earth-hour
1396/01/05 - 14:23 اخبار گردشگری

رویداد «ساعت زمین» چیست؟

ساعت زمین رویدادی جهانی است که با ایده صندوق جهانی طبیعت برای یادآوری تغییرات آب و هوایی و صرفه جویی در مصر انرژی برگزار می شود.

در این رویداد خانواده ها، مغازه ها و المان های مهم شهر با خاموش کردن چراغ و وسایل الکترونیکی خود به مدت یک ساعت، ارزش انرژی و لزوم صرفه جویی در آن را با حرکتی نمادین به تمام مردم جهان یادآوری می کنند.

این رویداد که در آخرین شنبه ماه مارس، از ساعت 20:30 تا 21:30 ، به وقت محلی شرکت کنندگان برگزار می‌شود، برای اولین بار از استرالیا آغاز شد.

ساکنان سیدنی در سال 2007 میلادی، اولین گام را برای ثبت «ساعت زمین» برداشتند و نزدیک به 2 میلیون و 200 هزار نفر و بیش از 2 هزار موسسه و شرکت تجاری در حرکتی هماهنگ، برای یک ساعت چراغ‌ های ساختمان‌ های خود را در سیدنی خاموش کردند.

از ان پس «ساعت زمین» به عنوان رویدادی جهانی ثبت شد و بقیه کشورهای جهان نیز در حرکتی هماهنگ به آن پیوستند.

این رویداد برای اولین بار در سال 1390، با خاموشی چراغ های برج میلاد تهران، در ایران انجام شد و کم کم شهرهای دیگر نیز به آن پیوستند و چراغ بناهایی چون سی و سه پل اصفهان، پل سفید اهواز و ... نیز خاموش شد.

امروز هم برای ششمین سال متوالی برنامه ساعت زمین از ساعت 20.30 تا 21.30 در ایران اجرا خواهد شد و چراغ های پل طبیعت، برج میلاد و دیگر المان های مهم شهری به مدت یک ساعت خاموش خواهد شد.

اگر اهل سفر هستید برای خرید بلیط هواپیما و بلیط قطار به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط

در خبرنامه ما عضو شوید تا به سرعت از تخفیف های شگفت انگیز ما با خبر شوید.