اپلیکیشن‌ها برای سفر به فنلاند
1397/05/01 - 11:00 سفر و فناوری

با بهترین اپلیکیشن‌ها برای سفر به فنلاند آشنا شوید

فنلاند کشوری تماشایی با جاذبه‌های فراوان است. بااین‌وجود، دانلود چندین اپلیکیشن موبایلی پیش از سفر، می‌تواند تجربه شما از این کشور منطقه اسکاندیناوی را لذت‌بخش‌تر کند. به همین منظور فلایتیو نگاهی به برخی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها و دانلود آن‌ها قبل از سفر به فنلاند انداخته است.

اپلیکیشنی به نام معمار معروف فنلاندی

آلوار آلتو یکی از شناخته‌شده‌ترین معماران و طراحان فنلاندی است و بسیاری از آثار مطرح او به‌راحتی در شهرهایی نظیر هلسینکی و یووَسکولا قابل‌مشاهده است. نرم‌افزار Aalto Route اپلیکیشنی رایگان برای نمایش ساختمان‌های آلتو در شهر یووسکولا بوده و اطلاعات بیشتری از تاثیر کارهای آلتو بر معماری فنلاند به کاربران ارائه می‌دهد.

HSL Mobiililippu

اگر به دنبال گشت‌وگذار در هلسینکی هستید، اپلیکیشن HSL Mobiililippu مناسب شماست. شما با داشتن این اپلیکیشن تقریبا یک دستگاه صدور بلیت در جیب خود خواهید داشت. استفاده از این اَپ بسیار ساده بوده و کار با آن به زبان‌های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی امکان‌پذیر است. بلیت‌های گرفته‌شده با این اپ قابل پرداخت با کارت‌های بین‌المللی بوده یا اینکه هزینه آن‌ها به قبض تلفن شما اضافه می‌شوند. می‌توان با این اپلیکیشن انواع بلیت‌ها را رزرو کرد.

HSL Reittiopas

دیگر اپلیکیشن مناسب به هنگام سفر به هلسینکی HSL Reittiopas نام دارد. کار با این اپ ساده بوده و نرم‌افزار بهترین مسیرها برای رسیدن به مقصد موردنظر را به شما معرفی می‌کند.

City Bikes

City Bikes یکی دیگر از اپلیکیشن‌های محبوب برای گشت‌وگذار در هلسینکی است. این اپ به شما کمک می‌کند تا مراکز اجاره دوچرخه در هلسینکی و اطراف مرکز شهر را بیابید. اپلیکیشن نه‌تنها ایستگاه‌های اجاره دوچرخه در نزدیکی شما، بلکه موجود بودن دوچرخه در ایستگاه‌ها را نیز به‌صورت لحظه‌ای اعلام می‌کند. وقتی‌که زمان استفاده رایگان از دوچرخه‌ها رو به اتمام است یا زمان استفاده پولی از دوچرخه‌ها فرامی‌رسد، City Bikes پیام هشداری به تلفن همراه شما ارسال می‌کند.

VR Mobile

اپلیکیشن VR Mobile مناسب سفرهای ریلی در فنلاند بوده و در کنار ارائه جدول زمان حرکت قطارها، به افراد اجازه خرید بلیت مسیرهای طولانی و بلیت‌های تک‌سفره برای جابجایی در شهر را می‌دهد. VR تنها شرکت ریلی در فنلاند است و قطارهای آن از هلسینکی تا شهر لاپلند در مدار قطب شمالی جریان دارند. با استفاده از اپلیکیشن این شرکت می‌توان وضعیت ترافیک ریلی را نیز بررسی کرد. این قابلیت در روزهای زمستانی و برفی بسیار کاربرد دارد.

Ylläs Aurora

این اپلیکیشن مناسب افرادی است که به دنبال یافتن شفق‌های قطبی در فنلاند هستند. Ylläs Aurora به شما مکان تماشای شفق‌های شمالی را اعلام می‌کند، هرچند باید برای این کار مبلغ ۲.۹۹ یورو پرداخت کرد. به‌علاوه وقتی‌که کاربری یک شفق شمالی را در منطقه ییلاس (Ylläs) مشاهده و در اپلیکیشن ثبت کند، Ylläs Aurora یک پیام برای تمامی کاربران خود ارسال می‌کند.

فنلاندی یاد بگیرید

اگر واقعا به دنبال تجربه‌ای عمیق از سفر به فنلاند هستید، بهتر است تا قبل از سفر به این کشور شروع به یادگیری زبان فنلاندی کنید. اپلیکیشن‌های فراوانی برای یادگیری این زبان مانند Worddive و Mondly وجود دارند. به خاطر داشته باشید که زبان فنلاندی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود، بنابراین شاید یادگیری کلمه کِیتوس (به معنی ممنونم) به هنگام بازدید از این کشور کافی باشد!

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط