بهترین تفریحات در ترکیه
1397/05/30 - 11:00 راهنمای سفر

با بهترین تفریحات در ترکیه آشنا شوید

بسیاری از گردشگران با جاذبه‌های مهم ترکیه، از ایاصوفیه گرفته تا افسوس، دودکش‌های افسانه‌ای کاپادوکیا و سواحل آنتالیا، آشنا هستند. بااین‌حال، ترکیه جاذبه‌های فراوان دیگری نیز دارد که کمتر در معرض دید گردشگران قرار گرفته‌اند. فلایتیو نگاهی به برخی از این جاذبه‌ها انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیمای ارزان ترکیه به فلایتیو مراجعه کنید.

گشت دریایی

هیچ‌چیزی بهتر از یک گشت دریایی در سواحل مدیترانه یا دریای اژه در فصل تابستان با قایق و توقف‌های مکرر برای شنا کردن نیست. می‌توان در ترکیه تورهای فراوانی را پیدا کرد که تجربه‌ای منحصربه‌فرد از شهرهای ساحلی و زیبای کشور را به گردشگران ارائه می‌دهند.

شنا در ساحل چیرالی

چیرالی که یک ساعت با آنتالیا فاصله دارد، همچنان یک مقصد مخفی محسوب شده و یکی از زیباترین سواحل غیرقابل‌تصور این کشور است. می‌توان در آب‌های تیره‌رنگ این ساحل شنا کرد و برای کشف بقایایی از شهر باستانی المپوس به زیر آب رفت.

باقلوا و کباب را در غازی‌عینتاب امتحان کنید

غازی‌عینتاب به خاطر داشتن مزارع پسته مشهور بوده و از همین رو یکی از بهترین مکان‌ها برای امتحان بهترین باقلوا در ترکیه است. این شهر همچنین به خاطر انواع کباب‌های عالی خود نیز شهرت دارد. محلی‌ها معمولا این کباب‌ها را به هنگام صبحانه صرف می‌کنند.

از یک حمام آب گرم در افیون‌قره‌حصار دیدن کنید

منطقه کوهستانی افیون‌قره‌حصار به خاطر خامه‌های زده‌شده و سوجوک‌های عالی آن (نوعی خوراکی تهیه‌شده از سوسیس و ادویه) شهرت فراوان دارد. بااین‌حال، افیون‌قره‌حصار به خاطر حمام‌های آب گرم خود نیز مشهور است. بسیاری از گردشگران آخر هفته‌های خود را در یکی از مراکز اقامتی این منطقه با حمام‌های آب گرم طبیعی سپری می‌کنند.

به کاوش در ماردین بپردازید

ماردین یکی از مقاصد کمتر شناخته‌شده در ترکه است که جواهری پنهان از نظر معماری و تاریخی محسوب می‌شود. ماردین را می‌توان یکی از زیباترین شهرهای این کشور معرفی کرد. خود را در میان کوچه‌های باریک و تاریخی این شهر گم کرده و به تماشای خانه‌های سنگی و مشهور آن بپردازید.

قایق‌سواری در خلیج بوسفور را تجربه کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای تماشای استانبول، قایق‌سواری در خلیج بوسفور است. قایق‌های فراوانی در این خلیج حضور دارند که به شما امکان تماشای شهر از درون آب را داده و امکان حضور در محل تلاقی دریای سیاه با خلیج را فراهم می‌کنند. می‌توان در ساحل آنادولو از قایق‌ها پیاده شد و قبل از بازگشت قایق‌ها به خلیج، در کنار آب به امتحان یک غذای دریایی پرداخت.

آخر هفته را در شیرینجه سپری کنید

روستای کوچک شیرینجه در خارج از ازمیر همچنان یک مقصد ناشناخته برای گردشگران بوده و به خاطر خانه‌های تاریخی خود بسیار تماشایی است. بهتر است که به هنگام حضور در این روستا در هتل نیشانیان اقامت کنید. صاحب این هتل اولین فردی است که اقدام به تغییر کاربری این خانه‌ها و تبدیل آن‌ها به هتل از سال ۱۹۹۱ کرده است.

به دیدار سفرانبولو بروید

خانه‌های سبک عثمانی منطقه سفرانبولو (Safranbolu) نمونه‌هایی از بناهای تاریخی به‌خوبی حفظ‌شده در ترکیه هستند. به همین خاطر عجیب نیست که این شهر کوچک حالا به یک محوطه ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو بدل شده است.

به کوه‌پیمایی در کوه نمرود بپردازید

کوه نمرود یکی دیگر از محوطه‌های ثبت‌شده ترکیه در فهرست میراث جهانی یونسکو است که ۲۱۳۴ متر ارتفاع دارد. در بالای این کوه یک آرامگاه سلطنتی قرار دارد که قدمت آن به قرن اول پیش از میلاد بازمی‌گردد. در این محوطه مجسمه‌های بزرگی از شاه آنتیوخوس اول و همچنین چندین الهه یونانی، ارمنی و مادی (ایران باستان) به چشم می‌خورد.

تا دیر نشده از حسن‌کیف دیدار کنید

حسن‌کیف یا حصن‌کیفا یک شهر شگفت‌انگیز باستانی است که در طول تاریخ ۶ امپراتوری مختلف را به خود دیده است. بااین‌حال قرار است که این محوطه باستانی به‌زودی و به سبب ساخت یک سد به همین نام به زیر آب برود. به هنگام حضور در این منطقه حتما از غارهای باستانی، پل قدیمی دجله، مسجد و آرامگاه باستانی زِین البی، پیش از محو شدن آن‌ها، دیدن کنید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط