معرفی جاذبه های توریستی آمستردام
1396/05/15 - 17:00 جهانگردی

معرفی جاذبه های توریستی آمستردام

تقریبا تمام کسانی که سفر کردن به اروپا را دوست دارند، بازدید از آمستردام را هم در برنامه خود قرار می‌دهند. این شهر که یادگاری از دوران قرون وسطا است به معماری، کافه‌ها، خیابان‌ها، رستوران‌ها و رنگ‌های ساختمان‌هایش معروف است. کانال‌های آبی که از آمستردام می‌گذرند از آن ونیزی دیگر در اروپا ساخته است. در آمستردام جاهای زیادی وجود دارند که نگاه هر گردشگری را به خود خیره می‌کنند. با فلایتیو همراه باشید تا با این جاذبه‌ها آشنا شوید.

(اگر قصد سفر به آمستردام را دارید، فلایتیو امکان خرید بلیط اینترنتی هواپیما و رزرو هتل خارجی را برای شما فراهم کرده است.)

موزه ون گوگ

این موزه محل نگهداری آثار ونسان ونگوگ (به هلندی وان خوخ) یکی از معروفترین نقاشان جهان است و از مهم‌ترین موزه‌های آمستردام به شمار می‌رود. البته در این موزه تنها آثار ونگوگ نگهداری نمی‌شوند و نقاشی دیگر نقاشان مشهور جهان نیز در آن‌جا برای نمایش حضور دارند.

خانه آنه فرانک

این موزه در واقع خانه یک نویسنده یهودی به نام آنه فرانک است که در زمان جنگ جهانی دوم از دست نازی‌ها فرار کرده و به همراه خانواده‌اش در این مکان پنهان شده بود. در موزه آنه فرانک دست‌نوشته‌های او وجود دارند که به شرح دوران جنگ می‌پردازند.

موزه رایکس

این موزه بزرگترین و پر بازدیدترین موزه هلند است. در موزه رایکس یا همان امپراطوری تعداد زیادی نقاشی از ادوار مختلف به نمایش گذاشته شده‌اند. علاوه بر نقاشی اشیای دیگری نیز از اروپا، هلند و کشورهای دیگر در موزه رایکس وجود دارند.

موزه رامبراند

موزه رامبراند، محل زندگی این نقاش کلاسیک و مشهور هلندی بوده است و اکنون آثار او در آن‌جا نگهداری می‌شوند.

کانال‌ های آب

اما شاید مهمترین نماد آمستردام کانال‌های آب آن هستند که از میان شهر عبور می‌کنند و جلوه منحصر به فردی به آن می‌دهند. یکی از کارهایی که گردشگران در آمستردام انجام می‌دهند قایق سواری روی این کانال‌ها و تماشای معماری بی‌نظیر قرن هفدمی در اطراف آن‌ها است.

آسیاب بادی دخووایا

یکی دیگر از نمادهای هلند آسیاب‌های بادی آن است. اما در میان این آسیاب‌های بادی، «دخووایا» از همه معروف‌تر است. این آسیاب در شرق بخش تاریخی آمستردام قرار دارد و بلندترین آسیاب بادی هلند به شمار می‌رود.

کاخ سلطنتی

این کاخ در قرن هفدهم ساختمان شهرداری بود و پس از آن به کاخ سلطنتی تبدیل شد. کاخ سلطنتی یکی از بناهای ارزشمند هلند است و اکنون در آن آثاری در جهت روایت تاریخ هلند و برای بازدید عموم وجود دارند.

فوندل پارک

بزرگترین و معروف‌ترین پارک در بخش تاریخی آمستردام فوندل پارک است. این پارک با فضای سبز دوست داشتنی‌اش محل اجرای کنسرت، تئاتر و نمایش فیلم نیز است.

فلایتیو شما را برای اطلاع از نحوه خرید بلیط چارتر راهنمایی می‌کند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط