flightiobrezil
1395/05/16 - 15:51 اخبار گردشگری

در برزیل چه می گذرد؟!

برزیل کشوری که میزبان المپیک 2016 است، کشوری که دو سال پیش تر نیز میزبان جام جهانی فوتبال بود. مردم برزیل عاشق فوتبال هستند اما سال هاست که با مشکلات زیادی که مهم ترین آن ها شامل فقر و جرم و جنایت و نبود بهداشت است دست به گریبان هستند. این مشکلات در ریودوژانیرو و شهر بزرگی چون سائوپائولو نیز به وضوح دیده می شود.

مردم برزیل یا خیلی فقیر هستند یا ثروتمند، البته ثروتمندان برزیل هم با مشکلاتی که گفته شد درگیر هستند.

برزیل سال ها مستعمره پرتغال بود و مهاجران پرتغالی و اقوام سرخپوست و بردگان آفریقایی اجداد برزیلی های امروزی را تشکیل می دهند. به دلیل همین تنوع قومیتی در این کشور فرهنگ چندگانه و جذابی وجود دارد. که هر ساله بسیاری از گردشگران را با وجود تمام خطرات امنیتی و بهداشتی که آن ها را تهدید می کند به این کشور می کشاند.

مثلا شیوع بیماری زیکا در این کشور، با تمام محدودیت هایی که سازمان بهداشت جهانی و خود دولت کشور برزیل برای سفر به این کشور قائل شده بودند بازهم به مناسبت های گوناگون گردشگران بسیاری به این کشور زیبا اما فقیر سفر می کنند.

درباره ورزش و وضعیت آن در این کشور باید گفت که ورزش فوتبال روح و جان مردم برزیل است و البته حق هم دارند چندین دوره قهرمانی در جام جهانی فوتبال کم اعتبار و افتخاری در دنیا نیست.

از ورزش گذشته برزیل یک کارناوال بسیار بزرگ و دیدنی دارد که آمیزه ای از رقص، موسیقی، لباس های محلی و بومی، آوازها و ... است و شروع آن از اواخر فوریه یا اوایل مارس است البته این زمان مهم ترین تعطیلات در کشور برزیل است و توریست های بسیاری برای سفر به کشور برزیل و دیدن این کارناوال بزرگ روزشماری می کنند.

حتما تصاویر مربوط به کرکووادو (Corcovado) در ریو دو ژانیرو را دیده اید، مجسمه بسیار بزرگ و رازآلود حضرت مسیح (ع) که 38 متر و 635 تن وزن دارد در ارتفاعات کرکووادو قرار دارد.

برزیل آب و هوایی استوایی دارد، بسیار مرطوب و گرم است، در برزیل می توان به جنگل های آمازون هم رفت و در آن ها گشتی زد، البته نه بدون راهنمای محلی و بومی.

این کشور سواحل و آبشارهای زیبا و شگفت انگیزی نیز دارد که چشم هر ببیننده ای را به خود خیره می کند، اما از سوی دیگر برزیل زاغه های بسیاری دارد که آن ها هم به نوبه خود چشم گردشگران را به خود خیره می کنند.

کودکان فقیر و گرسنه، مردم بدون آب و برق و حتی غذا، کشتارهای خیابانی، جرم ها، قتل های شبانه، مواد مخدر و تظاهرات و اعتراض های گهگاهی که به سرکوب منتهی می شود را هم باید جزو جاذبه های خاص این کشور پهناور به شمار آورد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما دارید، فلایتیو بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط