اپرا در اتریش
1397/07/11 - 17:00 راهنمای سفر

تاریخچه‌ی کوتاهی از اپرا در اتریش

اتریش با داشتن ساختمان‌های مجلل و چشم‌اندازهای دیدنی خود، به همراهی یک نمایش موزیکال مناسب نیاز دارد که اپرا کاملاً این نیاز را برآورده می‌کند. اتریش که به خاطر آهنگسازهای مشهوری که در قرن نوزدهم در وین سکونت داشتند به عنوان پایتخت موسیقی کلاسیک شناخته می‌شود، یک محل عالی برای کسب اطلاعات در مورد اپرا است، خواه از قبل طرفدار اپرا باشید و یا اینکه فقط قصد آشنایی با آن داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

با اینکه محل اصلی تولد اپرا ایتالیا است، اما اتریش تقریباً مترادف با این فرم هنر شناخته می‌شود. خانه‌ی اپرای وین که در دهه‌ی 1900 ساخته شد، با وجود هزاران بازدیدکننده که برای دیدن اجرای زنده‌ی برترین آثار اپرای جهان در محیطی زیبا جمع می‌شوند، یکی از محبوب‌ترین مکان‌های توریستی شهر به حساب می‌آید.

اپرا که با حالات دراماتیک و ملودرام نمایشی شناخته می‌شود، آواز، شعر و گاهی رقص را با هم ترکیب می‌کند تا آن را به یکی از دیدنی‌ترین فرم‌های اجرای موزیکال تبدیل کند. شور و اشتیاق و احساسات عمیق انسانی در مرکز آن قرار دارند، و نمایشنامه‌ها غالباً داستان‌هایی با موضوع عشق ممنوعه، انتقام یا جنگ را دنبال می‌کنند.

آمادئوس موتسارت که در سالزبورگ متولد شد احتمالاً معروف‌ترین و محبوب‌ترین موسیقی‌دان اپرای اتریش است و یکی از اولین کسانی بود که مردم اتریش را از این فرم هنر آگاه ساخت و به معرفی زبان آلمانی به اپرا کمک کرد. در سال 1767، یکی از اولین کارهای او در قصر اسقف اعظم در سالزبورگ به اجرا در آمد و در مدت کوتاهی به یکی از اصلی‌ترین موسیقی‌های مصرفی اتریشی‌ها تبدیل شد. دو ماه پیش از مرگ زودرس و غم‌انگیز او در 35 سالگی، فلوت سحرآمیز – داستان افسانه‌ای با موضوع تقابل خیر و شر – در سالن Freihaus-Theatre auf der Wieden در وین اجرا شد و موفقیت خوبی را به دست آورد.

در دهه‌ی 1800، با تلاش یکی دیگر از قهرمانان موسیقی اتریش به نام یوهان اشتراوس پسر، یک گونه‌ی جدید و ساده‌تر از اپرا با نام اپرت در وین پدید آمد. اپرت خط داستانی آرام‌تر و شادتری داشت، و ماهیت عمیق، تاریک و جدی آثار قبلی را تغییر داد.

امروزه اپرا به صورت گسترده‌ای در اتریش برگزار می‌شود، و هرچند برای قضاوت زود است، اما میراث آن همچنان ادامه دارد. با وجود رویدادهایی مثل جشنواره‌ی موسیقی سالزبورگ و جشنواره‌ی برگنتس با نمایش‌های متعددی که در طول سال برگزار می‌کنند، اتریش به خاطر داشتن یکی از پرشکوه‌ترین سنت‌های اپرایی در اروپا مشهور است.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط