christmas-around-the-world
1395/09/11 - 10:57 اخبار گردشگری

کشورهای مختلف چگونه کریسمس را جشن می‌گیرند؟

هرساله بیش از دو بیلیون نفر در سراسر جهان کریسمس را جشن می‌گیرند. این مراسم که پر از سنت‌های خانوادگی و عجیب و غریب است، در هر نقطه از جهان به شیوه خاصی برگزار می‌شود.

اگر دوست دارید بدانید سنت‌های عجیب و غریب هر کشور در روز کریسمس چیست، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

صربستان

 گره زدن مامان و بابا!

در صربستان رسم بر این نیست که اعضای خانواده روز کریسمس به هم کادو بدهند. به جای آن روز یکشنبه‌ی دو هفته مانده به کریسمس، بچه‌های خانواده مادر خود را می‌بندند و از او می‌خواهند کادویشان را بدهد تا آزادش کنند!

یکشنبه بعدی هم آنها همین کار را با پدرشان می‌کنند.

آلمان

یاور شبح‌گونه بابانوئل!

در بخشی از جشن کریسمس در آلمان، بابانوئل همراه با یک شخصیت ترسناک که شبیه به شیطان است، پیش کودکان می‌آید تا آنها را از انجام کارهای بد منع کند.

این سنت در کشورهایی چون استرالیا و قسمت‌هایی از سوئیس نیز اجرا می‌شود.

ایتالیا

کادو روی دسته‌ی جارو!

در ایتالیا، در روز ششم ماه ژانویه یک جادوگر خوب به اسم لابفانا که به جای سورتمه از جارو استفاده می‌کند، کادوی بچه‌ها می‌آورد. لابفانا داخل جوراب بچه‌های خوب شیرینی و داخل جوراب بچه‌های بد ذغال می‌ریزد.

هلند

سینترکلاس و پیتر سیاه

در هلند به بابانوئل سینترکلاس می‌گویند. سینترکلاس که برخلاف بابانوئل در قطب شمال زندگی نمی‌کند، با کسی به اسم پیتر سیاه از سمت اسپانیا، با یک کشتی بخار می‌آید.

اسکاندیناوی

 فرنی به جای کوکی و هویج

در اسکاندیناوی مردم معتقدند یک موجود دیو مانند برای حفاظت از انبار و آوردن هدیه‌ها در کریسمس می‌آید. بچه‌ها همیشه در کریسمس یک کاسه فرنی برای او کنار می‌گذارند.

استرالیا

 کانگوروی دماغ قرمز

از آنجا که استرالیا در نیم کره جنوبی قرار دارد، مردم استرالیا ایام کریسمس را در نیمه‌های تابستان جشن می‌گیرند.

آنها معتقدند بابانوئل به استرالیا می‌آید و گوزن‌های خود را با کانگورو تعویض می‌کند.

هند

تزئین درخت انبه

استفاده از درخت کاج در کریسمس در شبه قاره هند مرسوم نیست. به جای آن مسیحیان از برگ درخت انبه برای تزئین خانه خود استفاده می‌کنند.

گرینلند

جشن پرندگان پوسیده شده

گرینلندی‌ها در شب کریسمس غذاهای عجیب و غریبی می‌خورند. یکی از این غذاها که ماتاک نام دارد، پوست خام نهنگ است. غذای عجیب دیگر کیواکی نام دارد که گوشت پرنده‌ای پوسیده شده است که در پوست فک پیچیده شده.

اوکراین

تار عنکبوت روی درخت

سنت اوکراینی‌ها در کریسمس بیشتر شبیه سنت‌های هالووین است. آنها طبق یک افسانه قدیمی، درخت کریسمس خود را با تار عنکبوت تزئین می‌کنند.

بر اساس این افسانه روزی یک عنکبوت جادویی خانواده‌ای فقیر را در کریسمس می‌بیند و تمام تار عنکبوت‌های خانه‌شان را تبدیل به طلا می‌کند.

اگر دوست دارید مراسم کریسمس این کشورها را از نزدیک ببینید، فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط