کاخ هافبورگ در وین
1397/08/04 - 13:00 راهنمای سفر

تاریخ مختصری از کاخ هافبورگ در وین

کاخ هافبورگ با ظاهر منحنی و نمای سفیدرنگ خود، تصویری شگفت‌انگیز در پایتخت اتریش است. این ساختمان تاریخی در مرکز وین قرار داشته و بارها دستخوش تغییرات فراوان قرار گرفته است. تمام گوشه و کنار این کار لایه‌های مختلف تاریخ اتریش را روایت کرده و قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی و زمانی بازمی‌گردد که این کاخ به‌عنوان خانه دوک‌های اتریشی ساخته شد. امروزه از کاخ هافبورگ در وین به‌عنوان اقامتگاه رسمی و محل کار رئیس‌جمهور اتریش استفاده می‌شود.

هافبورگ در زبان اتریشی به معنی «کاخ درباری» بوده و از زمان ساخت آن کم‌وبیش مورد استفاده خاندان سلطنتی قرار گرفته است. کاخ هافبورگ میزبان بسیاری از شخصیت‌های مشهور و تاریخی اتریشی بوده است. این کاخ برای مدت ۶۰۰ سال محلی برای اقامت طولانی‌ترین سلسله پادشاهی اتریش، یعنی هابسبورگ، بوده است. خاندان هابسبورگ این کاخ را نیز به‌مانند شونبرون به یک مجموعه اشرافی شامل ۱۹ حیاط و ۲۶۰۰ اتاق تبدیل می‌کنند.

قلعه قدیمی، کهن‌ترین بخش این ساختمان بوده و به «جناح سوئیسی» به خاطر استفاده از آن به‌عنوان یک برج مراقبت برای دیدبانی از سوئیس مشهور است. بخش‌های دیگر این کاخ در طی چندین قرن و توسط امپراتوران بعدی به این مجموعه اضافه شده‌اند. کتابخانه ملی اتریش، جناح صدراعظم برای میزبانی از صدراعظم امپراتوری روم و مدرسه اسپانیایی اسب‌سواری، بخش‌هایی از این قلعه هستند که همچنان کاربرد دارند.

هافبورگ با تاریخ غنی خود، به‌عنوان یکی از قطب‌های محبوب گردشگری وین شناخته می‌شود. می‌توان از این قلعه دیدن کرد و با تماشای کلکسیون نقره در جناح صدراعظم شگفت‌زده شد. موزه داخلی شهبانو الیزابت نیز یکی دیگر از بخش‌های دیدنی این قلعه به شمار می‌آید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط