10 گالری برتر هنری در کشور نیجریه
1397/02/31 - 10:00 جهانگردی

10 گالری برتر هنری در کشور نیجریه

هنر سهم فراگیری در فرهنگ کشور نیجریه دارد و زیست‌بوم هنری نیجریه در جهت شکوفایی هنرمندان، دوستداران هنر و گردآورندگان آثار هنری با سرعت چشم‌گیری جریان دارد. هنر در بسیاری از قالب‌های خلاقانه و تجاری حضور دارد و به همین دلیل در ناخودآگاه جمعی مردم نیجریه زنده مانده است. برترین گالری‌های هنری این کشور تنها به حفظ جنبه‌های زیبایی‌شناسی هنر نمی‌پردازند، بلکه فضای این گالری‌ها به منظور معرفی‌ استعداد‌های آینده و آگاهی‌بخشی به توده‌ی مردم در داخل و خارج این کشور به کار گرفته می‌شود.

 

مرکز هنری نایک | Nike Art Centre

فعالیت عمده‌ و ثابت «مرکز هنری نایک» در جهت نمایش و ارائه‌ی میراث، سنت، زبان‌ها، هنر و غنای فرهنگ نیجریه و قاره‌ی آفریقاست. شعبه‌های این مرکز هنری در چهار منطقه شامل: «لاگوس» (Lagos)، «اوسون» (Osun)، «کوگی» (Kogi) و «آبوجا» (Abuja) قرار دارد. شعبه‌ی لاگوس که در شهر «لِکی» (Lekki) واقع شده است بزرگترین گالری هنری در غرب قاره‌ی آفریقا به شمار می‌رود.

 

گالری رِد دُر | Red Door Gallery

این گالری در منطقه‌ی «جزیره‌ی ویکتوریا» (Victoria Island) واقع در شهر لاگوس قرار گرفته است و بزرگترین گالری خصوصی نیجریه محسوب می‌شود. گالری «رِد دُر» میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر در فضایی چشم‌نواز است تا افراد به بهترین نحو ممکن با آثار به نمایش درآمده در این گالری و ذات اصیل هنر ارتباط برقرار کنند.

 

تِرا کالچر |  Terra Kulture

این مرکز هنری واقع در منطقه‌ی «جزیره‌ی ویکتوریا» به هنر‌های مختلف و فرهنگ نیجریه اختصاص دارد و در این زمینه جوایز متعددی نیز کسب کرده است. گالری هنری این مرکز آثار شناخته‌شده‌ترین هنرمندان نیجریه را به نمایش می‌گذارد. همچنین در این مرکز یکی از بهترین رستوران‌های آفریقایی قرار دارد و کلاس‌های زبان‌های محلی نیز برگزار می‌شود. «تِرا کالچر» یکی از برجسته‌ترین مراکز هنری و فرهنگی در نیجریه محسوب می‌شود.

 

گالری اومِنکا | Omenka Gallery

این گالری که به نوعی یک میراث خانوادگی نیز به شمار می‌رود، یکی از بهترین گالری‌های مرتبط با هنر مدرن و معاصر در نیجریه است. گالری «اومِنکا» توسط «الیور اِنوُنوو» (Oliver Enwonwu) پسر هنرمند معروف نیجریه در قرن بیستم، «بِن اِنوُنوو» (Ben Enwonwu) در سال  2003 میلادی افتتاح شد. در این گالری که در منطقه‌ی «ایکویی» (Ikoyi) شهر لاگوس قرار دارد، نمایشگاه‌های نوگرا و تحسین‌برانگیزی از هنرمندان بومی و بین‌المللی و استعدادهای نوظهور برگزار می‌شود.

 

گالری هِرَم اندیشه | Thought Pyramid

هدف این گالری یافتن زمینه‌های مشترک میان سنت‌ها و جنبه‌های تجاری هنر در نیجریه همگام با جریان‌های هنری جهان است. این مرکز در پایتخت نیجریه شهر «آبوجا» و در خیابان «ووس» (Wuse) واقع شده و هنر مدرن و معاصر آفریقایی را در برمی‌گیرد.

همچنین در این مرکز کلاس‌های آموزشی راجع به جریان‌های هنری و هنرمندان مطرح برای افراد در تمام سنین برگزار می‌شود. در ماه آوریل سال میلادی گذشته بیش از 40 هنرمند نیجریه‌ای آثارشان را به مناسبت روز جهانی هنر در این گالری به نمایش گذاشتند.

 

گالری هورگِلَس | Hourglass Gallery

آثار بیش از 50 هنرمند کشور نیجریه و کشور غنا در این گالری به نمایش درآمده است و به صورت دوره‌ای آخرین آثار این هنرمندان در این محل ارائه می‌شود. گالری «هورگِلَس» واقع در منطقه‌ی «ایکویی» یکی از مکان‌های مشهور و معتبر برای علاقه‌مندان به هنر و خرید آثار هنری می‌باشد.

 

گالری مای‌دریم | Mydrim Gallery

گالری «مای‌دریم» واقع در منطقه‌ی «ایکویی» در شهر لاگوس یکی دیگر از مراکز هنری نیجریه است که به استعداد‌های نوظهور کمک می‌کند تا آثارشان را به نمایش بگذارند. محوریت نمایشگاه‌هایی که در این گالری برپا می‌شود حول هدف، ارزش و زیبایی هنر است.

 

گالری ملی هنر مدرن | National Gallery of Modern Art

این گالری داخل ساختمان «تئاتر ملی» (National Theatre) قرار دارد و یکی از جاذبه‌های مهم و برجسته‌ی شهر لاگوس و کشور نیجریه به شمار می‌رود. در این گالری دولتی که در منطقه‌ی «ایگانمو» (Iganmu) واقع شده است، مجسمه‌‌های نیم‌تنه و مدرن قرار دارد و همچنین آثار هنری قدیمی تا آثار معاصر نیجریه به نمایش درآمده است.

 

گالری هنری وینتِیج | Vintage Art Gallery

گالری «وینتِیج» واقع در شهر «جوس» (Jos) با هدف ایجاد تاثیرات مثبت اجتماعی از طریق هنر و خلاقیت تاسیس شده است. در حال حاضر در این گالری بیشتر آثار دانشجویان هنر در زمینه‌های مجسمه‌سازی، نقاشی و تصویرسازی به نمایش گذاشته می‌شود.

 

مرکز هنر معاصر | Centre for Contemporary Art

این مرکز در منطقه‌ی «یابا» (Yaba) شهر لاگوس واقع شده و هدف اصلی آن آگاه‌سازی عموم مردم در زمینه‌ی قالب‌های تصویری هنر و مدیوم‌های جدید می‌باشد. این مرکز یک سازمان غیرانتفاعی بوده و آثار هنرمندان مختلف، عکاسان و فیلمسازان در آن به نمایش در می‌آید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط