How-to-buy-the-cheapest-plane-tickets-2
1395/06/30 - 10:00 راهنمای سفر

چطوری ارزان ترین بلیط هواپیما را بخریم؟ (قسمت دوم)

در این بخش نیز 5 نکته کاربردی دیگر برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما را به شما آموزش خواهیم داد. با فلایتیو همراه باشید. 

1. حواستان به تخفیف های ویژه باشد

شرکت های هواپیمایی مختلف معمولا بر اساس سیاست ها و برنامه هایشان، در فصل های مختلف، بین یک هفته تا یک ماه، برای پروازهای شرکت هواپیمایی خود به بعضی مقصدها، آفر و قیمت ویژه در نظر می گیرند.

برای اطلاع از این آفرها بهترین راه این است که به جای سر زدن به سایت تک تک این ایرلاین ها (برای یک بلیط داخلی باید به سایت بیش از 10 شرکت هواپیمایی سر بزنید!) به یک مرجع واحد که تمامی این تخفیف ها را پوشش می دهد مراجعه کنید.

با عضویت در کانال تلگرام فلایتیو می توانید از آفرهای ویژه شرکت های هواپیمایی مختلف مطلع شوید.

2. برای پرداخت هزینه اضافه بار آماده باشید

شرکت های هواپیمایی مختلف قانون های متفاوتی در رابطه با حمل میزان بار مجاز توسط مسافران دارند. معمولا ایرلاین هایی که بلیط هواپیمایشان گران تر از بقیه است، اجازه حمل میزان بار بیشتری را به مسافران خود می دهند. در نتیجه اگر نمی خواهید بار زیادی با خود حمل کنید، می توانید از شرکت هایی بلیط خریداری کنید که اجازه حمل میزان بار کمتری به مسافران خود می دهند.

3. برای افراد گروه یا خانواده به صورت جداگانه بلیط بگیرید

برای فهمیدن این نکته بهتر است مثال زیر را بخوانید تا متوجه منظور ما بشوید.

فرض کنید قرار است برای 5 نفر از اعضای خانواده خود بلیط هواپیما بگیرید و هواپیمایی که برای سفر انتخاب کرده اید، دو صندلی 200 هزار تومانی و 15 صندلی 300 هزار تومانی فروخته نشده دارد. مطمئن باشید اگر در همان قدم اول درخواست 5 بلیط هواپیما بدهید، سیستم شرکت هواپیمایی برای تمام افراد، بلیط های 300 هزار تومانی پیشنهاد می دهد. در صورتی که اگر ابتدا برای دو نفر و بعد برای سه نفر در سیستم سرچ کنید، می توانید دو عدد از بلیط های خود را با قیمت 200 هزار تومان بخرید.

پس اگر هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما، بلیط ها را به صورت جداگانه و تعداد کمتر بخرید ، بلیط هایی با قیمت مناسب تر به شما پیشنهاد خواهد شد.

شاید فکر کنید این کار خیلی وقت گیر و پیچیده است اما مطمئن باشید به زحمتش می ارزد!

4. تمام فرودگاه های مقصدتان را چک کنید

معمولا شهرهایی که دارای دو فرودگاه هستند، یکی از فرودگاه هایشان مرکزی و اصلی است و پروزاهای ورودی و خروجی متعددی دارد. در حالی که فرودگاه دیگر، پروازهای کمتر، در زمان های محدود تری دارد (مثلا فرودگاه اصلی روزانه 100 پرواز و فرودگاه فرعی روزانه 20 پرواز دارد).

در اکثر مواقع، پروازهایی که مقصدشان فرودگاه فرعی شهر است ارزان تر از پروازهای فرودگاه اصلی هستند. به همین خاطر با خرید بلیط پروازهایی که به فرودگاه فرعی مقصدتان می روند می توانید هزینه کمتری برای بلیط هواپیما پرداخت کنید.

5. از مرجع های مورد اطمینان بلیط بخرید

احتمالا با وجود اینهمه شرکت هواپیمایی و دفاتر فروش بلیط، انتخاب یک مرجع مناسب برای خرید بلیط هواپیما کار سختی است.

در شرایطی که بین بلیط های هواپیمایی شرکت های مختلف اختلاف قیمت زیادی وجود دارد، خرید بلیط مناسب و ارزان برای پرواز، نیاز به جستجو و بررسی زیادی دارد.

فلایتیو امکان این جستجو و مقایسه را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط