Jstka.jpg
1395/05/16 - 17:03 راهنمای سفر

بهترین خطوط هوایی در سال ۲۰۱۵ Best Airlines

 

امروزه با افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها مطمئناً کاهش کیفیتِ کسب‌و‌کارهای خدماتی و سرویس‌رسانی چیزی دور از انتظار نیست. خطوط هواپیمایی نیز از این قانون مستثنا نیستند و بدین صورت ممکن است یک سفر هوایی تجربه‌ایی ناخوشایند به ارمغان بیاورد.
در مقالۀ زیر که در Business Insider منتشر شده است، به بررسی برترین پروازهای کلاس اقتصادی یا Economy، بر اساس دو معیار تجربۀ لذت‌بخش از پرواز (In-Flight Experience) و زمان حرکت و فرود به موقع و بدونِ تاخیر (On-Time Performance) پرداخته شده است.

 

 

آیا شما جزو افرادی هستید که زیاد سفر کاری می روید؟
آیا خطوط هوایی مورد علاقه شما در میان برترین خطوط هوایی جهان است؟

 

در پاریس شرکت تحقیقاتی هوایی Skytrax از جوایز سالانه خطوط هوایی برتر در میان ۱۰۰ شرکت برگزیده رونمایی کرد. مسافران زیادی هر سال از سراسر جهان در بزرگ ترین نظر سنجی رضایت مسافر شرکت می کنند و در مورد برندگان جایزه Skytraxتصمیم می گیرند.

 

برترین شرکت هواپیمایی امسال Qatar Airways شناخته شد. در پنج سال گذشته این سومین مرتبه است که این شرکت در رده‌بندی بهترین خطوط هواپیمایی قرار می گیرد.
اگر شما دنبال برترین خطوط هوایی در آمریکا هستید باید نگاهی به جایگاه ۲۶ ام این رده‌بندی بندازید که شرکت Virgin America به خود اختصاص داده است و سه جایزه قابل توجه برنده شده است:
بهترین خطوط هوایی در شمال امریکا
کم هزینه ترین خطوط هوایی در شمال آمریکا
بهترین کارکنان شرکت هوایی در شمال آمریکا

 

جالب است بدانید امسال شرکت هواپیمایی مالزی Malaysia Airlines در این رده بندی بالاتر از شرکت Virgin America قرار گرفته است. باید به خاطر داشته باشید که این شرکت هواپیمایی در سال گذشته (مارس ۲۰۱۴) با ۲۳۹ مسافر ناپدید شد با این حال در رده ۱۸ ام جای گرفته است.

 

 

- 1هواپیمایی قطر Qatar Airways
رتبه سال قبل: ۲
دیدگاه Skytrax: خطوط هوایی Qatar Airways در بخش صندلی های قسمت First Class برای اولین بار موفقیت چشمگیری به دست آورد. تصادفی نیست که این جایزه با رونمایی از هواپیماهای A350 و A380 در ناوگان هوایی قطر همزمان شد.
پاسخ شرکت کنندگان در نظر سنجی نشان داد که این صندلی ها آخرین معیارهای استاندارد به لحاظ راحتی، فضا و حریم خصوصی را دارا هستند.

 

 

-2 هواپیمایی سنگاپور Singapore Airlines
رتبه سال قبل: ۳
دیدگاه Skytrax: این خطوط هوایی در سال ۲۰۱۴ رتبه سوم را دارا بود اما در رده بندی نزدیک با رقیبان منطقه ای خود Cathy Pacific Airways و ANA All Nippon Airways توانست امسال در جایگاهی بالاتر از آنها برنده جایزه شود و در رده بندی آسیایی هم مقام اول را کسب کند.
خطوط هوایی سنگاپور در بخش صندلی های قسمت جلو و عقب هواپیما توانست موفقیت آمیز عمل کند. بعد از این شرکت در قسمت Business Class شرکتهای هوایی Qatar Airways رتبه دوم و Cathy Pacific Airways رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

 

 

 
۳- خطوط هوایی کتی پاسیفیک Cathy Pacific Airways
رتبه سال قبل: ۱
دیدگاه Skytrax: کتی پاسیفیک در سال قبل رتبه ی اول و در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ نیز رتبه ی سوم را در بین برترین خطوط هوایی جهان کسب کرد.
این شرکت هواپیمایی امسال برای سومین بار بهترین خطوط هوایی منطقه ی اقیانوسیه شناخته شد. بعد از آن خطوط هوایی کره جنوبی South Korea’s Asiana Airlines و ANA All Nippon Airways به ترتیب در رده‌بندی منطقه‌ای دوم و سوم شدند.

 

 

 
۴- خطوط هوایی ترکیش ایرلاین

 

این شرکت محبوب در استانبول با رکوردشکنی‌های سال‌های اخیر و در اختیار داشتن ۱۰۰ کشور و ۲۰۰ شهر مقصد برای پروازهایش، توانسته سه سال متوالی جایزۀ Skytrax را برای پروازهای اروپایی به خود اختصاص دهد.

۵- خطوط هوایی امارات

در طول ۱۰ سالِ گذشته ناوگان لوکسِ ایرباس‌های A380 و بوئینگ ۷۷۷ هواپیمایی دبی یکی از خطوط مجلل برای سفرهای طولانی است. خطوط هواپیمایی امارات با دریافت جایزۀ ارائه دهندۀ بهترین سرگرمی‌های ویدئویی و صوتی در هواپیماهای مجللِ خود توانسته با ۱۴۰ مقصد در ۶ قاره از جمله نیویورک، لس آنجلس، سیاتل، دالاس، هوستون و واشنگتن رتبۀ پنجم سفرهای economy را به خود اختصاص دهد.

۶- خطوط هوایی اتحاد

هواپیمایی اتحاد متعلق به ابوظبی ( امارات متحده عربی ) توانسته با ناوگان بوئینگ به ۹۶ مقصد و نورپردازی عالی جهت آرامش و استراحت مسافرین و تجهیز صندلی‌ها به هدفون، رتبۀ ششم را به خود اختصاص دهد.

۷- خطوط هوایی ANA(All Nippon Airways)

نیپون از بزرگترین ناوگان هوایی بوئینگ Boeing 787 Dreamliners بهره می‌برد و نظافت، خدمات و ایمنی این خطوط با تجهیز به دستگاه چندرسانه‌ایی با امکان اتصال USB و صندلی‌های چند حالته توانسته یک رویای کامل را برای پروازهای اقتصادی به ارمغان بیاورد.

۸- خطوط هوایی اندونزی Garuda

این شرکت که با ارائه خدمات گسترده و نوسازی ناوگان هوایی خود در چند سال اخیر توانسته از ناامنی‌های بوجود آمده در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ کم کند و همچنین با تجهیز به صندلی راحت و عرضۀ غذاهایی جنوب آسیا رتبۀ قابل قبولی را کسب کند.

۹- خطوط هوایی اوا ایرویز Eva

اوا ایر، (به انگلیسی: EVA Air) شرکت هواپیمایی تایوانی است، که به‌عنوان ششمین خطوط هواپیمایی امن جهان، شناخته می‌شود.

شرکت اوا ایر در سال ۱۹۸۹ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۷۳ مقصد در آسیا،استرالیا، اروپاوآمریکای شمالی، پروازهای مستقیم دارد.

این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۶۱ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد، که هواپیماهای این ناوگان از سه شرکت بویینگ، ایرباس و مک دانل داگلاستشکیل شده‌اند.

۱۰ -خطوط هوایی استرالیا Qantas

کانتاس، (به انگلیسی: Qantas) (یا کوانتاس) شرکت هواپیمایی حامل پرچم استرالیایی است، که بعنوان بزرگ‌ترین خطوط هواپیمایی استرالیا به حساب می‌آید.

شرکت کانتاس در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و عملیات رسمی خود را از ماه مارس ۱۹۲۱ آغاز نمود. این شرکت هم‌اکنون پس از خطوط هواپیمایی کی ال ام و اویانکا ، سومین شرکت قدیمی و فعال هواپیمایی جهان به‌شمار می‌آید.

اگر قصد سفر دارید می توانید بلیط هواپیما چارتر خود را از فلایتیو خریداری کنید.

 

 

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط