جاذبه‌های باتومی
1397/05/06 - 11:00 راهنمای سفر

با جاذبه‌های باتومی آشنا شوید

شهر باتومی یک مقصد گردشگری تابستانی برای بسیاری از محلی‌ها است. این شهر تازه ترمیم‌شده جاذبه‌های فراوانی برای کاوش داشته و گزینه خوبی برای علاقه‌مندان به کافه‌ها و رستوران‌ها است. باتومی مرکزی ایده آل برای انجام سفرهای روزانه به شهرها و روستاهای اطراف است. باتومی شهر کوچکی است، بنابراین جاذبه‌های مشهور آن در نزدیکی یکدیگر قرار دارند. فلایتیو نیز نگاهی به برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های باتومی انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیمای گرجستان به فلایتیو مراجعه کنید.

در بلوار باتومی قدم بزنید

قدم زدن در امتداد خط ساحلی باتومی آرامش‌بخش بوده و پر از تجربه‌های فرهنگی است. این بلوار احتمالا قدیمی‌ترین جاذبه شهر باشد؛ ساخت بلوار از سال ۱۸۸۱ آغاز شد و یک باغبان آلمانی نیز پارکی در امتداد ساحل شهر قدیمی بنا نهاد.

امروزه طول این بلوار به ۱۲ کیلومتر می‌رسد و به بلوارهای قدیم و جدید تقسیم شده است. می‌توان پارک اصلی را همراه با نیمکت‌ها، فواره‌ها و مجسمه‌های مدرن مشاهده کرد. این مکان در طول تابستان پر از کافه‌های ساحلی می‌شود. تماشای غروب زیبای آفتاب از اینجا، یکی دیگر از جاذبه‌های قدم زدن در بلوار باتومی است.

به تحسین تندیس عشق ابدی بپردازید

بلوار باتومی پر از تندیس‌های شگفت‌انگیز است، اما مشهورترین آن‌ها تندیس علی و نینو موسوم به تندیس عشق ابدی است. این دو تندیس توسط تامارا کِوِسیتادزه، مجسمه‌ساز گرجی، ساخته شده است. این دو مجسمه هر ۱۰ دقیقه یک‌بار به طرف یکدیگر حرکت کرده، یکدیگر را در آغوش می‌گیرند و مجددا از هم دور می‌شوند.

منبع الهام برای ساخت این مجسمه‌های منحصربه‌فرد، رمانی به همین نام از قربان سعید است. روایت این کتاب در مورد یک داستان رمانتیک میان دختر یک نجیب‌زاده مسیحی و یک پسر مسلمان در باکوی سال ۱۹۱۸ است.

از دیدن مناظر ابدی باتومی لذت ببرید

اگر در تابستان به باتومی سر بزنید و بخواهید تا از روزهای گرم و شرجی آن دور باشید، اسپوتنیک مکان مناسبی برای این کار است. اسپوتنیک یک هتل در دو کیلومتری مرکز شهر و بر فراز تپه‌های باتومی است. نام این هتل به روسی به معنی «ماهواره» بوده و به‌خوبی موقعیت مکانی آن را به خاطر مناظر ابدی حیرت‌انگیز از تمام شهر و دریا توصیف می‌کند. اسپوتنیک که در اطراف گیاهان و درختان گرمسیری ساخته شده، یکی از بهترین مکان‌ها برای استراحت و لذت بردن از یک بعدازظهر است.

غذاهای دریایی را در بازار ماهی امتحان کنید

اگر عاشق ماهی و غذاهای دریایی هستید، باید به بازار ماهی باتومی برای تهیه تازه‌ترین محصولات بروید. شما می‌توانید با خرید مواد اولیه، خودتان اقدام به تهیه غذا کنید یا اینکه مستقیما یک غذای دریایی آماده را از بازار بخرید.

برای رفتن به این بازار از مرکز شهر، سوار بر اتوبوس شماره ۱۰ به طرف ماخینجوری (Makhinjauri) شده و از راننده برای آدرس کمک بخواهید. بازار در سمت چپ جاده قرار دارد.

از باغ گیاه‌شناسی دیدن کنید

باغ گیاه‌شناسی باتومی توسط یک گیاه‌شناس روسی در سال ۱۹۱۲ افتتاح شد. این باغ در شهری کوچک در ۱۰ کیلومتری باتومی واقع شده و یکی از بزرگ‌ترین باغ‌ها در اتحاد جماهیر شوروی، پس از توسعه، محسوب می‌شد. می‌توان در این باغ قدم زد و به تحسین گل‌ها و گیاهان زیبای آن پرداخت. به‌علاوه امکان تماشای خط ساحلی یا حتی تماشای غروب زیبای آفتاب از این باغ نیز وجود دارد.

به میدان اروپا بروید

علیرغم بازسازی این میدان در یک دهه اخیر، شهر باتومی از قرن نوزدهم از ساختمان‌های اطراف میدان محافظت می‌کند. در آن زمان، باتومی یک بندر آزاد در مسیر انتقال نفت دریای مازندران به اروپا بود. وقتی‌که دولت تصمیم به بازسازی شهر گرفت، آن ساختمان‌های قدیمی نیز مورد ترمیم به شیوه دوران شکوه و عظمت خود قرار گرفتند و به جاذبه‌ای زیبا در شهر تبدیل شدند.

برخی از مکان‌های منحصربه‌فرد میدان اروپا شامل ساعت نجومی و بنای یادبود مدیا، زن گرجی در افسانه آرگونات‌ها، می‌شوند. بر طبق افسانه‌ها، این زن به جیسون، قهرمان یونانی، کمک می‌کند تا پشم زرین را از امپراتوری باستانی گرجستان، کولچیس، بدزدد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط