کوله‌پشتی
1397/06/25 - 11:00 راهنمای سفر

۱۰ توصیه برای چیدن وسایل سفر در کوله‌پشتی

گاهی اوقات و در طول سفر تنها آرزوی ما خلاص شدن از شر کوله‌پشتی‌مان است. احتمالا برای شما هم پیش آمده که در حین پیاده‌روی حس کنید که یک خنجر نوک‌تیز در پشتتان فرو رفته است. این خنجر نوک‌تیز می‌تواند یک بطری آب یا دسته ظرف غذای موجود در کوله‌پشتی شما باشد.

وقتی‌که وسایل مسافرت شما به‌طور نامرتبی در کوله‌پشتی چیده شوند، حمل آن برای شما دشوارتر از همیشه خواهد شد. این اتفاق می‌تواند ذهن شما را از زیبایی‌های مناظر اطراف دور کرده و به تجربه‌ای ناخوشایند از سفر بدل شود. نباید اجازه داد تا این مسائل کم‌اهمیت سفر ما را مختل کند. فلایتیو به همین بهانه چند توصیه مناسب برای چیدمان صحیح وسایل در کوله‌پشتی دارد. با ما همراه شوید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

۱. در هنگام جمع‌آوری وسایل، به وزن و تعادل کوله توجه کنید؛ اقلام سنگین نظیر کپسول‌های گاز یا خوراکی‌ها باید در نزدیکی کمر شما و در میانه کوله‌پشتی قرار بگیرند. قرار دادن این اقلام در نزدیکی بدن به حفظ مرکز ثقل شما کمک می‌کند، اما مراقب باشید تا اشیاء سخت و تیز در بخشی از کوله قرار بگیرند که از کمر شما دور باشند. اشیای سبک‌تر نظیر لباس‌ها باید در بخش بالاتر کوله و نزدیک به درپوش آن قرار بگیرند. اشیایی که کمتر به آن‌ها نیاز است، مانند کیسه‌خواب و کپسول گاز، را در انتهای کوله قرار دهید. قرار دادن اشیاء نرم در بخش پایینی کوله نیز می‌تواند به هنگام زمین خوردن شما به‌مانند یک محافظ عمل کرده و بدن را از آسیب مصون بدارد.

۲. استفاده از اشیاء نرم در میان وسایل سخت به‌منظور کاهش برخورد و تولید سروصدا؛ هیچ‌کس دوست ندارد تا در هنگام پیاده‌روی، مرتبا صدای برخورد اشیاء در کوله‌پشتی را بشنود. پیچیدن لباس‌های اضافی، پارچه چادر یا یک کاپشن پرحجم به دور وسایل سخت، می‌تواند تا حد زیادی از برخورد آن‌ها با یکدیگر جلوگیری کند.

۳. وسایل مورد نیاز در طول مسیر را در دسترس قرار دهید؛ قرار دادن وسایل ضروری نظیر عینک آفتابی، داروها و چراغ‌قوه در دسترس، به شما این امکان را می‌دهد تا در مواقع ضروری به‌سرعت از آن‌ها استفاده کنید. جیب‌های کوله‌پشتی شما مکان مناسبی برای قرار دادن این وسایل و همچنین اقلام خوراکی است. هرگز وسایل ضروری خود را در انتهای کوله قرار ندهید، در این صورت باید زمان زیادی را صرف یافتن آن‌ها کنید.

۴. به پیش‌بینی آب‌وهوا توجه کنید؛ اگر دمای هوا به‌شدت سرد است، بطری‌های آب موجود در کوله را در نزدیکی بدن خود قرار دهید. به‌علاوه، باتری‌ها وقتی‌که در معرض هوای خیلی سرد قرار می‌گیرند، انرژی خود را از دست می‌دهند، بنابراین می‌توان با استفاده از همین استراتژی مانع از بی‌مصرف شدن باتری‌ها شد.

۵. از کیف‌ها و کیسه‌های ضدآب برای جلوگیری از خیس شدن درون کوله استفاده کنید؛ شما به هنگام عبور از عرض رودخانه قطعا درون آب خواهید افتاد، بنابراین درون کوله شما خیس خواهد شد. برای چنین لحظه‌ای برنامه‌ریزی کرده و از قبل به سراغ تهیه کیف‌ها و کیسه‌های ضد آب به‌منظور مراقبت از برخی از اقلام خاص درون کوله‌پشتی بروید. این کیف‌ها و کیسه‌ها برای مراقبت از وسایل الکترونیکی شما مانند دوربین‌ها ضروری هستند.

۶. از کیف‌های با قابلیت متراکم شدن به‌منظور قرار دادن اقلام حجیم مانند کیسه‌خواب استفاده کنید؛ آیا تابه‌حال از کیسه‌های متراکم شونده که حجم آن‌ها با جاروبرقی کاهش می‌یابد استفاده کرده‌اید؟ این کیسه‌ها گزینه‌ای بسیار مناسب برای کاهش حجم از طریق مکیدن هوای اضافی هستند. یک کیف متراکم شونده نیز به همین شیوه عمل می‌کند؛ تنها کافی است تا کیسه‌خواب خود را درون چنین کیفی قرار دهید و بندهای اطراف آن را به‌منظور تخلیه هوای داخل بکشید. حالا و با این روش می‌توانید وسایل بیشتری در کوله‌پشتی خود قرار دهید.

۷. سوخت مایع خود را با احتیاط حمل کنید؛ سوخت مایع مورد نیاز خود را در زیر مواد غذایی قرار دهید و مطمئن شوید که درب مخزن سوخت کاملا محکم بسته شده و در طول مسیر نشتی نخواهد کرد. نشت سوخت مایع و ریختن آن بر روی دیگر وسایل درون کوله، بدترین اتفاقی است که هیچ‌کسی دوست ندارد برایش رخ دهد.

۸. قبل از حرکت، تمام موارد مورد نیاز را چک کنید؛ همیشه همه‌چیز در وسط جنگل طبق برنامه شما پیش نمی‌رود، بنابراین بهتر است تا همیشه و از قبل بدانید که وسایل ضروری خود را در کجای کوله گذاشته‌اید تا بتوانید در مواقع نیاز به آن‌ها دسترسی داشته باشید؛ بنابراین قبل از جمع کردن کوله، فهرستی از وسایل مورد نیاز تهیه کرده و دو بار آن را بررسی کنید.

۹. برخی از وسایل خود را به بخش‌های بیرونی کوله‌پشتی متصل کنید؛ بااین‌حال باید بدانید که وسایلی چون چوب‌دستی می‌توانند به شاخ و برگ درختان گیر کرده و باعث آسیب زدن به کوله‌پشتی شوند. این امر می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. بدتر اینکه، این وسایل ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، از کوله‌پشتی جدا شده و در وسط مسیر بیفتند. پس حتما وسایل بخش بیرونی کوله را محکم در جای خود ثابت کرده و هر از چند گاهی در طول مسیر به آن‌ها نگاه بیندازید.

۱۰. قبل از جمع کردن کوله، تمام وسایل را تا جای ممکن خشک کنید؛ انداختن یک لباس مرطوب و مچاله در کوله‌پشتی سربسته در طول یک سفر دو یا سه‌روزه، می‌تواند مشکلاتی جدی برای شما به وجود آورد. بوها به‌سرعت جذب لباس‌های مرطوب می‌شوند. همین موضوع در مورد یک چادر مرطوب نیز صادق است. قبل از جمع کردن لباس‌ها یا چادر، آن‌ها را در معرض نور خورشید قرار داده و خشک کنید. در غیر این صورت و ادامه داشتن مسیر، آن‌ها را مانند چوب‌دستی خود در بخش بیرونی کوله آویزان کنید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط