سفر دوهفته‌ای
1397/08/09 - 15:00 راهنمای سفر

برنامه سفر دوهفته‌ای مخصوص گردشگرانی که برای اولین بار از ژاپن دیدار می‌کنند. (قسمت دوم)

قسمت اول را اینجا بخوانید.

قسمت دوم

روزهای هشتم و نهم: کیوتو و نارا

اگرچه دیدار از تمامی دو هزار معبد و مکان مقدس کیوتو به بیش از یک ماه زمان نیاز دارد، اما می‌توان جاذبه‌های مهم این شهر را در دو روز تماشا کرد. کیوتو خانه ۱۷ محوطه ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو نظیر معبد کیومیزودرا در دامنه یک کوه و عمارت طلایی معبد کینکاکوجی است. می‌توان در اطراف جنگل‌های بامبو منطقه آراشیاما در امتداد رودخانه کاتسورا قدم زد.

امکان بازدید از شهر نارا در یک نصف روز وجود دارد. نارا فاصله اندکی تا کیوتو داشته و می‌توان با قطار به آنجا سفر کرد. در روز نهم با یک قطار سریع‌السیر (شینکانسن) عازم نارا شده و در هنگام صبح به آهوهای زیبا و گرسنه این منطقه کلوچه‌های برنجی بدهید. جاذبه دیگر نارا، معبد تودای جی است. در این معبد بزرگ‌ترین مجسمه برنزی بودا در تمام دنیا نگهداری می‌شود.

پس از یک دیدار صبحگاهی از نارا و جاذبه‌های اندک آن، مجددا به کیوتو بازگردید. به هنگام بازگشت، از منطقه تفریحی هنرهای تاریخی این شهر، موسوم به گیون، غافل نشوید.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

روزهای دهم و یازدهم: اوزاکا

در روزهای دهم و یازدهم خود را برای خوردن آماده کنید، زیرا اگر بتوان یک شهر را مناسب عاشقان غذا نامید، آن شهر اوزاکا است.

اوزاکا شهری سرزنده در روز و شب با مکان‌هایی نظیر منطقه تفریحی شینسِکای است. در این شهر همیشه حال و هوای برگزاری کارناوال‌های شادی احساس می‌شود. خیابان جان‌جان یوکوچو بهترین مکان در شهر برای امتحان کوشیکاتسو (یک خوراکی اصیل ژاپنی از گوشت و سبزیجات که به سیخ کشیده می‌شود) است.

برای دیدار از شهر دِن دِن و خیابان فرعی اوتاکو، راهی منطقه نیپونباشی شوید. این خیابان پاسخی به آکیهابارا بوده و مرکز بازی‌های ویدئویی، فیلم‌های انیمه و کافه‌های جذاب است. حالا که در این منطقه هستید، از معبد مقدس سومیوشی، یکی از قدیمی‌ترین معابد مذهب شینتو در ژاپن دیدن کنید. قدمت این معبد به قرن سوم میلادی و پیش از معرفی مذهب بودا در ژاپن بازمی‌گردد.

در هنگام عصر به منطقه شینسایباشی رفته و غرق در چراغ‌های نئونی مغازه‌های آن شوید. پیاده به‌طرف کانال رودخانه دوتونبوری رفته و از مجسمه مرد دونده با چراغ‌های نئونی دیدن کنید. این منطقه میزبان ده‌ها مغازه برای فروش غذاهای خیابانی نظیر تاکویاکی (خوراک اختاپوس سرخ‌شده) و اوکونومیاکی (پنکیک ژاپنی) است.

در روز یازدهم از مرکز شهر فاصله گرفته و به دیدار جاذبه‌های شمال شهر بروید. موزه رامن‌های فوری در نزدیکی شهر ایکِدا قرار داشته و بازدیدکنندگان را با تاریخ نودل‌های فوری آشنا می‌کند. به‌علاوه امکان پخت یک فنجان نودل از سوی شما در این موزه نیز وجود دارد. در همین حوالی پارک مینو، یک منطقه حفاظت‌شده طبیعی با شماری از جاذبه‌ها نظیر مسیر پیاده‌روی ۳ کیلومتری به‌طرف آبشار، موزه حشرات مینو و میمون‌های دم‌کوتاه ژاپنی، دیده می‌شود. می‌توان در فصل پاییز و با تغییر رنگ برگ‌ها، در جشنواره شیرینی‌های تهیه‌شده به شکل برگ درخت افرا شرکت کرد.

وقتی‌که به شهر بازگشتید، از منطقه اومِدا در بخش شمالی اوزاکا دیدن کنید. این منطقه خانه بزرگ‌ترین مرکز خرید زیرزمینی دنیا بوده و در بالای آن نیز ساختمان تماشایی اومدا اسکای قرار دارد. اومدا اسکای به‌عنوان یکی از ۲۰ ساختمان دنیا با طراحی عجیب شناخته می‌شود و درواقع دو آسمان‌خراش ۴۰ طبقه است که در ارتفاع بالا به یکدیگر متصل شده‌اند.

روز دوازدهم: هیمِجی و کوبه

می‌توان از قلعه هیمجی و شهر کوبه در مسیر سفر به هیروشیما دیدن کرد. قلعه هیمجی یکی از زیباترین قلعه‌های ژاپن با ظاهری باشکوه بوده و شبیه به یک مرغ ماهی‌خوار سفید در حال پرواز است.

صبح خود را به گشت‌وگذار در قلعه اختصاص داده و سپس در بعدازظهر راهی کوبه شوید. به هنگام حضور در کوبه از بنای یادبود زلزله در پارک مِریکن، به یاد قربانیان زلزله شدید هانشین در سال ۱۹۹۵، دیدن کنید. نمی‌توان در کوبه حضور داشت و از استیک‌های لذیذ آن غافل شد. قیمت استیک‌های کوبه از ۴۵۰۰ ین شروع شده و گاهی به ۱۱ هزار ین هم می‌رسد.

روز سیزدهم: هیروشیما

روز خود را با سفر به موزه صلح هیروشیما در هنگام صبح آغاز کرده و در اطراف پارک صلح قدم بزنید. قلعه هیروشیما نیز در مسیر قدم زدن شما قرار دارد. برای صرف نهار، گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست؛ هیروشیما به خاطر غذاهای دریایی خود، به‌خصوص صدف، شهرت فراوانی دارد؛ اما اگر غذای دریایی با ذائقه شما سازگار نیست، می‌توان به سراغ اوکونومیاکی به سبک مخصوص هیروشیما رفت. در هنگام بعدازظهر سوار بر قطار به مقصد میاجیما شده و سپس با قایق خود را به معبد ایتسوکوشیما در این جزیره برسانید. در این معبد تنها دروازه ژاپنی (موسوم به توری) دنیا دیده می‌شود که بر روی آب شناور است. می‌توان در هنگام پایین بودن مد، با پای پیاده از زیر دروازه عبور کرد. در هنگام عصر وقت خود را در یکی از کافه‌های خلوت جزیره سپری کرده یا اینکه دوباره با قایق به شهر هیروشیما بازگردید.

روز چهاردهم: بازگشت

با توجه به پرواز بازگشت شما از توکیو یا اوزاکا، می‌توان در روز آخر با یک قطار سریع‌السیر به یکی از این دو شهر بازگشت و تا قبل از زمان پرواز به انجام کارهای ناتمام پرداخت. آخرین دقایق حضور خود در ژاپن را به خرید سوغاتی اختصاص داده و مطمئن شوید که وزن چمدان‌های شما متناسب با قوانین ایرلاین است. بسیاری از افراد به هنگام بازگشت اقدام به خرید یک چمدان اضافی برای حمل اقلامی می‌کنند که در طول سفر خریداری کرده‌اند!

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط