strangest-festivals-in-the-world
1396/01/26 - 13:57 اخبار گردشگری

با عجیب ترین فستیوال های جهان آشنا شوید

شرکت در فستیوال های هیجان انگیز، یکی از بهانه های خوب برای سفر کردن به شهرهای مختلف دنیاست. اگر شما هم از شرکت در این جشنواره ها و برنامه ها لذت می برید بهتر است با خرید بلیط پرواز خارجی و رزرو بلیط هواپیما خارجی برای یک سفر هیجان انگیز برنامه ریزی کنید.

جشنواره هولی

جشن هولی از اعیاد رسمی و ملی-مذهبی مردم هندوستان است که بیشتر توسط هندوها، برگزار می ‌شود و به جشنواره رنگ ‌ها معروف می باشد.

این جشن که هر ساله در ماه مارس و هنگام شروع فصل بهار در کشور هندوستان برگزار می شود، با رنگ پاشی و آب بازی مردم آغاز می شود و نویدبخش تولد دوباره طبیعت است.

در این جشن اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر و نیز اجرای موسیقی و رقص، به شادی و پایکوبی می‌ پردازند.

هولی شکاف گسترده بین طبقات اجتماعی را می‌بندد و هندوها را به هم نزدیک می‌کند. غنی و فقیر، زنان و مردان همه با هم از حضور یکدیگر در این روز شاد لذت می ‌برند. علاوه بر این، هولی سختی هنجارهای اجتماعی را کاهش می ‌دهد، چون هیچ کس انتظار رفتار مودبانه ندارد و در نتیجه، فضا پر از هیجان و شادی است.

جشنواره چتر پرتغال

جشنواره چتر پرتغال رویدادی مملو از رنگ های مختلف است که از سال 2012 به عنوان بخشی از جشنواره هنر آگیتا گوئدا، رویداد مشهور سالانه شهر آگوئدا در کشور پرتغال برگزار می شود. هر سال در طول ماه گرم جولای در تابستان، بسیاری از خیابان های باریک این شهر، شاهد چترهای رنگارنگ است که سایه بانی برای رهگذران می شود و از گرمای هوا می کاهد.

شهر آگوئدا واقعاً می تواند باعث شود تا شما سرتاسر ماه جولای یکبار دیگر احساس کودکانه ای داشته باشید.

یادتان باشد که برنامه برافراشتن چترها و غرفه های هنری در نزدیکی مرکز شهر برگزار می شود، جایی که فروشگاه ها، کافه ها و رستوران های بسیاری واقع شده اند.

جشن آرد و تخم مرغ

جشنواره Els Enfarinats  یا جنگ آرد و تخم مرغ یکی از جشنواره های اسپانیاست که در شهر ibiدر Alicanteبرگزار می شود و از دیدنی ترین جشنواره های این کشور محسوب می شود. در این جشنواره ممکن است سخن رانی و مراسم نیمه رسمی هم داشته باشند ولی آتش بازی و ترقه از اصلی ترین ارکان آن است.

در این جشنواره که 200 سال قدمت دارد و روز 28 دسامبر برگزار می شود، مردم لباس های خاص و ترجیحا نظامی می پوشند شود و خود را به این نحو برای جنگ آماده می کنند و سپس با آرد و تخم ورغ و البته وسیله های دیگری چون کپسول های آتش نشانی و هر چیز دیگری که صدمه جدی به طرف مقابل وارد نکند با یکدیگر وارد نبرد می شوند!

جشنواره بین المللی گردهمایی در ارتفاع (ایتالیا)

این جشنواره یکی از ترسناکترین و هیجان انگیزترین فستیوال های جهان است که شرکت کنندگان در آن، ساعات زیادی را روی طناب های آویزان که در سراسر رشته کوه های آلپ ایتالیا در مونت پیانا کشیده شده است سپری می کنند.

فستیوال روز مرده در مکزیک

Dia De Los Muertos یا جشن روز مردگان، بزرگ ترین تعطیلات رسمی در مکزیک است که روزهای اول ماه نوامبر را به خود اختصاص داده است و سه روز ادامه دارد. در این روزها تمام اداره‌ ها، بانک ها و سازمان ها تعطیل هستند و همه مردم مکزیک به علاوه گردشگرانی که از تمام دنیا برای دیدن و شرکت در این مراسم به مکزیک رفته اند، در جشن شرکت می‌کنند. چرا که مکزیکی‌ها معتقد هستند که ارواح درگذشتگان در این شب‌ها به زمین باز می‌گردند و تا صبح روز بعد در کره زمین هستند و این فرصت مناصبی است تا آنان دوباره خود را با مردگان شان زنده کنند و از آنان یاد کنند. البته این جشن ریشه در این اعتقاد مکزیکی ها به جاودانگی روح دارد.

در این روزهای جشن مردگان، مردم مکزیک از ارواح درگذشتگان خود پذیرایی می کنند!

به این ترتیب که مثلا غذاهایی که درگذشتگان شان دوست داشته اند را آماده می کنند تا روح آن ها را به خانه بازگردانند، یا وسایل مورد علاقه آن ها را در محل های خاصی یا روی مزار آن ها قرار می دهند.

علاوه بر این، مردم شهر و خانه ها را با انواع تزییناتی که برای گردشگران عجیب و غریب است رنگین و جذاب می کنند و به شادی می پردازند. ضمن آن که کسانی که درگذشتگانی دارند به مقبره آن ها می روند، با پاکیزه کردن، افروختن شمع، گذاشتن گل و دعا از آنان یاد می کنند. همچنین مردم موسیقی مورد علاقه درگذشتگان را نیز در این روزها می نوازند.

برای دیدن قیمت بلیط هواپیما خارجی کلیک کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط