این‌ها رنگارنگ‌ترین خیابان‌های اروپا هستند
1396/12/28 - 14:00 جهانگردی

این‌ها رنگارنگ‌ترین خیابان‌های اروپا هستند

اروپا با داشتن زیباترین شهرها و روستاهای دورافتاده تا ساختمان‌های غیرمعمول و خانه‌های ماهیگیری، گنجینه‌ای از مکان‌های رنگارنگ را در خود دارد که باید کشف شوند. این‌ها تنها بخشی از خیابان‌های محبوب و رنگارنگ اروپا هستند.

برای خرید بلیط هواپیما پاریس و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

کولمار، فرانسه

ایالت قرون وسطایی آلزاس که یکی از زیباترین شهرهای اروپا محسوب می‌شود، خیابان‌های  فوق‌العاده خوش‌منظره‌ای دارد که انبوهی از رنگ‌ها را در خود دارند. این شهر که با نام خودمانی "ونیز کوچولو" هم خوانده می‌شود، ترکیبی از معماری آلمانی و فرانسوی را در خود دارد که سبک منحصر به فردی به آن می‌بخشد و بازدیدکنندگان را مجذوب خود می‌سازد.

هپی ریزی هاوس در براونشوایگ، آلمان

خانه‌ی هپی ریزی (Happy Rizzi Haus) که توسط جیمز ریزی و با سبک گرافیکی خاص او رنگ‌آمیزی شده است، ممکن است از نظر زیبایی در میان ساکنین پیر و جوان براونشوایگ محل اختلاف باشد، اما بدون شک به اکرهوف رنگ و لعاب بخشیده است. مجتمع اداری که توسط کنراد کلاستر طراحی شده است، پنجره‌ها و برجستگی‌های کج و معوجی دارد که تقلیدی از سبک طراحی "ریزی" است.

لامورالا روجا، اسپانیا

خانه سازی قرمز رنگ اسپانیایی ممکن است یادآور طرح‌های شگفت انگیز موریس اشر باشد، اما در واقع از قلعه‌های قدیمی آفریقایی الهام گرفته شده و از فضای عمومی و خصوصی استفاده می‌کند. اثر ریکاردو بوفیل با نام "دیوار قرمز" که در سال 1973 ساخته شد، از معمار مکزیکی، لوئیس باراگان تأثیر پذیرفته است که موجب شد کارآموزهای معماری، دیوار مرزی ترامپ را به رنگ صورتی در بیاورند.

بورانو، ایتالیا

هرگز نمی‌توانید از دیدن خانه‌های ماهیگیری رنگارنگ در جزیره‌ی باریک بورانو که در تالاب ونیزی قرار دارد، چشم پوشی کنید. به خاطر تدابیر سخت‌گیرانه‌ای که از زمان کشف جزیره وضع شده است، ساکنین بدون کسب مجوز از دولت نمی‌توانند خانه‌های خود با یکی از رنگ‌های رنگین کمان، رنگ‌آمیزی کنند.

استورتورگت در استکهلم، سوئد

استورتورگت، قدیمی‌ترین میدان سوئد، به دو دلیل مشهور است: بازار کریسمس معروف خود، و خانه‌های بازرگانی قرن هفدهم که به شکل فوق‌العاده‌ای رنگ‌آمیزی شده‌اند. ساختمان‌های برجسته‌ی قرمز، زرد و سبز در قلب گاملا استان (شهر قدیمی؛ The Old Town) سردترین روزهای اسکاندیناوی را گرم می‌سازند و یک پس‌زمینه‌ی عالی برای عکس‌های تعطیلات شما هستند.

نیهاون، کپنهاگ

وصف کامل ساختمان‌های خوش رنگ و لعاب قرن هفدهم که در شمال بندرگاه قدیمی نیهاون در کپنهاگ قرار دارند ممکن نیست، جایی که زمانی محل زندگی نویسنده‌ی مشهور، هانس کریستین اندرسن بوده است.

میدان اصلی پوزنان، لهستان

میدان بازار قدیمی پوزنان در لهستان توسط خانه‌های بازرگانان قدیمی احاطه شده است که با رنگ‌های مدیترانه‌ای آبی، سبز روشن و زرد رنگ‌آمیزی شده‌اند. بخش اعظم میدان در جنگ جهانی دوم تخریب شد و در دهه‌ی 1950 با دقت بازسازی شد، به همین دلیل است که هر ساختمان جزئیات و تزئینات خاص خود را دارد.

ورنازا، ایتالیا

در بخشی از ناحیه‌ی ساحلی سینک تره، در شهر ساحلی و کوچک ورنازا، تمام ساختمان‌ها با رنگ‌های گرم نارنجی و زرد رنگ‌آمیزی شده‌اند. افسانه‌ها این‌گونه بیان می‌کنند که همانند بورانو، ماهیگیران خانه‌ها را به این صورت رنگ‌آمیزی کرده‌اند تا آن‌ها را از دریا تمایز دهند، اما این کار احتمالاً به خاطر سرازیر شدن توریست‌ها در دهه‌ی 1970 بوده است، زمانی که دهکده‌های دورافتاده از طریق شبکه‌ی راه آهن، بیشتر در دسترس قرار گرفتند.

رو کرمیو در پاریس، فرانسه

تنها چند قدم آن طرف تر از شلوغی‌های گارد لیون در منطقه‌ی دوازدهم پاریس، یک بهشت رنگارنگ جا خوش کرده است. این خیابان مسکونی که با گلدان‌های سفالی و پنجره‌ای آراسته شده و به نام وزیر دادگستری آدولف کرمیو نام‌گذاری شده است، مجموعه‌ای از خانه‌های خوش رنگ را در خود جمع کرده است.

نوا دوکاروالو در لیسبون، پرتغال

لیسبون که به خاطر ساختمان‌های منحصر به فرد خود مشهور است، خیابان‌های رنگارنگ زیادی دارد که بسیاری از آن‌ها را می‌توان در بخش قدیمی شهر یافت. اما حتماً باید به خیابان صورتی آن سر بزنید، پروژه‌ای که توسط معماران خوزه آدریو و شورای شهر برای احیای مجدد خیابان اجرا گردید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط