بازارهای کریسمس دانمارک
1397/09/20 - 15:00 راهنمای سفر

با شگفت‌انگیزترین بازارهای کریسمس دانمارک آشنا شوید

مردم دانمارک عاشق کریسمس هستند و از اواسط ماه نوامبر شروع به جشن گرفتن این ایام می‌کنند. در این ایام از سال بازارهای کریسمس در سراسر شهرهای دانمارک جانی دوباره می‌گیرند. فلایتیو به سراغ یافتن برخی از مهم‌ترین بازارهای کریسمس دانمارک رفته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

قلعه اییسکوف (Egeskov)

یکی از قلعه‌های حیرت‌انگیز دانمارک هرساله در ماه نوامبر برای مدت دو تا سه هفته میزبان یک بازار کریسمس است. قلعه اییسکوف تقریبا یک ساعت با خودرو تا اُدنسه فاصله داشته و با دریاچه‌ها و باغ‌های زیبا احاطه شده است. اکثر نمایشگاه‌های این قلعه در طول زمستان تعطیل هستند، بنابراین بازار کریسمس در موزه کهنه سربازان و موزه موتورسیکلت برگزار می‌شود. میهمانان می‌توانند در باغ‌های اطراف قدم زده و یا سوار بر اسکوتر در اطراف قلعه گشتی بزنند.

تیوولی

باغ‌های تیوولی مشهورترین پارک تفریحی کوپنهاگن به شمار می‌آیند که در سراسر سال با گل‌ها و فواره‌های خود گردشگران بی‌شماری را به اینجا می‌کشانند؛ اما این باغ‌ها در ایام کریسمس به تصاحب افسانه‌های جن و پری درمی‌آیند. درختان کریسمس با هزاران لامپ رنگی تزئین شده و در همه‌جا صدای موسیقی به گوش می‌رسد. تقریبا ۶۰ غرفه مشغول فروش خوراکی و هدایای کریسمس می‌شوند. این باغ‌ها همه‌ساله از اواسط نوامبر تا اواخر دسامبر از هزاران بازدیدکننده استقبال می‌کنند.

کونینز نیتورف

بازار کریسمس کونینز نیتورف (Kongens Nytorv) تنها ۵ دقیقه پیاده تا ایستگاه نورپورت فاصله شده و در مرکز شهر کوپنهاگن قرار دارد. اگر در ایام کریسمس در این شهر باشید، هرگز این بازار را از دست نخواهید داد. غرفه‌های چوبی بازار با چراغ‌های رنگارنگ تزئین شده و بوی شیرینی‌های سنتی مخصوص کریسمس در هوا قابل‌استشمام است.

نیهاون

بازار کریسمسی که هرگز نمی‌توان آن را نادیده گرفت، نیهاون (Nyhavn) نام دارد. این بازار امسال از ۱۰ نوامبر تا ۲۳ دسامبر دایر شده و تا ساعت ۷ شب باز است. در نیهاون انواع خوراکی‌ها و محصولات منطقه اسکاندیناوی یافت می‌شود.

بازار کریسمس آرهوس

بازار کریسمس موجود در شهر آرهوس (Aarhus) بسیار محبوب است. تقریبا ۸۰ غرفه در این بازار مشغول فروش خوراکی‌های سنتی و تزئینات مخصوص کریسمس از اواخر نوامبر تا ۲۱ دسامبر هستند. این بازار تاریخی در قلب آرهوس واقع شده است.

موزه شهر قدیمی

می‌توان با رفتن به موزه شهر قدیمی در آرهوس به گذشته سفر کرد و با نحوه برگزاری جشن‌های کریسمس در قرن هفدهم میلادی در دانمارک آشنا شد. این موزه روباز از ۷۵ خانه تاریخی تشکیل شده که از سراسر کشور به اینجا آورده شده‌اند. این خانه‌ها در ایام کریسمس بر اساس سال ساختشان تزئین می‌شوند. در این ایام تفریحات زیادی برای کودکان و بزرگ‌سالان در این موزه به چشم می‌خورد.

ارو (Ærø)

ارو یکی از زیباترین شهرهای دانمارک است که حال و هوایی رمانتیک از گذشته دارد. این جزیره کوچک در جنوب دانمارک به شیوه‌ای سنتی اقدام به برگزاری جشن‌های کریسمس می‌کند. بازارهای کریسمس این شهر در ایام کریسمس مشغول فروش صنایع‌دستی می‌شوند. در این مدت مراسم مختلفی در شهر برگزار می‌شود.

هانس کریستین اندرسون

شهر کوچک ادنسه بازار کریسمس مخصوص به خود را دارد. این شهر که محل تولد نویسنده مشهور، هانس کریستین اندرسون، است بازاری دارد که در میدانی درست در مقابل خانه این نویسنده برگزار می‌شود. این بازار هرساله از هفته اول دسامبر شروع شده و برای مدت ۱۰ روز میدان تاریخی شهر را با چراغ‌ها و درخت‌های کریسمس متحول می‌کند.

هویبرو پلادس

بازار کریسمس هویبرو پلادس (Højbro Plads) یکی از گزینه‌های محبوب برای مردم کوپنهاگن است. این بازار در نزدیکی خیابان استروخت و کانال‌های آب اطراف میدان تاریخی شهر واقع شده و برای آشنا کردن مردم با حال و هوای کریسمس ایده آل است. غرفه‌های کوچک چوبی در این بازار به فروش لباس‌های بافتنی و خوراکی‌های آلمانی و اسکاندیناوی می‌پردازند. این بازار از ۱۷ نوامبر برپا شده و تا ۲۲ دسامبر دایر است.

کریستیانیا

بازار کریسمس کریستیانیا هرساله در منطقه خودمختار کریستیانیا برگزار می‌شود. غرفه‌های موجود در این بازار در ایام کریسمس مشغول فروش زیورآلات، لباس و صنایع‌دستی در ساختمانی قدیمی و متعلق به قرن نوزدهم می‌شوند. اینجا بازاری تقریبا کوچک است، اما کسی با دست خالی آن را ترک نمی‌کند. بازار در محیطی بسته برگزار شده و همین امر به آن حال و هوایی دنج بخشیده است.

برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط