هنر خیابانی روسیه
1397/11/30 - 13:00 راهنمای سفر

۷ هنرمندی که هنر خیابانی روسیه را بازتعریف می‌کنند

هنر خیابانی در روسیه در طول ۱۵ سال اخیر، با پدید آمدن مفهوم هنر خیابانی در یک دهه گذشته، رشد فراوانی را شاهد بوده است؛ این اتفاق زمانی رخ داد که اولین نمایشگاه‌ها و فستیوال‌ها در روسیه برپا شدند. سال ۲۰۱۴ شاهد اولین نمایشگاه هنر خیابانی در مسکو بود. از آن زمان به بعد، هنر خیابانی در روسیه با تغییرات فراوانی همراه شد؛ برخی از هنرمندان اولین سفارش‌های خود را دریافت کردند و تمام این جنبش مورد استقبال قرار گرفت. فلایتیو در این مقاله به بررسی هنرمندانی می‌پردازد که نقش مهمی در توسعه هنر خیابانی در روسیه داشته‌اند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

کیریل کتو

کیریل کتو (Kirill Kto) یکی از مشهورترین هنرمندان خیابانی در روسیه است. او به خاطر سبک شفاهی خود شهرت فراوان دارد و می‌توان کارهایش را به‌سرعت از آثار دیگر هنرمندان خیابانی تشخیص داد. او خیلی زود به شهرت دست یافت و در سال ۲۰۱۲ در میان ۵۰ فرد تاثیرگذار در عرصه هنر روسیه جای گرفت.

پترو

اکثر کارهای پترو گرافیکی، انتزاعی و در ابعاد بسیار بزرگ هستند. او خالق یکی از بزرگ‌ترین نقاشی‌های دیواری در روسیه در شهر سنت پترزبورگ است. این نقاشی بر روی دیوار خانه‌ای ۹ طبقه کشیده شده است. نقاشی ۷۴ متر طول و ۷ متر عرض دارد.

آرتیوم لوسکوتف

آثار هنری وی اغلب شرایط سیاسی موجود در جامعه را به باد انتقاد می‌گیرند. او راهپیمایی مونستراچیا (Monstraciya) در نووسیبیرسک (Novosibirsk) را سازمان‌دهی کرد که اصلا به مذاق مقامات دولتی خوش نیامد، اما مورد حمایت جامعه هنری استان قرار گرفت. آثار لوسکوتُف (Loskutov) معمولا واکنشی به اخبار، گفته‌ها و رفتارهای مقامات سیاسی هستند.

تیما رادیا

تیما رادیا (Tima Radya) یکی از شناخته‌شده‌ترین هنرمندان خیابانی در روسیه است و به خاطر سبک طنز خود برای به تصویر کشیدن مشکلات جامعه، شهرت زیادی دارد. برخی از آثار وی به حدی افراد را به فکر وامی‌دارند که سبب بروز واکنش جامعه به مسائل خاص می‌شوند. این دقیقا همان هدفی است که هنر نقاشی خیابانی دنبال می‌کند؛ باز شدن باب گفت‌وگو.

اسلاوا پترکا

اسلاوا پترکا (Slava Ptrk) یکی از مطرح‌ترین هنرمندان خیابانی در عرصه هنر روسیه است. سبک بصری او ساده اما بسیار متنوع است. پترکا با استفاده از پیام‌های نوشتاری فراوان در کارهای خود، به موضوعات مهم در جامعه روسیه واکنش نشان می‌دهد.

ماکسیم ایما

ماکسیم ایما که یک دانش‌آموخته رشته خبرنگاری است، اغلب به شخصیت‌های نقاشی خود جان بخشیده و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا افکار خود را بیان کنند. این افکار معمولا نقل‌قولی از یک فیلسوف قدیمی یا یک عبارت گیرا در دنیای معاصر هستند.

Zmogk

Zmogk که فعالیت خود در حرفه گرافیتی را در اواخر دهه ۱۹۹۰ آغاز کرد، با تغییر سبک از خوشنویسی به اشکال انتزاعی‌تر، کارهای خود را توسعه داد. او یکی از شناخته‌شده‌ترین هنرمندان خیابانی است که موفق شده در حین حفظ سبک منحصربه‌فرد خود، شیوه‌ای جدید برای همکاری با برندها و دیگر هنرمندان بیابد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط