traveling-to-iran-bloomberg
1395/10/19 - 13:25 اخبار گردشگری

توصیه بلومبرگ به گردشگران:​ در سال 2017 به ایران سفر کنید

سایت خبری بلومبرگ با انتشار مطلبی به معرفی کشورهایی که باید در سال 2017 به آنها سفر کرد پرداخته و ایران را یکی از 20 مقصد گردشگری برتر سال 2017 دانسته است.

این سایت نوشته با وجود اینکه سفر به ایران سختی‌ ها و محدودیت‌ هایی در روند گرفتن ویزا، لزوم سفر با تورهای مسافرتی برای مسافران آمریکا، کانادا و انگلستان و پوشش زنان دارد، دیدن آن ارزش تحمل تمام این سختی ها را دارد.

نویسنده مطلب با اشاره به توافق هسته‌ ای ایران و ازسرگیری پروازهای چند ایرلاین خارجی به ایران، به ساده‌تر شدن روند سفر به ایران اشاره کرده است.

بلومبرگ نوشته: «در بازدید از ایران می‌توانید از جاذبه‌ های گردشگری ای چون تخت جمشید، بازار شهر کویری کرمان، مساجد اصفهان، شهر باستانی و سلطنتی پرسپولیس که قدمت آن به 500 سال قبل از میلاد مسیح می رسد و ... دیدن کنید.»

به گفته برایان آلن، متخصص امور آسیا در مؤسسه «مونتین تراول سوبک»: «نظیر این مکان‌ ها را در هیچ نقطه دیگری از جهان نمی توانید پیدا کنید. نمونه‌های مشابه آنها در افغانستان و سوریه هم به طرز ناراحت‌کننده ‌ای نابود شده ‌اند.»

یکی از توصیفات دیگر بلومبرگ از ایران مربوط به غذاهای خوشمزه و مهمان‌ نوازی مردم ایران است. برایان آلن در این خصوص گفته است: «طبق یک باور فرهنگی در میان ایرانیان، مهمان دوست خداوند است (مهمان حبیب خداست)، بسیاری از کسانی که همه جای دنیا را دیده اند می گویند در هیچ جای دنیا به اندازه ایران مورد استقبال مردم قرار نگرفته اند.»

در انتهای مطلب هم به محدودیت های سفر در ماه مبارک رمضان و ترافیک خیابان ها در روزهای نزدیک به عید نوروز اشاره شده و بهترین ماه از نظر آب و هوایی برای سفر به ایران را ماه آبان دانسته است.

سریلانکا، فنلاند، پرتقال، میانمار، جزیره مالت، پرو، رواندا، هامبورگ، کلمبیا، مصر، جزایر تورکس و کایکوس، ژاپن، ماداگاسکار، لندن، تورنتو، شانگهای، میامی، کیپ تاون و سن بارتلمی از دیگر مقاصدی هستند که در این مطلب سفر به آنها توصیه شده است.

اگر قصد سفر دارید، برای خرید بلیط چارتر به فلایتیو مراجعه کنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط