kerman-foreign-tourist
1396/02/24 - 15:58 اخبار گردشگری

افزایش آمار سفر گردشگران خارجی به استان کرمان

استان کرمان وسیع ترین استان کشور است و یکی از 5 شهر تاریخی ایران محسوب می شود. این استان که از نظر صنعتی، سیاسی، فرهنگی و علمی مهمترین شهر جنوب شرق کشور است، به واسطه داشتن آثار تاریخی و ارگ بم جزو پنج مقصد نخست گردشگران به شمار می‌ رود.

کرمان از استان ‌های مهم و تاریخی کشور به حساب می ‌آید که بیش از 660 اثر ثبت شده در میراث ملی و 7 اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو دارد.

این استان از نظر داشتن آثار ثبت شده در یونسکو، رتبه نخست کشور را دارد و دارای 86 قله بالای 3 هزار متر و 12 قله بالای 4 هزار متر، به همراه بلندترین آبشار منطقه، بزرگترین دهانه غار و بلندترین دشت است.

به گفته محمود وفایی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، از سال 1392 تا پایان سال 1395 تعداد گردشگران خارجی این استان حدود 25 تا 30 درصد افزایش داشته است.

او سپس افزود: « با توجه به تغییرات به وجود آمده در دولت و رویکرد مناسبی که نسبت به مقوله گردشگری از سال 92 به بعد شکل گرفت، شاهد افزایش دو برابری گردشگران خارجی به استان کرمان بوده ایم که این رقم به 12 هزار گردشگر رسید.»

فدایی همچنین یکی دیگر از عوامل رونق صنعت گردشگری استان کرمان را ثبت جهانی 7 اثر مهم آن چون کویر لوت، باغ شاهزاده ماهان، روستای صخرهای میمند، قنوات (دو قنات بم و یک قنات جوپار) و ارگ تاریخی بم دانست.

او همچنین با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان کرمان و ادامه یافتن این روند، پیش بینی کرد که این استان میزبان 40 تا 50 هزار گردشگر خارجی تا پایان سال باشد.

برای سفر به این استان زیبا و خرید بلیط هواپیما یا خرید آنلاین بلیط قطار می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط