trip-to-europe
1395/10/28 - 12:39 جهانگردی

6 قدم تا سفر به اروپا

شاید شما هم آرزوی قدم زدن روی سنگفرش خیابان های وین را داشته باشید، شاید دلتان برای یک قاچ پیتزای ایتالیایی در دل رم لک زده باشد، یا حتی دلتان یک قدم زدن ساده در کوچه های باریک و زیبای ونیز را بخواهد.

اگر این آرزوها را دارید و دوست دارید سفری به دل قاره سبز اروپا داشته باشید، با ما همراه باشید تا شما را چند قدم به سفر به قاره اروپا نزدیکتر کنیم.

1. مقصدتان را انتخاب کنید

اولین کاری که برای سفر به قاره اروپا باید انجام دهید این است که مقصد دقیق سفرتان را انتخاب کنید. چرا که بر اساس انتخاب مقصدتان مشخص می شود که به چه ویزایی احتیاج دارید و کشوری که انتخاب کرده اید عضو معاهده شینگن است یا نه.

توجه داشته باشید که با انتخاب یکی از کشورهای عضو شینگن می توانید به دیگر کشورهایی که عضو این معاهده هستند هم سفر کنید.

2. وقت سفارت بگیرید

با مشخص شدن مقصدتان، باید اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید. وقت بعضی از سفارت ها مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه و ... را باید به صورت اینترنتی و وقت بعضی از آنها مانند سفارت اسپانیا را باید به صورت حضوری بگیرید.

توجه داشته باشید که در صورت شینگن بودن ویزای مقصدتان و قصد شما برای سفر به چند کشور مختلف عضو شینگن، باید از سفارت اولین کشوری که به آن پرواز دارید ویزا بگیرید.

یعنی اگر می خواهید به اسپانیا سفر کنید و از آنجا به فرانسه و ایتالیا بروید، بهتر است ویزای اسپانیا را بگیرید تا مهر ورود شما به آن کشور در پاسپورتتان ثبت شود و بعدا راحت ویزا بگیرید.

3. کلیت برنامه سفرتان را مشخص کنید

پس از گرفتن وقت سفارت باید کلیت برنامه سفرتان را مشخص کنید تا متناسب با آن مدارکی را که باید به سفارت تحویل را جور کنید.

چون خیلی از سفارت ها، به خصوص سفارت کشورهای عضو شینگن از شما رزرو پرواز و رزرو هتل آن کشور را می خواهند.

4. مدارک خود را آماده کنید

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای هر کشور می توانید به بخش اطلاعات ویزای کشورها در سایت فلایتیو مراجعه کنید.

تا جایی که می توانید سعی کنید مدارکتان را کامل، منظم و به ترتیب اولویت سفارت ارائه دهید تا به مشکل نقص مدارک برنخورید و سفارت درخواست ویزایتان را رد نکند.

حواستان باشد که برای گرفتن ویزا، پاسپورت شما باید بیش از 6 ماه از تاریخ سفر اعتبار داشته باشد.

5. برنامه ای دقیق برای سفرتان بریزید

پس از چند هفته (بسته به شلوغی و خلوتی سفارت) جواب تأیید یا رد ویزای شما می آید.

در صورتی که با درخواست دریافت ویزای شما موافقت شد باید برنامه سفرتان را دقیق بچینید و قطعی کنید. در قدم اول باید رزرو بلیط هواپیما و هتلتان را قطعی کنید و پس از آن برنامه روزانه خود در سفر را بچینید.

یادتان باشد که بدون یک برنامه ریزی درست و منطقی هیچوقت به تمام کارهایی که باید در سفر نمی رسید و نمی توانید بیشترین استفاده را از زمانتان کنید.

6. چمدان ها را ببندید!

یادتان نرود که برای رزرو و خرید بلیط هواپیما می توانید از خدمات فلایتیو استفاده کنید. خدمات رزرو بلیط هواپیما در سایت فلایتیو کاملا رایگان است. شما می توانید قبل از قطعی شدن برنامه سفرتان رزرو اینترنتی بلیط خود را برای گرفتن ویزا به سفارت تحویل دهید و پس گرفتن ویزا رزروتان را قطعی کنید.

ما خرید بلیط هواپیما را برای شما راحت کرده ایم، پس هر چه زودتر چمدان هایتان را ببندید!

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط