gadget-for-any-trip
1395/08/02 - 12:00 سفر و فناوری

در هر سفر چه گجت هایی باید همراهتان باشد؟

امروزه سفر کردن بدون گجت ها برای خیلی از افراد سخت و غیرممکن شده است. به جز تلفن همراه هوشمند، معمولا هر فرد در بین وسیله های سفر خود چندین گجت مختلف به همراه دارد تا در سفر به مشکلی بر نخورد. متأسفانه یا خوشبختانه ویژگی گجت ها این است که با به همراه داشتن یکی از آنها معمولا مجبور می شوید چند گجت دیگر هم با خودتان به سفر ببرید. مثلا اگر به سفر ساحلی می روید مجبورید برای گوشی یا تبلت خود محافظ ضد آب بخرید.
البته نباید فراموش کنیم که بعضی افراد همچنان ترجیح می دهند بدون هر نوع گجتی به سفر بروند و به اصطلاح مستقل سفر کنند.
در هر صورت اگر شما جزو این دسته از افراد نیستید و با گجت هایتان به سفر می روید، بهتر است این مطلب را بخوانید تا چه در سفرهای هوایی و چه در سفرهای زمینی و کمپی به مشکلی بر نخورید.
1.مبدل دو شاخه
مبدل دو شاخه یکی از گجت های اساسی و مهم برای سفرهای بین المللی است. چون علاوه بر اینکه بعضی از وسایل مانند لبتاب نیاز به مبدل دارند، ممکن است پریز خانه ها و هتل هایی که بافت قدیمی دارند (حتی در شهرهای مدرنی مانند لندن) به آداپتورهای دو شاخه وسایل شما نخورند و نتوانید از آنها استفاده کنید.
2.هدفون نویز گیر
هدفون نویز گیر برای افرادی که زیاد به سفر می روند، به خصوص سفرهای هوایی، یکی از بهترین گجت ها است. این نوع از هدفون ها به شما این امکان را می دهد که از سر و صدای هواپیما، حرف زدن افراد در کنارتان و گریه بچه ها در سفر در امان باشید!
علاوه بر این با آلارم دادن به دیگران شما را از معاشرت اجباری با اطرافیانتان نجات می دهد!
هدفون نویز گیر با وجود قیمت بالایی که دارد (حدود 250 تا 300 دلار)، یکی از بهترین سرمایه گزاری هایی است که با خرید آن برای آرامش تان در سفر می کنید.
پس توصیه ما به شما این است که جایی برای این گجت در بین وسیله های سفر خود کنار بگذارید.
3.فلش USB
فلش USB یکی از گجت هایی است که به جز سفر، همیشه و همه جا باید همراهتان باشد. چون هر جا که نیاز به جا به جایی فایل یا عکس داشته باشید به دادتان می رسد. توصیه اکید ما به شما این است که اسکن تمام مدارک مهمتان در سفر را روی فلش خود بریزید تا در صورت جا گذاشتن، گم کردن و یا دزدیده شدن مدارکتان به دردسر نیفتید.
علاوه بر این با به همراه داشتن فلش می توانید حافظه دوربین یا گوشی خود را از عکس هایی که در سفر گرفته اید خالی کنید تا به مشکل کمبود حجم بر نخورید.
4.پاور بانک
پاور بانک از وسایلی است که بیش از هر سفری برای سفرهای کمپی در دل طبیعت توصیه می شود. اما یادتان باشد این گجت برای سفرهای هوایی و زمینی طولانی مدت هم می تواند کمک زیادی به شما کند. چون ممکن است برای چند ساعت دسترسی به برق نداشته باشید و شارژ گوشی و تبلتتان تمام شود.
5.شارژر ماشین
در صورتی که با ماشین شخصی به سفر بروید، شارژر ماشین هم در وقت شما برای شارژ کردن موبایل، تبلت و دوربینتان صرفه جویی می کند و هم این امکان را به شما می دهد که پیوسته از Navigator (راهنمای مسیر) گوشی تان کمک بگیرید.
علاوه بر این در صورت سفر با بچه های کوچک، به سرگرم شدن آنها در ماشین به وسیله موبایل و تبلتشان هم کمک می کند.
6.محافظ تلفن همراه وتبلت ضد آب
محافظ ضد آب هم در استخر به درد شما می خورد، هم در سفرهای ساحلی و هم در سفر به مکان هایی که بارندگی زیادی دارند.
7.شارژر خورشیدی
شارژر خورشیدی یکی از مهم ترین گجت ها برای مسافران سفرهای کمپی، کوهنوردان و کسانی است که علاقه مند به سفر در دل طبیعت هستند.
این شارژر که انرژی خود را از نور خورشید می گیرد، به شما این امکان را می دهد که در کوه و جنگل و کوهستان هم بتوانید وسایلتان را شارژ کنید و به روز باشید.
8.چمدان هوشمند
چمدان هوشمند از گجت هایی است که هنوز به خوبی در ایران معرفی نشده و افراد معمولی از کاربردهای آن بی خبرند. این چمدان ها که سایزهای مختلفی دارند، به شارژر، فن آوری جی پی اس (مکان یاب) و ترازوی الکترونیکی مجهز هستند و مشکلات عادی مسافران مانند گم شدن بار، اضافه بار و ... را به خوبی حل می کنند.
این چمدان ها که روز به روز پیشرفته تر می شوند، ضد خش هستند و قیمت نسبتا بالایی دارند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط