سفر به شمال نروژ
1397/01/21 - 13:00 راهنمای سفر

چه زمانی برای سفر به شمال نروژ مناسب است؟

مهم نیست چه زمانی را برای سفر به شمال نروژ انتخاب می‌کنید، آنجا همیشه منطره‌ای زیبا برای تماشا کردن است.

برای خرید بلیط هواپیمای نروژ به فلایتیو مراجعه کنید.

بهار

بهار بهترین زمان برای سفر کردن به نروژ است. زمانی که زمستان تمام شده و طبیعت دوباره به زندگی برمی‌گردد. همچنین بهترین زمان برای انجام دادن و لذت بردن از ورزش‌های زمستانی است همانطور که هنوز برف فراوانی وجود دارد اما روزها طولانی‌تر و آفتابی‌تر هستند. به خاطر داشته باشید که برای اسکی کردن در شمال نروژ بهتر است با اسکی بازانی که در استراحتگاه‌های اختصاصی اسکی در طول کشور وجود دارند همراه شوید.

انتهای ماه آپریل بیشتر برف‌ها آب شده‌اند تا یک منظره شاداب و سبز را نمایان کنند. با این حال برخی از مناظر شمالی نروژ مانند لوفتن خنک، خشک و سرد باقی مانده است و زمانی درختان شکوفه می‌زنند که تابستان فرا برسد. اگر می‌خواهید که از دیدن شکوفه درخت‌های میوه لذت ببرید، بهتر است به  سمت جنوب  و به Hardangerfjord سفر کنید.

تابستان

تابستان محبوب‌ترین فصل در شمال نروژ است  و فیمت‌ها از ماه خرداد (جون) تا اوایل شهریور (سپتامبر) بالا می‌باشد. درجه حرارت هوا درماه‌های تابستان منفاوت است. در بعضی مواقع در طول روز به 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد اما بهتر است کولر آماده باشد. در بعضی نقاط از شمال نروژ مانند ترومسو و بدو درجه حرارت بین 12 تا 14 درجه سانتی‌گراد است.

بعضی از توریست‌ها به این دلیل در تابستان به شمال نروژ سفر می‌کنند که شاهد خورشید نیمه شب باشند. یک پدیده طبیعی که خورشید به مدت 24 ساعت در آسمان پیداست و می‌تابد حتی در نیمه شب.  بعضی فعالیت‌ها در طول این نیمه شب انجام می‌شود مانند: اسب سواری، قایقرانی و بازی گلف. اما فعالیت‌های ارزان قیمت‌تری نیز وجود دارد که شامل شنا یا برپا کردن چادر در طبیعت وحشی می‌شود- همه در نروژ این حق را دارند تا آزادانه به هر سویی بروند.

پاییز

پاییز نیز زمان مناسبی برای سفر کردن به شمال نروژ است. روزهای آفتابی فراوانی در ماه‌های شهریور و مهر (سپتامبر و اکتبر) وجود دارد در عین حال در این زمان توریست کمتری به این مکان سفر می‌کند. کوه‌ها، دشت‌ها و جنگل‌ها به طرز بخصوصی دیدنی میشوند. همانطور که برگ‌های درختان رنگ پاییزی به خود می‌گیرند.

نور روز همچنان تا عصر ادامه دارد پس هنوز وقت برای فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی و سافاری در طبیعت وجود دارد. همچنین بهترین زمان از سال برای دیدن شفق شمالی (قطبی) میباشد. پاییز فصل فریبنده‌ای است پس محظ احتیاط با خود لباس گرم و بارانی ضد آب همراه داشته باشید ممکن است در مواقعی آسمان تصمیم به باریدن بگیرد.

زمستان

در طول ماه‌های زمستان شمال نروژ پر از تندراهای یخ‌زده میشود همچنین چشم‌اندازی پوشیده از برف را پدید می‌آورد. شب طولانی و بی رحم می‌شود به طوری که درجه هوا به زیر انجماد می‌رسد. در حقیقت در مکان‌هایی مانند ترومسو از اواسط آبان (نوامبر) تا اواخر دی (ژانویه) در هیچ روزی خورشید نمایان نمی‌شود. در این سفر چند لباس فراوان و دستکش کلفت و ضدسرما باید در چمدان سفرتان همراهتان باشد تا از دستان شما در برابر سرما محافطت نماید.

علاوه بر آن، شمال نروژ در ماه‌های زمستان بسیار ساکت‌تر از ماه‌های دیگر است (به جز کریسمس) . شما شانس این را خواهید داشت تا شفق شمالی را مشاهده کنید که در طول تاریکی شب و آسمان بدون ابر بسیار دراماتیک است. در طول ماه‌های زمستان در ساحل نروژ می‌توانید شاهد انواع (نهنگ‌ها) باشید. اگر یک سافاری برای دیدن نهنگ‌ها در "آندنز" در ماه‌های دی/بهمن (ژانویه/فوریه) رزرو کنید، شاهد نهنگ‌های قاتل، نهنگ‌های عنبر و نهنگ‌های قورباغه‌ای خواهید بود.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط