russia-visa-cancellation
1396/01/30 - 8:34 اخبار گردشگری

لغو ویزای مناطق شرق دور روسیه برای شهروندان ایرانی

ویزای مناطق شرق دور روسیه برای شهروندان ایرانی و شهروندان 17 کشور دیگر لغو شد و دولت روسیه امکان سفر اتباع 18 کشور را با دریافت ویزای الکترونیکی رایگان به مناطق آزاد ولادی واستوک میسر کرد.

بر اساس این قانون اتباع کشورهای ایران، الجزایر، بحرین، برونئی، هند، قطر، چین، کره شمالی، کویت، مکزیک، مراکش، امارات متحده عربی، عمان، عربستان سعودی، سنگاپور، تونس، ترکیه و ژاپن می ‌توانند با مراجعه به سایت صدور الکترونیکی ویزا و تکمیل فرم درخواست به صورت رایگان ویزای ورودی به این منطقه روسیه را دریافت کنند.

توجه داشته باشید که این ویزاها اعتبار 30 روزه دارند و درخواست کننده تنها می‌تواند به مدت هشت روز در پنج منطقه آزاد روسیه در شرق دور این کشور اقامت داشته باشد.

دریافت‌کنندگان این ویزا حق سفر به دیگر مناطق روسیه و خروج از مناطق آزاد ذکر شده را ندارند. در نتیجه این قانون شامل مسکو و دیگر مناطق روسیه نمی شود و با آن نمی توان به آنجا سفر کرد.

هدف از اجرای این طرح افزایش گردشگری و جذب سرمایه‌ های خارجی برای مناطق شرق دور روسیه عنوان شده است.

بندر ولادی ‌واستوک مرکز منطقه فدرال پریمورسکی است که در جنوب شرقی این کشور در اقیانوس آرام قرار دارد و فاصله کمی تا مرز چین دارد.

این شهر آخرین ایستگاه پایانی راه‌ آهن سیبری است و صنایع اصلی آن را کشتی رانی و ماهیگری تشکیل می ‌دهند و جمعیتی بیش از ۶۰۰هزار نفر دارد.

اگر قصد سفر به روسیه را دارید برای دیدن قیمت بلیط هواپیما و بلیط خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط