محدودیت سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ به چه شکل است؟

سفرهای نوروزی به احتمال فراوان امسال برخلاف سال گذشته در جریان باشد. این سومین سالی است که سفرهای نوروزی با محدودیت مواجه می‌شود و مسافرت نوروزی هموطنان دچار اختلال می‌شود. ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین هیئت دولت طبق آخرین اطلاعیه‌ها به دنبال ایجاد راهکاری امن برای اجازه دادن به برخی سفرهای نوروزی و تورهای نوروزی است.

آخرین به‌روزرسانی: ۱۳۹۹/۱۲/۱۷

چطور از وضعیت محدودیت سفر نوروزی مطلع شویم؟

ما در فلایتیو تلاش می‌کنیم که آخرین اخبار در مورد محدودیت‌های سفر را برای شما منتشر کنیم. با این حال اطلاع‌رسانی دقیقی در زمینه محدودیت سفر نوروزی شکل نگرفته و اخبار ضدونقیض تنها منابع ما هستند. با این حال می‌توان به چند نکته پیشنهادی اشاره کرد.

رنگ‌بندی شهرها را بشناسیم

چهار رنگ آبی، زرد، نارنجی و قرمز برای مشخص کردن وضعیت سلامت شهرها و استان‌های کشور مشخص شده. این رنگ‌ها توسط وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا مشخص می‌شوند. به نسبت هر رنگ، هر استان قوانین خاص خود را خواهد داشت.

برای اطلاع از رنگ‌بندی کرونایی شهرهای ایران، نقشه رنگ‌بندی کرونایی را باز کنید و آخرین به‌روز‌رسانی را مشاهده کنید.

چه محدودیت‌هایی برای سفر وجود دارد؟

  • طبق اعلام رسمی برای سفر به استان خوزستان (اهواز، آبادان، ماهشهر، دزفول و آغاجاری) نیازمند تست منفی PCR یا جوابیه Rapid Test هستید. ورود پلاک غیربومی به استان خوزستان هم ممنوع است و تردد بین شهرها با پلاک غیربومی هم ممنوع خواهد بود.
  • برای سفر به جزیره قشم باید در وبسایت قشم ‌زیبا ثبت‌نام کنید و اطلاعات سفر خود به این جزیره را به صورت کامل درج کنید. 
  • برای سفر به جزیره کیش نیازمند رزرو اقامتگاه (هتل) و همچنین سفر به صورت هوایی است.
  • طبق اعلام رسمی ریاست جمهوری در جلسه هیئت دولت به تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ سفر به استان‌های قرمز و نارنجی ممنوع خواهد بود. با این حال محدودیتی در زمینه سفر با هواپیما، اتوبوس و قطار وضع نشده و گویا این محدودیت در رابطه با سفر با خودرو شخصی و پلاک شخصی است.

 

این مطلب به صورت مداوم به‌روز خواهد شد. برای اطمینان بیشتر از وضعیت سفر با پشتیبانی ما تماس بگیرید:‌ ۴۱۵۰۱-۰۲۱

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*