۵ موزه مشهور در امارات متحده عربی
1397/07/23 - 13:00 راهنمای سفر

با ۵ موزه مشهور در امارات متحده عربی آشنا شوید

امارات متحده عربی در سال ۱۹۷۱ تاسیس شده و کشوری تقریبا جوان با بناهای تاریخی فراوان و درعین‌حال مدرن در عصر حاضر است. در سرتاسر این کشور تاریخ، فرهنگ، سنت‌ها و حیات‌وحش در برخی از بهترین و مدرن‌ترین موزه‌های آن حفظ شده است. فلایتیو به همین بهانه به سراغ برخی از موزه‌های مهم امارات در بخش‌های قدیمی‌تر این کشور در دبی، شارجه و ابوظبی رفته است.

برای خرید بلیط هواپیما نجف به فلایتیو مراجعه کنید.

موزه دبی

قلعه الفهیدی امروزه به‌عنوان موزه دبی شناخته می‌شود و در شهر قدیمی بور دبی در میان برخی از آثار باستانی مهم این شهر قرار دارد. این موزه خانه تاریخ فرهنگی و سنتی دبی است. موزه برای ما داستانی از گذشته و نحوه توسعه شهر به شکل امروزی همراه با رهبری و نگاه صحیح به آینده را روایت می‌کند.

خانه شیخ سعید المختوم

خانه سابق خاندان پادشاهی المختوم در بخش قدیمی دبی در منطقه الشندغه، امروزه یک محوطه باستانی محسوب شده و از چندین موزه میزبانی می‌کند. موقعیت استراتژیک این خانه به خاندان سلطنتی امکان رصد مناطق دیره و بور دبی را می‌داد. گردشگران شانس دیدار از محوطه این خانه به همراه معماری سنتی و اسناد تاریخی موجود در آن در کنار مجموعه‌ای از عکس‌ها، جواهرات، سکه‌ها، مهرها و تاریخ خاندان سلطنتی را دارند.

موزه تاریخ طبیعی شارجه

شارجه قطب فرهنگ و هنر امارات محسوب شده و موزه تاریخ طبیعی آن نیز چیزی فراتر از یک تفریح معمولی است. وقتی‌که در این موزه هستید می‌توانید با طبیعت ارتباط برقرار کنید. کودکان عاشق بخش آموزش موزه شده و از تماشای بخش مراقبت از حیوانات لذت خواهند برد. این موزه که در بیرون شارجه واقع شده، مرکزی برای معرفی حیات‌وحش عربی بوده و گردشگران را از طریق زیستگاه‌های طبیعی، باغ‌وحش و باغ‌های گیاه‌شناسی با حیات‌وحش منطقه آشنا می‌کند.

موزه تمدن اسلامی شارجه

موزه تمدن اسلامی شارجه در قلب این شهر واقع شده و خانه هنرهای باستانی، صنایع‌دستی و اسنادی از نوآوری‌ها در تمام سال‌های تمدن اسلامی است. این بنای مدرن که شبیه به یک مسجد است در فضای داخلی خود از گچ‌بری‌های سنتی بهره می‌برد. گردشگران از سوی یک راهنما خوشامد گفته شده و می‌توانند از کتابخانه، مجموعه هنری و گالری علوم و فناوری موزه دیدن کنند.

موزه کاخ العین

قصر العین یک ساعت از پایتخت امارات فاصله دارد، اما یکی از بزرگ‌ترین و بهترین مکان‌ها برای حفظ میراث فرهنگی این کشور است. این عمارت در گذشته محل اقامت شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، حاکم پیشین امارات، بود و امروزه نیز تمامی وسایل موجود در آن به‌خوبی حفظ شده است. اینجا مکانی ایده آل برای حس واقعی زندگی روزانه در قلعه یک حاکم است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط