irans-avenues
1396/02/20 - 12:34 اخبار گردشگری

چه خیابان هایی در دنیا به نام شهرهای ایران هستند؟

یکی از رسوم و مبادلات فرهنگی میان کشورهای مختلف این است که نام یکی از خیابان های کشور خود را به نام آن کشور و یا یکی از شهرهای آن می گذارند.

به همین خاطر است که در دل آمریکا یا سئول می توانید خیابانی با نام تهران پیدا کنید. یا خیابان اصفهان در مالزی و خیابان تبریز در آمریکا که نام شهرهای ایران را دارند.

در این مطلب تعدادی از این خیابان ها را به شما معرفی می کنیم.

برای سفر به این شهرها و قدم زدن در این خیابان ها می توانید با مراجعه به سایت فلایتیو، بلیط هواپیما خارجی بخرید و یا به رزرو بلیط هواپیما بپردازید.

خیابان اصفهان در آلمان و کوالالامپور

از آنجا که در اصفهان خیابان هایی به نام کوالالامپور و فرایبورگ است، در این دو شهر نیز خیابان هایی به نام اصفهان وجود دارد.

در سال 1993 تفاهمنامه خواهرخواندگی اصفهان و کوالالامپور میان شهرداران این دو شهر امضا شد و پس از آن یک خیابان در شهر اصفهان به کوالالامپور و خیایانی در پایتخت مالزی به نام اصفهان نامگذاری شد.

این خیابان در نزدیکی مرکز شهر کوالالامپور و در فاصله بسیار اندک از میدان تاریخی و معروف مردکا قرار دارد. این خیابان کوچک در محل تلاقی دو خط حمل و نقل شهری قرار دارد و همچنین در مجاورت مرکز خرید مدرن SOGO واقع شده است.

نام نهادن خیابان اصفهان در آلمان نیز در اوایل سال 1390 که نمایندگان فرایبورگ به شهر اصفهان سفر کردند عملی شد.

خیابان تبریز در ایالت کارولینای شمالی آمریکا و کالیفرنیا

کارولینای شمالی یکی از ایالت های جنوبی آمریکا به شمار می رود که در مرکز آن شهر رالی، خیابانی به نام تبریز اسم گذاری شده است. خیابانی که در آن ویلاهایی زیبا در در فضایی سرسبز و بزرگ قرار دارند.

در شهر مودستو در ایالت کالیفرنیا نیز خیابانی به نام تبریز وجود دارد. این شهر محل زندگی جرج لوکاس، کارگردان و تهیه کننده معروف سینماست.

خیابان تهران در سئول

در سال 1976، دولت سئول و حومه پیشنهاد کرد که شهر سئول و تهران، خیابان هایی را به مناسبت سفر شهردار وقت تهران به کره نام گذاری کنند.

به همین خاطر حدود یکسال بعد یکی از خیابان های سئول به تهران تغییر نام داد و یکی از خیابان های تهران نیز سئول خوانده شد.

در حال حاضر این خیابان در سئول که نامش تهران است، محل قرارگیری شرکت های بزرگی چون سامسونگ و هینیکس است و یکی از گرانترین سازه های کره جنوبی نیز در آن قرار دارد.

خیابان ایران در آمریکا

در شهر مینه سوتا در آمریکا خیابانی وجود دارد به اسم ایران. این خیابان در 37 کیلومتری شهر مینیاپولیس در ایالات مینه سوتا قرار دارد.

افرادی که اولین بار در این مکان زندگی می کردند روستاییان، مهاجران و کشاورزان بودند اما رفته رفته سبک زندگی شهری وارد این منطقه شد و گروهی از اسکاتلند، انگلیس، ایرلند و... وارد این منطقه شدند.

خیابان تهران در پاریس

خیابان تهران و چهارراه تهران یکی از پر‌رفت‌وآمد‌ترین خیابان‌های پاریس است که سال‌هاست به اسم پایتخت کشورمان نامگذاری شده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط