لیست ایونت‌ها و نمایشگاه‌ های قطر تا پایان سال 1402

معرفی ایونت‌ها و نمایشگاه‌های بزرگ قطر تا پایان سال 1402

تا پیش از برگزاری جام جهانی فوتبال کشور قطر یکی از مهم‌ترین، به‌روز‌ترین، پیشرفته‌ترین و البته ثروتمندترین کشورهای حوزه خلیج‌فارس شناخته می‌شد؛ اما بعد از این تورنمنت بزرگ فوتبالی قطر توانست در کنار دبی و ریاض به یکی از مهم‌ترین شهرهای خاورمیانه تبدیل شده و این ظرفیت را داشته باشد تا در چند سال آینده به قطب اقتصادی و گردشگری کشورهای اطراف خلیج‌فارس تبدیل شود.

قطر تا پایان سال 1402، میزبان همایش‌ها و ایونت‌های بسیاری است. در این بلاگ‌پست، لیست مهم‌ترین نمایشگاه‌ ها و ایونت های قطر را معرفی کرده‌ایم. اگر قصد شرکت در هر کدام از این ایونت‌ها را داشته باشید برای درخواست ویزای قطر، خرید بلیط و رزرو هتل در قطر می‌توانید از طریق فلایتیو اقدام کنید.

نمایشگاه بزرگ دوحه اکسپو (2023 Doha expo)

نمایشگاه بزرگ اکسپو 2023 قطر با حمایت نخست‌وزیر قطر، شیخ محمد بن عبدالرحمان بن جاسم آل ثانی و با شعار «صحرای سبز، محیط‌زیست بهتر» برگزار می‌شود. هدف این نمایشگاه “یافتن راه‌حل‌های نوآورانه برای مسئله بیابان‌زدایی و مقابله با گسترش بیابان” مطرح شده تا افزایش آگاهی درباره این مسئله به تصمیم‌گیری‌ها و ایجاد تغییرات مهم‌تری درباره محیط‌زیست و آینده‌ای پایدار منجر شود.

این نمایشگاه از از مهر 1402 تا فروردین 1403 برگزار شده و شامل 179 برنامه متنوع است. محل برگزاری اکسپو هم قلب شهر دوحه انتخاب شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر آن می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

ایونت بین‌المللی ژنوا (Geneva)

ایونت بین‌المللی ژنوا، شوی مخصوص موتور و ایونتی فراتر از یک فستیوال ساده برای عاشقان سرعت، ماشین و موتور است. این ایونت قطر به مدت 10 روز از 13 تا 22 مهر در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه دوحه (Doha Exhibition & Convention Center) برگزار می‎‌شود.

برای تماشای 32 مدل از بهترین برندهای موتور و ماشین دنیا می‌توانید در این نمایشگاه شرکت کنید و هم‌زمان آخرین خودروها و موتورهای ارائه‌شده توسط مطرح‌ترین برندهای جهانی را از نزدیک ببینید.

مسابقات فرمول 1 قطر (Formula1)

مسابقات فرمول 1 در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می‌شود تا رانندگان و البته شرکت‌های خودروسازی دستاوردهایشان را به رخ یکدیگر بکشند.
امسال قرار است از تاریخ 14 تا 16 مهر مسابقات فرمول 1 در قطر برگزار شود و شما هم اگر عاشق سرعت و مسابقه هستید، می‌توانید برای خرید بلیط تهران – دوحه و رزرو هتل در دوحه و حتی خرید بلیط مسابقات از فلایتیو کمک بگیرید.

البته پیش از سفر یادتان باشد که جدول مسابقات فرمول 1 قطر 2023 به شرح زیر است:

 • 14 مهر (جمعه): تمرین A از ساعت 16:30 تا 19:30
 • تعیین خط از ساعت 20:00 تا 21:00
 • 15 مهر (شنبه): تمرین B از ساعت 16:30 تا 17:30
 • مسابقه تعیین سرعت از ساعت 20:30 تا 21:30
 • 16 مهر (یکشنبه): مسابقه اصلی در ساعت 20:00

نمایشگاه طراحی داخلی ایندکس (Index Design Qatar)

عاشقان طراحی و البته متخصصان حوزه معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون برای به‌روز نگه داشتن ایده‌هایشان بهتر است که در نمایشگاه‌های مختلف شرکت کرده، با معماران برجسته دنیا ارتباط گرفته و از این شبکه برای رشد و پیشرفت خودشان استفاده کنند.

یکی از بهترین نمایشگاه‌های طراحی داخلی در سطح دنیا، نمایشگاه ایندکس قطر است که امسال از تاریخ 1 تا 3 آبان در دوحه قطر برگزار می‌شود. اهداف این نمایشگاه عبارتند از:

 • تامین مواد و مصالح مورد نیاز طراحی داخلی
 • معرفی خدمات مرتبط برای بخش‌های تجاری، مسکونی و هتل ها در بازار در حال رشد
 • برقراری ارتباط میان فعالان این حوزه، ذهن های پیشرو و خریداران
 • نمایش و ارائه طراحی داخلی در حوزه کشور های خلیج فارس و خاورمیانه
 • تعامل و یافتن آخرین و جدیدترین محصولات و راهکارهای حوزه معماری و طراحی داخلی

نمایشگاه و کنفرانس سرمایه‌گذاری و املاک قطر

یکی از ایونت های قطر در سال جاری، نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی سرمایه‌گذاری و املاک قطر است که از تاریخ 2 تا 4 آبان در شهر دوحه برگزار خواهد شد. این نمایشگاه یکی از بهترین فرصت‌ها برای فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه املاک است تا بتوانند سرمایه‌گذاران و شرکای تجاری جدید پیدا کرده و با دیگر سرمایه‌گذاران،توسعه‌دهندگان، خریداران، مقامات دولتی و فعالان حرفه‌ای صنعت املاک و مستقلات ارتباط بگیرند.

البته در کنار نمایشگاه، کنفرانس جانبی هم به‌صورت همزمان در جریان خواهد بود تا درباره موضوعاتی مانند فرصت‌های فروش و تجارت آینده و همگام با پروژه‌های بزرگ عمومی و جدید بیشتر صحبت شود.

معرفی ایونت های قطر تا پایان سال 1402

فستیوال فیلم آژیال (Ajyal)

قطر عاشقان فیلم را به فستیوال فیلم آژیال دعوت می‌کند که قرار است از 17 تا 25 آبان برگزار شود. خرید ورودی و بلیت این فستیوال در حال حاضر فعال است و با شرکت در این فستیوال که در Katara Cultural Village برگزار می‌شود، می‌توانید فیلم‌های کلاسیک و فیلم‌های بین‌المللی شرکت‌کننده‌هایی از کشورهای دیگر را تماشا کنید.

فستیوال آموزشی (wise summit)

آموزش همیشه در لیست ایونت های قطر در سال‌های مختلف بوده است. فستیوال دو روزه و آموزشی WISE SUMMIT هم قرار است هفتم و هشتم آذر در دوحه برگزار شود. این فستیوال توسط پلتفرم بین‌المللی و چندملیتی WISE برگزار خواهد شد تا فرصتی برای گفتگو و ایده‌پردازی در حوزه آموزش باشد. علاوه بر این WISE در این پلتفرم قرار است به معرفی اهداف آموزشی متنوع و برنامه‌های نوآورانه خودش در حوزه آموزش بپردازد.

معرفی آخرین ایده‌های نوآورانه در زمینه تکنولوژی‌های کاربردی در حوزه آموزش، چالش‌های حوزه آموزش و نحوه برخورد با این چالش‌ها از دیگر اهداف این فستیوال معتبر و بین‌المللی است.

فستیوال سنتی کاتارا (katara)

علاقه‌مندان به حوزه‌های گردشگری، فرهنگ و سنت‌های فولکلور کاتارا قرار است در ساحل کاتارای دوحه در تاریخ 23 تا 27 آبان دور هم جمع شوند. همچنین افراد علاقه‌مند به حوزه‌های انسان‌شناسی، مطالعه فرهنگ‌ها، تاریخ و فولکلور هم می‌توانند در این نمایشگاه قطر شرکت کنند و با فرهنگ مردم آن بیشتر آشنا شوند.

این فستیوال مفرح، جذاب و دیدنی توسط بنیادی به همین نام برگزار می‌شود تا علاقه‌مندان را با هنر و فرهنگ قطر آشنا کرده و از همین طریق علاقه‌مندان هنر و فرهنگ را به معاشرت با یکدیگر دعوت کند. این بنیاد روی ظهور فرهنگ جهانی واحد و در عین حال تنوع فرهنگی ملت‌های مختلف تأکید داشته و یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها و بنیادهای قطری است که روی فرهنگ، تاریخ و هویت این کشور فعالیت دارد.

نمایشگاه جواهرات عسجد (Asjad)

عاشقان طلا و جواهر، فعالان حوزه جواهرسازی، هنرمندان طراح و سرمایه‌گذاران به AL HAZAM دوحه همه دعوت هستند تا در تاریخ 6 تا 8 آبان در نمایشگاه طلا و جواهرات عسجد شرکت کنند. نمایشگاه جواهرات یکی از ایونت های مهم قطر است و امسال سومین سال برگزاری آن است و قرار است آخرین طرح‌های خاص طلا و جواهر، آخرین سرویس‌های طراحی شده، حلقه‌های ترند و سبک جدیدی از طلای عربی در این ایونت به نمایش گذاشته شود.

نمایشگاه پوشاک و منسوجات عصر صفوی ایران

شاید برایتان جای تعجب داشته باشد که چرا باید در قطر نمایشگاهی درباره عصر صفوی ایران برگزار شود. این نمایشگاه قطر در دو محل متفاوت قرار است برگزار شود تا مردم را با منسوجات، لباس و پوشاک مردم عصر صفوی ایران از سال 1501 تا 1735 میلادی آشنا کند. اگر اهل تاریخ و فرهنگ هستید یا در حوزه مد، فشن و پوشاک فعالیت می‌کنید و می‌خواهید نگاه بدون واسطه‌ای به هنر پوشاک عصر صفوی داشته باشید، حضور در این نمایشگاه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نمایشگاه منسوجات و پوشاک عصر صفوی در موزه هنرهای اسلامی و موزه متهف (Mathaf) از آبان 1402 تا فروردین 1403، جریان خواهد داشت.

ایونت سلامت اقتصادی در سطح جهان (global wellness summit 2023)

ایونت سلامت جهانی یکی دیگر از ایونت‌های قطر در سال جاری است و قرار است از تاریخ 15 تا 18 آبان در MSHEIREB برگزار شود. مجموعه GLOBAL WELLNESS برای دور هم جمع‌کردن سران و فعالان حوزه سلامت تشکیل شده تا برای ساخت آینده در جهت سلامت اقتصادی حرکت کنند.

در سالیان گذشته این ایونت در کشورهای مختلفی برگزار شده و امسال قرار است در قطر اجرا شود تا گفتگوهای مهم و سازنده‌ای درباره سلامت اقتصادی، فعالیت سالم و جدی حوزه‌های مختلف تجاری انجام شده و به نتایج سازنده و کاربردی برسد.

کنفرانس بزرگ گردشگری قطر (Qatar Travel Mart)

گفتیم که قطر تا پیش از جام جهانی فوتبال هم کشور مهمی بود؛ اما بعد از این تورنمنت گام‌های بزرگی را برداشت تا بتواند به قطب اقتصادی، تجاری و گردشگری خلیج‌فارس تبدیل شود. در همین راستا هم قرار است از تاریخ 29 آبان تا 1 آذر همایش بزرگی در منطقه DECC درباره موضوعات زیر و با حضور متخصصان بین‌المللی برگزار شود:

 1. آینده توریسم و گردشگری قطر
 2. لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف گردشگری قطر

حضور در این کنفرانس برای تورلیدرها، مدیران آژانس‌ها و فعالان این حوزه لازم است تا در جریان آخرین ایده‌های دنیای گردشگری و نحوه کار و تجارت در این حوزه قرار بگیرند.

هفدهمین فروم شیمی و پتروشیمی جهانی GPCA

امسال هفدهمین فروم جهانی GPCA در مرکز همایش‌های ملی دوحه قطر از تاریخ 13 تا 16 برگزار می‌شود. این نمایشگاه با هدف نشان دادن اهمیت اساسی علم شیمی در نوآوری‌ها و پایداری صنایع مختلف برگزار شده و فعالان، دانشمندان و سرمایه‌گذاران این حوزه را دور هم جمع می‌کند تا دربارۀ آخرین موضوعات این حوزه و لزوم نوآوری‌های جدید بیشتر صحبت کنند و بتوانند از طریق همین فروم روابط کاری و علمی سازنده‌ای را بنا کرده و وارد بحث‌های مهم تجاری شوند.

شرکت در این فروم برای سرمایه‌گذاران، مدیران شرکت‌ها، پژوهشگران و همۀ فعالان حوزه شیمی و پتروشیمی پیشنهاد می‌شود.

شما علاقه‌مند به حضور در کدام یک ایونت‌ های قطر هستید؟

در این مقاله تنها به تعدادی از مهم‌ترین همایش‌ها، نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها و ایونت های قطر اشاره کردیم که قرار است تا پایان سال 1402 در قطر برگزار شود. دیگر ایونت‌های سال 2023-2034 قطر را می‌توانید در گوگل و با جستجوی کلمه کلیدی حوزه کاری‌تان پیدا کنید.

برای سفر به قطر و دریافت ویزا می‌توانید از طریق فلایتیو اقدام کنید. همچنین فلایتیو فرصتی را فراهم کرده است تا بتوانید بلیط رفت‌وبرگشت تهران – دوحه را با پرداخت اعتباری فلایتیو رزرو کنید و با خیال راحت عازم سفر شوید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، در بخش پشتیبانی منتظر تماستان هستیم.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*