیره‌ی برده و باغ‌های سینامون دو مورد از بهترین مناطق کلمبو هستند و پیاده‌روی از معبد گانگارامایا در جزیره‌ی برده تا میدان استقلال در باغ‌های سینامون، بازدیدکنندگان را با روزهای اوج کلمبو آشنا می‌سازد. بهتر است این پیاده‌روی هنگام بعد از ظهر انجام شود و با یک چای خوش طعم در سالن استراحت مجتمع خرید آرکید در میدان استقلال به پایان برسد. نقشه نشان می‌دهد که از پارک ویاراماهادوی تا موزه‌ی ملی را باید دور بزنید، اما این کار لزومی ندارد، می‌توانید با رد شدن از خیابان، همین مسیر را از طریق پارک میانبر بزنید.

پیاده‌روی از جزیره‌ی برده تا باغ‌های سینامون شامل سیما مالاکا، معبد گاگارامایا، پارک ویاراماهادوی، موزه‌ی ملی کلمبو و میدان استقلال می‌شود.

ساحل ماونت لاوینیا

یک پیاده‌روی متفاوت را می‌توان در سواحل ماونت لاوینیا تجربه کرد. بیشتر بخش ساحلی کلمبو دارای راه آهن است در امتداد آن کشیده شده است، به استثنای گال فیس گرین و ماونت لاوینیا. یک راه عالی برای تجربه‌ی پیاده‌روی در ماونت لاوینیا، سپری کردن کل روز در این منطقه است. با خوردن صبحانه در هتل ماونت لاوینیا و شنا کردن در استخر شروع کنید. بازدیدکنندگانی که در هتل غذا می‌خورند می‌توانند از استخر نیز استفاده کنند. بعد از آن بازدیدکنندگان می‌توانند به ساحل خصوصی هتل ماونت لاوینیا بروند و یا می‌توانند به جاده برگشته و به بلوک بعدی بروند تا وارد ساحل عمومی شمالی یا جنوبی شوند. در هر دو ساحل شمالی و جنوبی که در کنار هتل قرار دارند، رستوران‌ها و مکان‌های استراحت وجود دارند. بیشتر آن‌ها در شب پر رونق هستند اما بهترین مکان برای تفریح در روز، رستوران ساحلی Shore by O است. در ساحل قدم بزنید و ببینید افراد محلی چگونه در ساحل تفریح می‌کنند!

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط