سفر
1396/10/16 - 14:00 جهانگردی

چگونه در سفر همانند افراد محلی رفتار کنیم؟

بدون شک، بهترین راه برای دیدار از یک مکان دیدنی، سفر به آنجا مثل یک محلی و بومی است. این تنها راهی است که می‌توان به‌درستی مقصد را شناخت و تجربیاتی صحیح و لذت‌بخش از سفر کسب کرد.

به همین منظور بهتر است از شلوغی پرهیز کرده و به کشف مناظر دیدنی پنهان و کمتر شناخته‌شده بروید.

برای این کار نیاز است تا با افراد محلی همان منطقه صحبت کنید. فلایتیو با جمع‌آوری اطلاعات گوناگون از طریق منابع مختلف محلی، سعی دارد تا توصیه‌هایی برای سفر مثل یک محلی را در اختیار شما قرار دهد. با ما همراه باشید.

به خاطر داشته باشید که همیشه پس از برنامه ریزی برای سفرهای خود، می‌توانید رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل خود را به فلایتیو بسپارید.

توصیه اول: از سفر در فصل‌های شلوغ خودداری کنید

سفر در فصل‌های شلوغ سال نه‌تنها هزینه‌های زیادی برای شما در پی دارد بلکه عذاب‌آور نیز است. وقتی‌که همواره با جمعیت زیادی از گردشگران احاطه شوید، نمی‌توانید به‌راحتی در اطراف گشت زده و از سفر لذت ببرید. به همین خاطر است که به شما توصیه می‌کنیم بمثل افراد محلی در فصول کم گردشگر به جاذبه‌های دیدنی سر بزنید.

زمان اوج گردشگر در هر کشوری، باتوجه به جشنواره‌های مختلف، متفاوت است؛ بنابراین از این موضوع از طریق آژانس‌های مسافرتی کسب اطلاع کنید.

 

توصیه دوم: مثل محلی‌ها به سراغ مسیرهای بیرون شهری بروید

اگر به دنبال تجربه‌ای واقعی همانند یک محلی هستید، نیاز است تا از جاذبه‌های مهم فاصله گرفته و در مقابل نفس خود برای بازدید از این مکان‌ها، تنها به خاطر شهرتشان، بایستید.

گاهی اوقات می‌توان با سفر به مناطق کمتر شناخته‌شده‌ی شهرها تجربه‌ای متفاوت کسب کرد. برای مثال کمتر کسی نامی از جزیره مکلیود در اندونزی را شنیده است.

برای رفتن به این مسیرها حتما از یک راهنمای محلی قابل‌اعتماد استفاده کنید.

 

توصیه سوم: به دیدار محلی‌ها بروید

شما تا زمانی که با مردمان محلی یک منطقه زندگی نکنید نمی‌توانید تجربه‌ای درست از فرهنگ آن‌ها داشته باشید. نمی‌توان تنها فرهنگ یک منطقه را در فرودگاه و هتل‌های آن منطقه جست‌وجو کرد.

روش‌های جذاب متعددی برای این آشنایی وجود دارد. شرکت در کلاس‌های آموزشی نظیر کلاس آشپزی یک از این روش‌ها است. در ژاپن رستوران‌های محلی دوره‌هایی برای چشیدن طعم مار به توریست‌ها ارائه می‌دهند. به سراغ دکه‌های غذاخوری کوچک در هر شهر رفته و با مردم محلی اطراف دکه‌ها صحبت کنید.

خجالت نکشید، هرچه بیشتر با مردم محلی صحبت کنید، بیشتر در مورد فرهنگ آن‌ها خواهید آموخت.

 

توصیه چهارم: زبان همان کشور را بیاموزید

هیچ‌کسی انتظار ندارد که شما زبان هر ملیت را به‌مانند مردم آن کشور صحبت کنید، اما توانایی در گفتن کلماتی به‌مانند «سلام»، «خداحافظ» و «ممنون» به زبان محلی ضروری است.

هرچه بیشتر به زبان آن کشور تسلط داشته باشید، بیشتر با فرهنگ و مردم آنجا ارتباط برقرار خواهید کرد. حتی بلد بودن زبان یک کشور با لهجه‌ای افتضاح هم به آب شدن یخ میان شما و مردمان محلی کمک می‌کند.

 

توصیه پنجم: از کارشناسان محلی واقعی کمک بخواهید

چه راهی بهتر از این وجود دارد که بتوان با کمک محلی‌ها مناطق محبوب و مشهور یک کشور را پیدا کرد؟ چه بهتر که این افراد محلی کارشناسان سفر و راهنماهای گردشگری هم باشند، درنتیجه می‌توان تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از سفرهای خارجی کسب کرد.

پس اگر واقعا به دنبال تجربه‌ای منحصربه‌فرد هستید، به سراغ کارشناسان محلی بروید.

 

توصیه ششم: آداب‌ورسوم محلی را بیاموزید

هیچ‌کسی دوست ندارد تا به‌طور ناخواسته به آداب‌ورسوم مردمان یک منطقه بی‌احترامی ‌کند.

بنابراین می‌توان با صرف اندکی زمان، به بررسی بایدها و نبایدهای هر منطقه‌ای پرداخت. برای مثال در برخی از کشورها با دست نشان دادن دیگران رفتاری زشت است. یا اینکه گرفتن بینی در معرض عموم در ژاپن امری ناپسند محسوب می‌شود.

آسیا خانه هزاران فرهنگ و رسوم مختلف است، بنابراین اگر قصد سفر به آسیا را دارید، حتما قبل از آن به یک بررسی جامع بپردازید.

 

توصیه هفتم: با یک راهنمای تور اختصاصی سفر کنید

رفتن به مسیرهای کمتر شناخته‌شده به معنای این نیست که به مناطقی سفر کنید که علاقه‌ای به آن‌ها ندارید. بلکه به این معنی است که به مناطقی ماورای کتاب‌های راهنما سفر کرده و به سراغ آن دسته از جاذبه‌های گردشگری بروید که در فهرست ۱۰ مکان برتر دیدنی نیستند. برای اینکه مطمئن شوید در مسیری درست قدم برمی‌دارید، از یک راهنمای اختصاصی و محلی کمک گرفته و همراه او شوید. راهنماهای محلی به شما در یافتن جاذبه‌های دیدنی کمتر شناخته‌شده کمک کرده و بسیاری از آن‌ها برای این کار آموزش دیده‌اند.

 

توصیه هشتم: به جست‌وجو در رسانه‌های محلی بپردازید

اکثر مناطق در کشورهای دنیا دارای یک روزنامه یا وب‌سایت انگلیسی‌زبان برای راهنمایی توریست‌ها هستند. به نمایشگاه‌های محلی، بازارها، اخبار و تبلیغات آن‌ها نگاه بیندازید. از راهنمای گردشگری همراه خودتان استفاده کنید، آن‌ها روزنامه‌ها و مجلات بی‌شماری دارند.

 

توصیه نهم: ‌مانند یک محلی غذا بخورید

این توصیه به معنی این نیست که هر غذایی که در سر راه شما قرار گرفت را ببلعید. بلکه به این معنی است که حواس خود را برای رفتن به سراغ بهترین رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی جمع کنید.

می‌توان از مردم محلی که در صف انتظار یک رستوران هستند در مورد بهترین غذای هر منطقه سوال پرسید. روزنامه‌ها و مجلات منتشر شده در آخر هفته‌ها به شما در این راه کمک فراوانی می‌کنند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط