شگفت‌انگیزترین آبشارها
1397/11/21 - 15:00 راهنمای سفر

شگفت‌انگیزترین آبشارهایی که می‌توان در تایلند یافت

می‌توان آبشارها را تقریبا در تمامی استان‌های تایلند پیدا کرد، هرچند برخی از استان‌ها ممکن است به خاطر سواحل و دیگر جاذبه‌های خود مشهور باشند. اگر کمی بیشتر جست‌وجو کنید، می‌توانید برخی از آبشارها را در مناطقی بیابید که اصلا انتظار آن را ندارید. فلایتیو کار شما را آسان کرده و بهترین آبشارهای تایلند را یافته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

آبشار اراوان

کانچانابوری (Kanchanaburi) در شمال غربی تایلند واقع شده و خانه پارک ملی اِراوان (Erawan) است. می‌توان در این پارک آبشار اراوان را نیز پیدا کرد. این آبشار در هفت سطح در بخش شرقی پارک جریان داشته و از ابتدا تا انتهای آن بیش از ۱.۵ کیلومتر فاصله است.

آبشار کلونگ لان

آبشار کلونگ لان (Khlong Lan) صرفا به خاطر اندازه آن در فهرست ما قرار دارد. این آبشار ۱۰۰ متر ارتفاع و ۴۰ متر عرض داشته و یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای موجود در فهرست ما است. کلونگ لانِ باشکوه در استان کامپانگ پت (Kamphaeng Phet) قرار داشته و ۵ ساعت تا شما بانکوک فاصله دارد.

آبشار سریدیت

آبشار سریدیت (Sridit) شش ساعت تا شمال بانکوک فاصله داشته و در شهر زیبای پتچابون (Phetchabun) قرار دارد. اگرچه این آبشار کوچک است، اما نباید فریب جریان اندک آب آن را خورد. اینجا محل ایده‌آلی برای شنا کردن و لذت بردن از یک روز گرم استوایی در تایلند است. بهترین زمان برای دیدار از این آبشار، به‌مانند دیگر آبشارهای تایلند، در ایام بارانی سال است.

آبشار مائه یا

پارک ملی دوی اینتانون (Doi Inthanon) یک ساعت تا شهر تاریخی چیانگ مای فاصله دارد. می‌توان در این پارک، آبشار مائه یا (Mae Ya)، یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای تایلند، را پیدا کرد. این آبشار ۲۶۰ متر ارتفاع داشته و ۱۰۰ متر عرض دارد. چیزی که این آبشار را شگفت‌انگیز می‌کند، سطوح مختلف آن است. حتما به هنگام حضور در کنار این آبشار، دوربین خود را به همراه داشته باشید.

آبشار بانگ پائه

شهر پوکت در جنوب تایلند، همه‌چیز از ساحل گرفته تا جاذبه‌های گردشگری حیرت‌انگیز، دارد. یکی از دلایلی که ما عاشق پوکت هستیم، آبشار بانگ پائه (Bang Pae) در این شهر است. آبشار در بیرون از پوکت واقع شده و یک ساعت تا شهر فاصله دارد. بانگ پائه مکانی تماشایی است، اما مناسب فرار از شلوغی شهر نیست، زیرا به‌عنوان یک مقصد گردشگری محبوب، همیشه پر از جمعیت است. بانگ پائه در مقایسه با دیگر آبشارهای فهرست ما اندازه کوچکی دارد، بااین‌حال، فضای سبز زیبایی داشته و گردشگران می‌توانند در حوضچه زیر آبشار شنا کنند. این آبشار بدون شک ارزش دیدار و صرف زمان را دارد.

آبشار تون گا چانگ

آبشار تون گا چانگ (Ton Gha Chang) یا آبشار «عاج فیل»، در استان هات یای (Hat Yai) قرار دارد. در این مورد، چانگ به معنای فیل است و ربطی به نوشیدنی مشهور تایلندی ندارد. آبشار هفت سطح مختلف دارد و بهترین بخش آن سطح سوم است؛ جایی که آبشار نام خود را از آن گرفته است. در این سطح جریان آب به دو بخش تقسیم شده و شبیه به دو عاج فیل می‌شود.

آبشار کلونگ چاک

آبشار گلونگ چاک (Khlong Chak) در جزیره کو لانتا (Koh Lanta) واقع شده است. برای دسترسی به این آبشار، در ابتدا باید از یک مسیر باریک از کنار فیل‌ها و میمون‌ها گذر کرد. باید به این موضوع توجه داشته باشید که این آبشار در ایام کم باران سال، کاملا خشک می‌شود.

آبشار پلیو

پارک ملی نامتوک پلیو (Namtok Phlio) در استان کانچانابوری قرار داشته و حدود ۴ ساعت تا بانکوک فاصله دارد. اینجا محل ایده‌آلی برای سفر است، اما هدف ما از این دیدار، روبرو شدن با آبشار پلیو است. در کنار این آبشار چاله‌های آب فراوانی وجود دارد که پر از ماهی بوده و گردشگران می‌توانند در کنار آن‌ها شنا کنند. توریست‌ها همچنین می‌توانند بساط تفریح خود را در کنار آبشار برپا کرده و به کاوش در اطراف پارک بپردازند.

آبشار کو لوانگ

در سفر خود به تایلند حتما از پارک ملی مائه پینگ (Mae Ping) در شمال این کشور دیدن کنید. شما در این پارک با آبشار کو لوانگ (Koh Luang) روبرو خواهید شد. تعجبی ندارد که این آبشار بیش از حد در میان محلی‌ها مشهور است؛ کو لوانگِ تماشایی ۷ شاخه داشته و می‌توان از آن برای جست‌وجوی بیشتر بالا رفت.

آبشار هئو سوات

آبشار شگفت‌انگیز هئو سوات (Haew Suwaat) در پارک ملی کائو یای واقع شده است. دسترسی به این آبشار در مقایسه با دیگر آبشارهای پارک، آسان‌تر بوده و همین موضوع آن را محبوب کرده است. بسیاری از مردم محلی برای شنا در حوضچه بزرگ آبشار یا تفریح در بالای آن، راهی اینجا می‌شوند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط