بیابان سبز، محیط زیست بهتر | همه چیز درباره اکسپو 2023 قطر

برگزاری اکسپو 2023 در قطر از مهر 1402 تا فروردین 1403

روزگاری سبزکردن بیایان‌ها چالشی بزرگ بود؛ اما آیا اکنون هم این مشکل وجود دارد؟ با پیشرفت علم و دانش بشر، این امر دیگر دست‌نیافتنی نیست و راه‌های زیادی برای تحقق آن وجود دارد. در واقع تبدیل بیابان‌ها به زمینی سبز و حاصل‌خیز موضوعی مهم و فوری به‌حساب می‌آید. زیرا می‌تواند پاسخی به مشکلات جهانی مانند کمبود آب، انرژی و مواد غذایی باشد.

از آنجایی که فناوری‌های کاشت پایدار درختان و گیاهان می‌تواند سرزمین‌های خشک و بیابانی را به طبیعتی سبز تبدیل کند، امسال شاهد برگزاری رویدادی حول این موضوع در اکسپو 2023 قطر هستیم. با توجه به اهمیت این رویداد برای تمام جهانیان ازجمله ما ایرانی‌ها، تصمیم گرفتیم در این نوشته از فلایتیو همه چیز درباره اکسپو 2023 قطر را بگوییم تا راهنمایی برای شما باشد و در صورت علاقه، بتوانید به‌راحتی خودتان را به اکسپو دوحه 2023 برسانید. پس با ما تا انتهای نوشته همراه باشید.

اکسپو 2023 قطر، یکی از بزرگترین رویدادهای جهانی

از عصر صنعتی‌شدن، شاهد برهم‌خوردن تعادل طبیعت هستیم؛ طوری که اکنون این عدم تعادل از حدود قابل تحمل خارج شده و در حال آسیب‌زدن به تمام موجودات جهان است. در واقع بشریت با استفاده بیش از حد منابع طبیعی و سوخت‌های فسیلی، موجب گرم‌شدن زمین و ازبین‌رفتن تعادل جهانی شده است. چگونه؟ به این صورت که استفاده بیش از حد از منابع طبیعی باعث افزایش تأثیر کربن دی اکسید، متان و دیگر گازهای گلخانه‌ای روی جو زمین می‌شود و ورود اشعه‌های مضر خورشید به اتمسفر زمین را افزایش می‌دهد.

این امر یکی از مهم‌ترین مشکلات امروز ماست که روی اقلیم کره خاکی ما و زندگی تمامی موجودات زنده اثر می‌گذارد و عواقب آن دامن‌گیر فقیر، غنی، پیر و جوان می‌شود. عواقبی نظیر تغییرات اقلیمی، ازبین‌رفتن گونه‌های زیستی و بیابان‌زایی که ملیت و جنسیت نمی‌شناسد و دودش داخل چشم همه می‌رود.

چرای بیش از حد دام، شهرنشینی، تغییرات آب‌وهوایی، برداشت بیش از حد آب‌های زیرزمینی و جنگل‌زدایی ازجمله دلایلی هستند که زمین‌های خوب و حاصل‌خیز را به بیابان‌هایی خشک تبدیل می‌کنند. این دگرگونی زیستی منجر به تخریب مداوم اکوسیستم‌های خشک و ازبین‌رفتن تنوع زیستی می‌شود. همه این موارد موضوعاتی هستند که اکسپو دوحه 2023 به آن‌ها می‌پردازد.

اهداف برگزاری اکسپو 2023 قطر

به طور کلی یک سوم سطح زمین در معرض خطر بیابان‌زایی است و هر ساله 12 میلیون هکتار به این عدد اضافه می‌شود. باورتان می‌شود؟ این یعنی زندگی میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان تحت تأثیر این تغییرات قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم تنها یکی از این تغییرات را نام ببریم، کاهش مکان مناسب برای سکونت افراد است. درنتیجه تعداد زیادی از مردم روستایی به مناطق شهری مهاجرت می‌کنند. شاید در نگاه اول مسأله چندان مهمی به‌نظر نرسد؛ اما این موضوع نه تنها به یک مشکل زیست‌محیطی دامن می‌زند، بلکه باعث یک چالش اقتصادی هم می‌شود.

تمام این دغدغه‌ها سبب شده است که 80 کشور در اکسپو 2023 قطر گرد هم جمع شوند تا تجهیزات و محصولات کشاورزی خود را به کشورهای دیگر معرفی کنند. ابزارهایی که بیابان را به محیط سبز تبدیل کند و زندگی بشریت را متحول سازد. از جمله کشورهایی که در این رویداد مهم زیست‌محیطی حضور دارند، عبارت‌اند از ترکیه، لبنان، عربستان سعودی، ایتالیا، ژاپن، هند، هلند، اردن و… .

شرایط بازدید از اکسپو ۲۰۲۳ قطر چگونه است؟

این رویداد با مساحت چشمگیر 1.7 میلیون مترمربع در پارک خوش‌منظره «البیدا Al Bidda Park» با مناظر خیره‌کننده‌ای از آب‌های نیلگون خلیج فارس برگزار می‌شود. بازدیدکنندگان در این رویداد بزرگ جهانیT تجربه‌ای فریبنده و به‌یادماندنی خواهند داشت. از بحث‌های تفکر برانگیز و کنفرانس‌های روشنگرانه گرفته تا تماشای باغ‌های زینتی جذاب و نمایش‌های زنده هنری و آشپزی نفیس که هر یک در نوع خود دل‌پذیر هستند.

اکسپو 2023 قطر در پارک البیدا Al Bidda Park با مناظر خیره‌کننده‌ای از آب‌های نیلگون خلیج فارس برگزار می‌شود.

نمایشگاه دوحه با همکاری دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها (BIE) و انجمن بین‌المللی تولیدکنندگان باغبانی (AIPH) اجرا می‌شود و بازدیدکنندگان بین‌المللی، سازمان‌دهندگان از 80 کشور، نمایندگان بخش خصوصی، سازمان‌های غیردولتی و عموم مردم را به خود جذب می‌کند. شما هم می‌توانید از سرویس پرداخت اعتباری فلایتیو برای رزرو پرواز دوحه و همچنین رزرو هتل قطر در طول بازدید از اکسپو 2023 دوحه، از طریق سایت فلایتیو اقدام کنید.

اکسپو 2023 قطر در چه تاریخی برگزار می شود؟

نمایشگاه دوحه از اکتبر 2023 تا مارس 2024، یعنی 10 مهر 1402 تا 9 فروردین 1403 در قالب یک برنامه گسترده 179روزه ارائه می‌شود. درنتیجه بازدیدکنندگان زمان کافی برای غرق‌شدن در شگفتی‌هایی که این نمایشگاه ارائه می‌دهد را دارند. موقعیت جغرافیایی اکسپو 2023 قطر بسیار عالی است؛ به این صورت که در قلب دوحه، نزدیک فرودگاه بین‌المللی حمد، بندر دوحه و مرکز تجاری قرار دارد. بنابراین گزینه‌های مناسبی را برای اقامت خواهید یافت.

از اکسپو 2023 قطر بازدید کنید

با تمام این صحبت‌ها می‌توان به‌جرأت گفت که نمایشگاه دوحه 2023، با ارائه راه حل‌هایی برای ترویج زندگی سبز در بیابان، چشم‌انداز جهانی روشنی را در زمینه باغبانی و توسعه پایدار نوید می‌دهد.

اگر شما هم مشتاق هستید تا شگفتی‌های این رویداد مهم را کشف کنید، می‌توانید از سایت فلایتیو برای خرید بلیط هواپیما خارجی تهران دوحه به‌صورت رفت و برگشت و رزرو هتل محل اقامت اقدام کنید. حتی می‌توانید شماره تماس خود را در بخش کامنت‌ها برایمان بگذارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و صفر تا صد سفر به دوحه و بازدید از اکسپو قطر 2023 را برایتان توضیح دهند.

بلهتقریبا خیر

نظرات

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*