بهترین خانه‌های اپرا در اتریش
1397/07/11 - 13:00 راهنمای سفر

بهترین خانه‌های اپرا در اتریش

اتریش یکی از بهترین مکان‌های جهان برای دیدن اجرای زنده‌ی موسیقی کلاسیک است. مخاطبین دسته‌به‌دسته به تالارها و سالن‌های زیبای آن می‌روند تا به تماشای زیبایی‌های ملودرام اپرا بپردازند. این‌ها برخی از بهترین مکان‌ها برای لذت بردن از یک اجرا در فضایی شیک با نماهای خارجی پر زرق و برق و وسایل مجلل هستند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به فلایتیو مراجعه کنید.

Theatre an der Wien

این ساختمان تاریخی که در ابتدای قرن نوزدهم در منطقه‌ی ماریاهیلف ساخته شد، آن‌قدر بخت و اقبال داشته است که اولین اجرای بسیاری از آثار برتر بتهوون و یوهان اشتراوس را به خود دیده است. فضای داخلی تحسین‌برانگیز آن دیوارهای بلندی دارد که با نوارهای مارپیچ طلایی پوشانده شده‌اند. – یک سبک مجلل و رایج در وین. پیش از جنگ جهانی دوم، این سالن بسته شد و در سال 1945 با اجرایی از تنها اپرای بتهوون، یعنی فیدلیو، بازگشایی شد.

Grosses Festspielhaus

سالن بزرگ جشنواره که به صورت اختصاصی برای جشنواره‌ی سالزبورگ ساخته شد و یکی از بزرگ‌ترین خانه‌های اپرا در جهان محسوب می‌شود، یک شاهکار معماری خیره‌کننده است. اگر مشغول تماشای یک نمایش باشید، ممکن است دنبال کردن داستان برایتان سخت باشد چون چشمانتان مشغول تحسین هنر ظریف دیوارهای تزئین شده‌ی داخل آن می‌شود. این سالن با داشتن کف‌پوش‌های موزاییکی و مجسمه‌ها و نقاشی‌های هنرمندان مشهور اتریش، یکی از زیباترین خانه‌های اپرا در کشور به حساب می‌آید.

Salzburg Marionette Theatre

نخستین اجرای این سالن، اجرای نمایش موزیکال باستین و باستینه موتسارت بوده است، که زمینه را برای هزاران اجرای بعدی آن فراهم ساخت. شرکت Salzburg Marionettes در سراسر دنیا تور برگزار می‌کند و نمایش‌های عروسکی خود را در اختیار مخاطبان بسیار گسترده‌تری قرار می‌دهد. طی بازسازی ساختمان در دهه‌ی 1970، سقف گچی سرسرای آن پوشانده شد. این سقف تا زمانی که در بازسازی سال 2000 شکوه و جلال خود را به دست آورد، پنهان مانده بود.

Graz Opera House

اجراهای اپرا در سالن Graz از قرن هفدهم برگزار می‌شدند. این سالن که در سال 1899 بنا شد، با سبک نئو باروک خود  محل تولید هزاران اثر بوده و خوانندگان مشهوری مثل ماریا کوبا و جوبا ولیتش را میزبانی کرده است. با اینکه ساختمان در جنگ جهانی دوم آسیب زیادی دید، اما بعد از آن یک پروژه‌ی بازسازی 15 میلیون دلاری بر روی آن انجام شد و فضای داخلی آن را به سبک مدرن بازسازی کردند. فهرست برنامه‌های Graz Opera همیشه تکمیل است و شامل بسیاری از اجراهای مشهور موتسارت می‌شود. مجله‌ی آلمانی Opernwelt در سال 2001 آن را خانه‌ی اپرای سال نامید.

Vienna Volksoper

این سالن که به عنوان تالار سخنرانی سالانه‌ی امپراتور ساخته شد، مجموعه‌ی جذابی از نمایش‌ها، از جمله نمایش‌های موزیکال مدرن را به نمایش می‌گذارد. اپرا و اپرت (نسخه‌ی شاد و طرب‌انگیز اپرا) تا سال 1903 در این سالن برگزار نمی‌شد، چون هدف اولیه‌ی ساخت آن برگزاری نمایش‌های موزیکال نبود. برای بازدیدکنندگانی که به زبان آلمانی تسلط ندارند، زیرنویس انگلیسی در حین اجراهای منتخب ارائه می‌شود.

Vienna State Opera House

ساختمان این خانه‌ی اپرای عظیم که در مرکز وین به سبک کیک عروسی ساخته شده است، سالانه هزاران بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند. دکور قرن نوزدهمی آن فوق‌العاده مجلل است و بهترین اجراهای اپرا دائماً در آن برگزار می‌شود، و هر فصل یک برنامه‌ی زمان‌بندی مهیج و جدید را ارائه می‌کند. اگر بر حسب اتفاق گذرتان به این سالن بیفتد، ممکن است یکی از بازیگران نقش موتسارت با کلاه‌گیس قدیمی و عجیب خود، شما را برای خرید بلیت نمایش متقاعد کند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط