5 آداب و رسوم عجیب در آفریقا
1396/03/23 - 12:03 اخبار گردشگری

5 آداب و رسوم عجیب در آفریقا

قبیله‌های بسیاری در جهان وجود دارند که آداب و رسوم عجیب هنوز در آن‌ها رواج دارد. آفریقا قاره‌ای است که مردم در آن‌جا بیش از هر قاره دیگری به صورت قبیله‌ای زندگی می‌کنند و سنت‌هایی دارند که شاید روبه‌رو شدن با آن‌ها برای مردم سرزمین‌های دیگر چندان باورپذیر نباشد. پیش از آنکه برای خرید بلیت هواپیما یا خرید اینترنتی بلیط هواپیما به مقصد آفریقا دست به کار شوید، با ما همراه باشید تا شما را با این قبایل و آداب و رسوم عجیب آشنا کنیم.

آداب و رسوم عجیب قبایل آفریقایی

  • قبیله ماسایی در کنیا

در این قبیله شیوه سلام کردن کمی متفاوت است. افراد قبیله به جای گفتن کلمه سلام آب دهان خود را بر روی زمین می‌اندازند. آن‌ها همچنین معتقدند که انداختن آب دهان بر بدن نوزاد او را از شر شیطان خلاص می‌کند. ماسایی‌ها حتی قبل از دست دادن هم ابتدا کف دست خود را به آب دهان آغشته می‌کنند و سپس دست می‌دهند.

رسم عجیب دیگر این قبیله که به آن معروفند نوشیدن خون حیوانات است!

  • قبیله هامر در اتیوپی

در این قبیله گاوهای زیادی را کنار هم قرار می‌دهند و مردان جوان با پریدن روی گاوها و تلاش در جهت نیفتادن از روی آن‌ها شجاعت خود را ثابت می‌کنند. دختران این قبیله هم برای اثبات وفاداری تا پای زخمی شدن شلاق می‌خورند.

  • قبیله چووا در مالاوی

این قبیله یک سنت بسیار عجیب برای مرده‌های خود دارند. وقتی کسی در این قبیله می‌میردف او را به مکانی مقدس می‌برند، سر او را از تن جدا کرده و سپس درون جسد را با آب می‌شویند. اما این تمام قضیه نیست و بخش شوک آور این‌جا است که آن‌ها سپس با همان آب برای تمام اهل قبیله غذا درست می‌کنند.

  • قبیله سورما در سودان و اتیوپی

در این قبیله دختران در دوران نوجوانی دندان‌های ردیف پایین خود را می‌کشند و سپس یک فلز بشقاب مانند در لب پایینی خود فرو می‌کنند. آن‌ها همچنین لاله‌های گوش خود را خالی می‌کنند و گوشواره‌های سنگین می‌اندازند. بعضی از مردان قبیله هم که می‌خواهند ظاهرشان جنگجویانه به نظر برسد، گوش‌ها و لب‌های خود را مشابه زنان سوراخ می‌کنند. آن‌ها همچنین معتقدند که هرقدر آثار جراحت بیشتری روی بدن‌شان داشته باشند در چشم زنان جذاب‌تر به نظر می‌رسند.

  • قبیله وودابی در نیجر

مردم این قبیله یک مراسم بسیار عجیب دارند. در این مراسم مردان قبیله در طول شب به رقص و پایکوبی می‌پردازند و سپس می‌توانند هر زنی از قبیله اعم از مجرد و متاهل را بدزدند.

این زن باید برای فرار و رهایی تلاش کند یا خانواده و همسر او بتوانند او را نجات دهند. در غیر این صورت مرد دزد مالک زن خواهد شد.

(برای رزرو بلیط خارجی و اطلاع از قیمت بلیط هواپیما خارجی به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.)

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط