پرهیز از اشتباهات رایج به هنگام انتخاب یک هاستل

پرهیز از اشتباهات رایج به هنگام انتخاب یک هاستل

اگر شما هم یک مسافر جوان‌تر باشید، احتمالا متوجه افزایش شمار هاستل‌های جهان به میزان دو یا حتی سه برابر در ۱۰ سال گذشته نشده‌اید. بسیاری از هاستل‌های جدید عالی هستند، اما بسیاری دیگر آپارتمان‌های تغییر کاربری یافته‌ای هستند که خدمات اندکی ارائه می‌دهند. برخی دیگر از آن‌ها که در نقاط دور از شهر قرار دارند و سعی می‌کنند تا با استفاده از تجهیزات لوکس و قیمت‌های فوق‌العاده پایین، هتل‌ها را به چالش بکشند.

موضوع دیگر که باید از آن آگاه بود این است که اکثر هاستل‌های مشهور با موقعیت مکانی خوب در بسیاری از شهرها، قیمت‌های خود را به خاطر اینکه می‌توانند وسایل رفاهی را بر اساس مد روز انتخاب کنند، بالا برده‌اند. هاستل‌های معروف معمولا خیلی خوب بوده و ارزش هزینه‌ی بیشتر را دارند، اما شما هم نباید یک هاستل را بر اساس شنیده‌ها انتخاب کنید.

فلایتیو پس از بررسی شمار زیادی از شهرهای مشهور جهان، قصد دارد تا برخی از اشتباهات رایج در انتخاب هاستل را با شما به اشتراک بگذارد. اکثر این اشتباهات به خاطر ارزان بودن قیمت هاستل است و همین موضوع باعث می‌شود مسافران فریب تبلیغات این‌چنینی را بخورند. با ما همراه باشید.

(فلایتیو امکان خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل خارجی با کارت شتاب و هاستل را برای شما فراهم کرده است.)

هرگز برای صرفه‌ جویی، یک هاستل در منطقه‌ بد را انتخاب نکنید

انتخاب یک هاستل ارزان‌قیمت به‌منظور کاهش هزینه‌ها تا جای ممکن امری طبیعی است، اما درسی که می‌توان از این کار گرفت این است که انتخاب محل هاستل بسیار مهم است.

بسیاری از ما که به هنگام جست‌وجو برای انتخاب هاستل، از ارزان‌ترین‌ها تا گران‌ترین هاستل‌ها را بررسی می‌کنیم، به‌راحتی می‌توانیم در دام قیمت‌های ارزان‌قیمت بیفتیم. زمانی هم که به هاستل ارزان‌قیمت می‌آییم متوجه می‌شویم که این مکان از شهر بسیار دور بوده و فاصله‌ی پیاده و حتی سواره‌ی آن از مرکز شهر بسیار زیاد است.

همان‌طور که می‌دانید، وقت طلاست و عقل حکم می‌کند که یک گردشگر برای حداقل دو یا سه بار در روز بخواهد در مرکز شهر و منطقه‌ی توریستی حاضر شود. اگر شما در مکان خوبی باشید، به‌راحتی می‌توانید به هرکجا رفته و از دیدنی‌های شهر، رستوران‌ها و تمام لذت‌های شهر، در کمترین زمان، بهره ببرید؛ اما اگر در منطقه‌ای دورافتاده باشید، بیشتر زمان خود را صرف رفت‌وآمد کرده و احتمال زیاد مجبور می‌شوید خیلی زود و قبل از تاریک شدن هوا به هاستل برگردید.

هرگز امکانات مهم را فدای صرفه‌ جویی نکنید

وقتی‌که در بسیاری از هاستل‌ها در مناطق مختلف دنیا اقامت داشته باشید، تصور می‌کنید که معمولا همه‌ آن‌ها دارای یک سطح از امکانات هستند. هاستل‌های خوب معمولا دارای یک اتاق مخصوص تماشای تلویزیون، یک میز پذیرش، بخش نوشیدنی و یک آشپزخانه‌ اشتراکی هستند، اما هاستل‌های ارزان‌قیمت‌تر هیچ‌کدام از این ویژگی‌ها را ندارند.

این یکی دیگر از آن مشکلاتی است که ما را به خاطر قیمت‌های ارزان‌تر فریب می‌دهد. بسیاری از افراد در آپارتمان‌هایی اقامت کرده‌اند که عملا جز یک تخت خواب چیز دیگری نداشته است. این گزینه ممکن است برای برخی از مسافران خوب باشد، اما نه برای همه.

اگر اهل آشپزی هستید، حتما به سراغ یک هاستل آشپزخانه دار بروید و با این روش در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید، نه با گرفتن یک هاستل فوق‌العاده ارزان‌قیمت و بدون امکانات.

هاستل‌ های ساکت را با هاستل ‌های پر جنب ‌و جوش اشتباه نگیرید

می‌توان هاستل‌ها را به دو بخش اصلی تقسیم‌بندی کرد: هاستل‌های پرجنب‌وجوش و هاستل‌های ساکت. در بسیاری از هاستل‌ها رسم است که مسافران دوست دارند دور هم جمع شده و سروصدا ‌کنند؛ اما عده‌ای دیگر از مسافران، هاستل‌های ساکت برای خوابیدن را ترجیح می‌دهند.

خوشبختانه از دو نوع هاستل در صنعت گردشگری موجود است. اگر شما یک هاستل پرجنب‌وجوش را ترجیح می‌دهید، به سراغ چنین مکانی بروید. در طرف مقابل، اگر اهل شلوغی نیستید و مکانی ساکت برای استراحت را می‌خواهید، چنین هاستلی برای شما موجود است.

زمانی که یک فرد این دو هاستل را باهم اشتباه بگیرد، قطعا دچار یاس در سفر می‌شود. بهتر است قبل از انتخاب هاستل موردنظر، به بخش نظرات رفته و نظر مسافران قبلی هاستل را جویا شوید. هرچند این موضوع هم همیشه نمی‌تواند موثر باشد.

بخش انتقادات و پیشنهادات هر هاستل در وب ‌سایت ‌ها را نادیده نگیرید

این موضوع کاملا به اشتباه بالایی مرتبط است. شما می‌توانید قبل از رزرو یک هاستل به بخش نظرات رفته و نظر سایر مسافران را جویا شوید. به نظر می‌رسد که اکثر هاستل‌ها نسبت به امکانات خود صادق باشند، اما اغلب اطلاعات خوبی از مکان جغرافیایی خودشان نمی‌دهند.

شما معمولا هاستل‌هایی را مشاهده می‌کنید که مدعی هستند تنها ۱۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارند، اما حقیقت این است که فاصله‌ آن‌ها با مرکز شهر ۱۲ دقیقه با اتوبوسی است که تنها یک بار در هر ساعت ازآنجا عبور می‌کند. اگر قبلا به آن شهر سفر نکرده باشید، اطلاع از این موضوع تنها توسط نقشه امکان‌ناپذیر است.

خوشبختانه این یک موضوع تقریبا واضح است، اما هر مسافر باید اولویت‌های خود را مشخص کرده و برای اطمینان به سراغ نظرات زیادی از کاربران برود. مسائلی نظیر سر و صدای زیاد ناشی از ساخت ‌و ساز در کنار هاستل هرگز از سوی هاستل‌ها مطرح نمی‌شود؛ اما ممکن است در نظرات اخیر مسافران به آن هم اشاره‌ای شده باشد.

فریب نظرات ساختگی را نخورید

هرچند گفتن این موضوع کمی سخت است، اما کاملا مشخص است که برخی از نظرات نسبت به تعدادی از هاستل‌ها کاملا جعلی هستند. از آنجایی‌که بسیاری از مسافران تنها به میانگین امتیاز هاستل‌ها نگاه کرده و کمتر به نظرات واقعی توجه می‌کنند. از این‌ رو بسیاری از هاستل‌ها تلاش می‌کنند تا سیستم را فریب داده و خود را بهتر از دیگر رقبا نشان دهند.

یک داستان مشهور در مورد یک هاستل وجود دارد که از میهمانان می‌خواهد در ازای دریافت نوشیدنی مجانی در زمان ثبت‌نام، نظرات مثبت برایشان درج کنند. بسیاری دیگر از هاستل‌ها به‌جای توجه به خواست مشتریان، از خدمه می‌خواهند تا نظرات جعلی مثبت برایشان در وب‌سایت‌های رزرو ثبت کنند.

درنتیجه اگر شما هم با سیل عظیمی از نظرات مواجه شدید که اکثر آن‌ها کوتاه و با تمام امتیاز (۵ ستاره) بودند، احتمالا کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است. به سراغ نظرات طولانی‌تر و جدی‌تر رفته و اطلاعات بیشتری به دست آورید.

رزرو زودهنگام هاستل ‌های معروف در فصول شلوغ سال را فراموش نکنید

هیچ چیزی بدتر از مسافرت بدون برنامه‌ریزی و رزرو محل اقامت نیست. همین موضوع گاهی باعث اقامت در یک هاستل گران ‌قیمت یا بدون امکانات می‌شود، زیرا شما بیش ‌از حد معطل کرده‌اید. اگر تصور می‌کنید که می‌توانید بدون رزرو یک اتاق در فصول شلوغ سال، به آن شهر رفته و به‌راحتی یک تخت پیدا کنید، سخت در اشتباهید.

یکی از خوبی‌های رزرو هاستل‌ها این است که شما تنها نیاز دارید ۱۰ درصد از مبلغ هاستل را به‌عنوان بیعانه پرداخت کنید. تصور کنید که می‌خواهید برای دو شب به آمستردام بروید و قیمت یک هاستل برای هر شب ۱۸ یورو است. شما تنها مبلغ ۲.۶ یورو برای رزرو هاستل پرداخت کرده و باقی مبلغ را به هنگام رسیدن می‌پردازید. حالا تصور کنید که بدون رزرو هاستل وارد شهر شده‌اید و مجبورید تمام خیابان‌ها را برای پیدا کردن جای مناسب طی کنید!

حتی اگر از سفر جا بمانید، تنها یک روز را از دست داده‌اید و می‌توانید تخت خود برای شب بعدی را داشته باشید. شما با رزرو یک اتاق قبل از سفر چیزی را از دست نخواهید داد.

(برای خرید بلیط هواپیما چارتر ، رزرو پرواز خارجی و خرید اینترنتی بلیط هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

برچسب ها:
تعداد کل نظرات : 1 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

شروین 1397/01/05 - 11:57
اگر بشه در مورد نحوه رزرو این راستا ها از ایران راه حلی رو ارائه بدید و در صورت عدم وجود روش مناسب این رو اعلام کنید. با تشکر

مطالب مرتبط