برلین در یک روز
1397/04/10 - 13:00 راهنمای سفر

چطور برلین را در یک روز ببینم؟

برلین شهری پرجنب‌وجوش و جوش بوده و زندگی در آن به‌سرعت جریان دارد. رستوران‌ها، کافه‌ها و کلوپ‌های متعددی در این شهر به چشم می‌خورد و گردشگران برای تماشای تاریخ شهر به موزه‌های مطرح برلین می‌روند. سفر به برلین می‌تواند انتخابی مهیج و به‌یادماندنی برای شما باشد.

برای رزرو هتل در برلین به فلایتیو مراجعه کنید.

محله شوینینفیرتل، محله یهودی‌ها در منطقه مرکزی میته، بخشی دیدنی در سفر به برلین است. خیابان‌های پیچ‌درپیچ این منطقه همراه با مغازه‌ها، کافه‌ها و هتل‌های زیبا مناسب همه افراد با هر بودجه‌ای است. فلایتیو قصد دارد تا شما را به گردشی یک‌روزه از شهر برلین ببرد. با ما همراه باشید.

۹ صبح

روز خود را با سر زدن به رایشتاگ، ساختمان مجلس آلمان، آغاز کنید. شما باید قبل از ورود به این ساختمان به‌منظور سوار شدن بر آسانسور و رفتن به بالکن روی پشت‌بام جا رزرو کنید. پس از رسیدن به بالای ساختمان می‌توان از گنبد شیشه‌ای آن تمام شهر را تماشا کرد.

۱۰ صبح

به طرف شمال شرقی برلین و پارک تیرگارتن بروید. می‌توان در پارک مرکزی برلین به تماشای بنای یادبود سینتی و روما رفت که توسط نازی‌ها کشته شدند. به‌علاوه امکان تماشای دروازه براندنبرگ از این پارک وجود دارد. قدمت این دروازه به قرن هجدهم بازمی‌گردد. در کنار این دروازه که نماد اتحاد آلمان غربی و شرقی است عکس یادگاری بگیرید. بسیاری از افراد به خاطر حضور مجسمه خدای پیروزی که سوار بر یک ارابه است، در اینجا جمع می‌شوند. می‌توان از اینجا به طرف جنوب دیوار برلین رفت و همه ترس و وحشت حاصل از دوران جنگ جهانی دوم را در قابل بنای یادبود هولوکاست تماشا کرد.

۱۱ صبح

ابِرتشتراس خیلی زود شما را به طرف میدان پستدامر می‌کشاند. این منطقه جدیدترین بخش برلین بوده و معماری عصر حاضر را در این شهر به نمایش می‌گذارد. به طرف جنوب ادامه مسیر داده و به بقایایی از دیوار برلین با نام توپوگرافی وحشت برسید. این منطقه ترسناک رهبران و جنایتکاران ارتش نازی را به تصویر می‌کشد که دقیقا بر روی خرابه‌های سازمان SS و گشتاپو ساخته شده است.

۱۲ بعدازظهر

به طرف شرق محله Niederkirchnerstrasse حرکت کرده و به یکی دیگر از نمادهای دوران جنگ سرد برسید: باجه بازرسی چارلی. حضور در اینجا شما را وسوسه می‌کند تا با مردانی که لباس سربازان متفقین به تن کرده‌اند در مقابل پاسگاه عکس انداخته و به دیدن نمایشگاه تاریخی بیرونی در این منطقه بروید. به طرف شمال فردریشترازه حرکت کرده و به یک مجتمع خرید سه‌گانه با طراحی لوکس برسید. تماشای قیف شیشه‌ای ژان نوول در گالری لفایه را از دست ندهید.

۱ بعدازظهر

زمان نهار فرارسیده است. چندین کافه در مجتمع Friedrichstadtpassagen وجود داشته و طبقه زیرزمین گالری لفایه نیز محل مناسبی برای چشیدن طعم غذاهای فرانسوی است. می‌توان پس از صرف نهار با یک دسر شیرین از خود پذیرایی کرد.

۲ بعدازظهر

در اطراف میدان ژاندارمِنمارکت چرخی زده و از دو کلیسای موجود در این منطقه به همراه تالار کنسرت دیدن کنید. پس از آن عازم میدان ببلپلاتز شوید؛ اینجا اولین محلی است که نازی‌ها پس از قدرت گرفتن در سال ۱۹۳۳ اقدام به سوزاندن کتاب‌ها کردند. به طرف شرق برلین رفته و از دیگر ساختمان مهم آن بازدید کنید. بازسازی کاخ سلطنتی دوران پروس‌ها قرار است که در سال ۲۰۱۹ به پایان برسد.

۳ بعدازظهر

کلیسای جامع برلین و موزه‌های واقع شده در جزیره موزه مقصد بعدی ما هستند. ۵ موزه موجود در این جزیره گنجینه‌هایی از اروپا و دیگر مناطق دنیا به قدمت بیش از ۶ هزار سال را نگهداری می‌کنند. در زمان خود طوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید از موزه پرگامون دیدن کنید. دروازه ایشتار متعلق به دوران بابلیان و دیگر گنجینه‌های باستانی این موزه شما را حیرت‌زده خواهند کرد. موزه نوئس نیز نیم‌تنه‌ای از ملکه مصریان، نفرتیتی، را نگهداری می‌کند که قدمت آن به ۳۳۰۰ پیش بازمی‌گردد.

۵:۳۰ بعدازظهر

دوباره به شوینینفیرتل بازگشته و به گشت‌وگذار در اطراف مجتمع تازه بازسازی‌شده هاکشه هوف مشغول شوید. این مجتمع با ۸ حیات داخلی خاستگاه صنعت فشن و اکسسوری محسوب می‌شود. دوستداران هنر باید به گالری‌های برتر این منطقه سر زده و با جدیدترین آثار در گالری آیگن آشنا شوند.

۸ شب

هیچ کمبودی در رابطه با رستوران‌های لوکس در منطقه شوینینفیرتل وجود ندارد. رستوران پائولی سال همراه با ستاره میشلین، رستوران ایتالیایی مورت لا بارا، خوراکی‌های خیابانی ویتنامی در منطقه موت و غذاهای گیاهی در منطقه کوپز دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند.

۱۱ شب

اگر نمی‌خواهید تا شب شما پس از صرف شام به پایان برسد، به طرف سالن رقص Clärchens Ballhaus متعلق به قرن نوزدهم رفته و شاهد رقص تانگو در آنجا باشد. در آخر هفته‌ها می‌توان به دیگر مکان‌های برگزاری جشن نظیر «خانه آخر هفته‌ها» در میدان الکساندر رفت و سفر خود را خاطره‌انگیز کرد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط