earth-hour
1396/01/05 - 14:23 اخبار گردشگری

رویداد «ساعت زمین» چیست؟

ساعت زمین رویدادی جهانی است که با ایده صندوق جهانی طبیعت برای یادآوری تغییرات آب و هوایی و صرفه جویی در مصر انرژی برگزار می شود.

در این رویداد خانواده ها، مغازه ها و المان های مهم شهر با خاموش کردن چراغ و وسایل الکترونیکی خود به مدت یک ساعت، ارزش انرژی و لزوم صرفه جویی در آن را با حرکتی نمادین به تمام مردم جهان یادآوری می کنند.

این رویداد که در آخرین شنبه ماه مارس، از ساعت 20:30 تا 21:30 ، به وقت محلی شرکت کنندگان برگزار می‌شود، برای اولین بار از استرالیا آغاز شد.

ساکنان سیدنی در سال 2007 میلادی، اولین گام را برای ثبت «ساعت زمین» برداشتند و نزدیک به 2 میلیون و 200 هزار نفر و بیش از 2 هزار موسسه و شرکت تجاری در حرکتی هماهنگ، برای یک ساعت چراغ‌ های ساختمان‌ های خود را در سیدنی خاموش کردند.

از ان پس «ساعت زمین» به عنوان رویدادی جهانی ثبت شد و بقیه کشورهای جهان نیز در حرکتی هماهنگ به آن پیوستند.

این رویداد برای اولین بار در سال 1390، با خاموشی چراغ های برج میلاد تهران، در ایران انجام شد و کم کم شهرهای دیگر نیز به آن پیوستند و چراغ بناهایی چون سی و سه پل اصفهان، پل سفید اهواز و ... نیز خاموش شد.

امروز هم برای ششمین سال متوالی برنامه ساعت زمین از ساعت 20.30 تا 21.30 در ایران اجرا خواهد شد و چراغ های پل طبیعت، برج میلاد و دیگر المان های مهم شهری به مدت یک ساعت خاموش خواهد شد.

اگر اهل سفر هستید برای خرید بلیط هواپیما و بلیط قطار به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط