ساحل زیبا در اطراف باکو
1397/11/16 - 15:00 راهنمای سفر

با ۵ ساحل زیبا در اطراف باکو آشنا شوید

آذربایجان با قرارگیری در منطقه قفقاز، دارای بیش از ۵۰۰ کیلومتر خط ساحلی در امتداد کرانه غربی دریای مازندران است. این پایتخت آغوش خود را به روی ساحل باز کرده و با اینکه بسیاری از سواحل باکو دارای سطح بالایی از آلودگی نفتی هستند، برخی از آن‌ها تمیز بوده و برای تفریح خانوادگی مناسب محسوب می‌شوند. فلایتیو به سراغ شماری از سواحل عاری از هرگونه آلودگی در شهر باکو رفته است. با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

ساحل شیخوف (Shikhov)

ساحل شیخوف، یک مجموعه ساحلی محبوب در باکو است که ۹.۵ کیلومتر با جنوب شهر فاصله دارد. اتوبوس‌های شماره ۱۲۵ شما را با پرداخت مبلغی اندک از شهر قدیمی باکو به ساحل شیخوف می‌رسانند. این مسیر در حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. یک پارک آبی با سرسره‌های آبی، دو استخر بزرگ شنا و یک استخر مخصوص کودکان ازجمله امکانات این ساحل محبوب در باکو هستند. می‌توان در این ساحل از نیمکت‌ها و چترهای رنگارنگ برای استراحت استفاده کنید. شاید ساحل شیخوف بهترین ساحل دنیا نباشد، اما قطعا مکانی زیبا برای گذران یک بعدازظهر تابستانی عالی محسوب می‌شود.

ساحل هلال ماه

ساحل هلال ماه در نزدیکی ساحل شیخوف قرار داشته و بخشی از یک هتل است. این ساحل ۴۰۰ متر طول داشته و ساحلی تمیز همراه با یک منطقه حفاظت‌شده و غریق نجات دارد. این ساحل خانوادگی در باکو در مجاورت کلوپ ساحلی مامبو (Mambo) واقع شده و گردشگران می‌توانند به یک استخر شنا و یک گرداب آبی دسترسی داشته باشند. مسافرانی که در هتل اقامت نمی‌کنند نیز می‌توانند از این منطقه ساحلی استفاده کنند، اما باید مبلغی را بپردازند. پرداخت هزینه برای تفریح در این ساحل ارزشمند است زیرا ساحل هلال ماه تمیز بوده و دارای غریق نجات است.

ساحل بیلگاه (Bilgah)

برخی از بهترین سواحل باکو در شهر قرار ندارند. بیلگاه که در شمال شرقی شبه‌جزیره آبشرون (Absheron) واقع شده، دارای ساحلی ماسه‌ای و آب‌هایی تمیز است. اگر به باکو سفر کردید، می‌توان با یک خودروی اجاره‌ای در مدت ۳۰ دقیقه از مرکز شهر به ساحل بیلگاه رسید. ورود به ساحل رایگان است، اما باید پول اندکی برای استفاده از برخی امکانات نظیر اتاق تعویض لباس، استفاده از چتر و تخت‌های ساحلی بپردازید. برخی از هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در این منطقه در امتداد ساحل دریای مازندران واقع شده‌اند.

کلوپ ساحلی آمبوران (Amburan)

کلوپ ساحلی آمبوران ۴۴ کیلومتر از باکو فاصله داشته و در مجاورت شمالی ساحل بیلگاه قرار دارد. این کلوپ یکی از بهترین تفرجگاه‌های ساحلی باکو محسوب می‌شود. خانواده‌ها و مردم از تمامی قشرها برای استراحت به این مکان جذاب و تمیز می‌آیند و از امکانات آن بهره می‌برند. ورود به ساحل بستگی به روز مراجعه شما در طول هفته داشته و متغیر است. گردشگران به محلی برای آفتاب گرفتن دسترسی داشته و می‌توانند از مناطق مشخص برای شنا استفاده کنند. امکان تهیه غذا در این کلوپ وجود دارد. اگر به دنبال تماشای بهترین ساحل باکو هستید، با خودروی شخصی یا تاکسی به این تفرجگاه بیایید. رسیدن به این مکان با وسایل حمل‌ونقل عمومی کمی دشوار است و افراد باید در مسیر بزرگراه پیاده‌روی کنند.

ساحل سیزون (SeaZone)

اگر به دنبال مکانی تمیز و خلوت هستید، از ساحل سیزون در باکو غافل نشوید. این ساحل در منطقه نارداران و شمال شبه‌جزیره آبشرون واقع شده و دارای ماسه‌هایی تمیز، منطقه مخصوص حمام آفتاب و یک مکان مناسب برای استراحت است. سیزون تقریبا ۳۸ کیلومتر از شهر قدیمی باکو فاصله دارد. اگر از این ساحل در باکو دیدن کردید، منطقه نارداران نیز ارزش تماشا برای مدت یک ساعت یا بیشتر را دارد.

تعداد کل نظرات : 2 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

+ 1397/11/16 - 17:19
ممنون از شما و بقیه
NA (کارشناس فلایتیو) 1397/11/16 - 17:19
خواهش میکنم

مطالب مرتبط