اپلیکیشن‌های ضروری برای سفر به کربلا
1397/07/16 - 15:00 سفر و فناوری

اپلیکیشن‌های ضروری برای سفر به کربلا در اربعین

بسیاری از زائران کربلا به دنبال اپلیکیشن‌ّهایی برای ساده و مفیدتر کردن سفر اربعین خود هستند. هرچند هنوز کمبودهای زیادی در زمینه اپلیکیشن‌های ضروری برای سفر اربعین داریم، اما در حال حاضر هم تعداد زیادی اپ کاربردی وجود دارند که در بسیاری زمینه‌ها می‌توانند راه‌گشا باشند. در این یادداشت تعدادی از بهترین‌ اپلیکیشن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم. با فلایتیو همراه باشید.

 

برای خرید بلیط هواپیما کربلا به فلایتیو مراجعه کنید.

اپلیکیشن زبان‌آموز اربعین

حتما در سفر کربلا نیاز به صحبت کردن به زبان عربی پیدا خواهید کرد. اغلب عراقی‌ها فارسی یا انگلیسی نمی‌دانند و گاهی تنها راه برقراری ارتباط زبان عربی است. از طرفی یادگیری زبان عربی فقط برای یک سفر چند روزه چندان معقول به نظر نمی‌رسد. اپلیکیشن زبان‌آموز کربلا به شما لغات و جملاتی را می‌آموزد که اختصاصا در همین سفر با حال و هوای مذهبی‌اش به دردتان خواهد خورد.

 

برنامه جامع اربعین

مهمترین قابلیت این اپلیکیشن نقشه آفلاین نجف و کربلا است که مسیر یابی شما را بسیار ساده می‌کند. همچنین این نقشه نیاز به اینترنت ندارد و در مسیر پیاده‌روی که اغلب پوشش خوبی برای اینترنت ندارد می‌توانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

این برنامه بخشی به نام کوله پشتی دارد. در این قسمت تمام آیتم‌های ضروری که باید حتما در کوله خود جای دهید را ذکر کرده و کار شما در بستن بار سفر را هم آسان می‌کند.

اگر نمی‌خواهید یک مفاتیح‌الجنان بزرگ را با خود حمل کنید، می‌توانید به راحتی در اپ جامع اربعین به مجموعه‌ای از ادعیه ضروری برای این سفر دسترسی پیدا کنید.

این اپ بخشی به نام خاطرات من دارد که در آن می‌توانید خاطرات روزانه خود را ثبت کنید و آن را با باقی دوستانی که اپ را دارند به اشتراک بگذارید.

یکی دیگر از بخش‌های کاربردی این اپ، زائر یاب است. در این بخش می‌توانید موقعیت مکانی خود را به راحتی با اعضای خانواده یا همراهانتان به اشتراک بگذارید.

به جز اینها، اپ جامع اربعین مرجع مناسبی برای پیگیری اخبار اربعین و همچنین مطالعه مقالات ضروری است.

 

اپلیکیشن نینوا

نینوا شما را به مجوعه‌ای کامل از سخنرانی‌های آموزنده در مورد کربلا، اربعین و امام حسین و همچنین مداحی‌ها متصل می‌کند. امکانات صوتی و تصویری می‌توانند کمکی برای پر کردن تنهایی شما در سفر و در طول پیاده‌روی باشند.

 

اپلیکیشن آلبوم صوتی اربعین

در این اپلیکیشن تعداد قابل توجهی از انواع و اقسام مداحی‌ها و مناسب با سلیقه شما وجود دارد. می‌توانید آنها را به صورت آفلاین در طول مسیر پیاده‌روی گوش کنید.

 

اپلیکیشن راهنمای زائران اربعین

این اپ علاوه بر اینکه نقشه‌ّای آفلاین نجف و کربلا را در اختیارتان قرار می‌دهد، امکان ارسال پیامک هم فراهم کرده که از طریق آن به راحتی می‌توانید با سایر اعضای کاروان در ارتباط باشید.

 

اپلیکیشن پیاده تا اربعین

این اپ منحصرا برای پیاده‌روی طراحی شده و با دادن اطلاعات مفیدی در مورد عمود‌ها و مسیر پیش‌روی شما، می‌تواند سفر پیاده شما به کربلا را ساده‌تر کند.

 

اپلیکیشن از مهران تا کربلا

یکی دیگر از برنامه های کاربردی که می‌توانید از آن برای سفر کردن به کربلا و اربعین استفاده کنید، برنامه از مهران تا کربلا است. در بخش خبر آن مجموعه ای از اخبار در مورد وضعیت زائران، آب و هوای شهرهای عراق، وضعیت راه های آن، ایاب و ذهاب از مرز مهران نمایش داده می‌شود. در بخش دیگر آن فهرست امکان مذهبی ارائه شده و در یک بخش دیگر شاهد ارائه لیست اقامتگاه ها و مراکز خدماتی خواهید بود. به صورت کلی اگر تمایل دارید مجموعه عظیمی از اطلاعات را در قالب یک اپلیکیشن ساده برای سفر به کربلا و سپری کردن اربعین به همراه داشته باشید، برنامه از مهران تا کربلا (اربعین) این امکان را به شما می‌دهد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط