شهر مکزیکو سیتی
1397/11/08 - 13:00 راهنمای سفر

راهنمای شهر مکزیکو سیتی برای دوستداران قهوه

«اکتاویو رویز سرورا» فراتر از یک قهوه‌خور معمولی است. او مالک و بنیان‌گذار «آلمانگرا»، یکی از سرشناس‌ترین کافی‌شاپ‌های موج سوم مکزیکو سیتی، و یک کافه‌دار آموزش‌دیده است. او همچنین بومی مکزیکو سیتی و عاشق شهر خودش است. ما از او در مورد قهوه در مکزیک چند سؤال پرسیده‌ایم.

برای خرید بلیط هواپیما به فلاتیو مراجعه کنید.

در حال حاضر در مورد کدام نوع قهوه‌ی مکزیکی بیشتر از همه هیجان‌زده می‌شوید؟

قهوه‌های «گیشا» در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته‌اند، و مکزیک نیز با همین موج حرکت می‌کند. با این حال، ما باید در مورد شناخت کامل این قهوه‌ها احتیاط کنیم، چون طعمی که از آن‌ها می‌شناسیم مربوط به جایی است که در آنجا کشف شدند: پاناما. چون تنوع آن‌ها در حال حاضر با مناطق مرتفع مکزیک سازگار شده است، اولین محصولی که مشاهده می‌کنیم طعم بسیار ظریف و عطر یاسمن را دارد. این تنوع برای سال‌های آینده بسیار نویدبخش است.

«اورو آزتکا» که در دهه‌ی 80 تولید شد، به خاطر کیفیت محصولاتی که تولید می‌کند مشهور نبود، اما اخیراً در انواع مختلفی عرضه شده و نتایج خوبی به همراه داشته است؛ حتی نام آن در رقابت‌های Cup of Excellence در فهرست فینالیست‌ها قرار گرفت. و قهوه‌ی همیشه محبوب من «پلوما هیدالگو» از خانواده‌ی «تایپیکا» است که اولین بار در مکزیک کشت شد و به منطقه‌ای به نام «پلوما» در ناحیه‌ی «کندلاریا لوکسیکا» در «اوآخاکا» عرضه شد.

بهترین مکان‌های شهر برای خرید دانه‌ی قهوه‌ی مکزیکی

هر کافی‌شاپ تخصصی می‌تواند محل خوبی برای شروع باشد، اما بهتر آن است که به سراغ منابعی بروید که این کافی‌شاپ‌ها نیز دانه‌های خود را از آنجا تهیه می‌کنند: روسترها.

در مکزیکو سیتی: کافه‌های Almanegra، Café con Jiribilla  و Polvora Tostadores.

در کوئرتارو: Gas Up!

در گوادالاهارا: کافه Estelar/Sublime

در چیاپاس: Casa Cafeologo

در وراکروز: Impetus – Casa Tostadora

نکته‌ای که بیشتر مردم در مورد قهوه‌ی مکزیکی نمی‌دانند

اینکه بیشتر قهوه‌ای که در کافه‌های تخصصی سرو می‌شود، باید صادر شود، چون بهترین دانه‌های مکزیک برای صادر کردن به خارج از کشور تولید می‌شوند. همچنین این نکته که مصرف قهوه در حال افزایش و تولید در حال کاهش است، پس بقیه‌ی کشورها نیز شروع به صادرات قهوه به مکزیک که در آن تقاضا در حال افزایش است می‌کنند، که باعث می‌شود نوشیدن قهوه‌ی مخصوص مکزیکی در خود مکزیک به یک مشکل حتی بزرگ‌تر تبدیل شود!

بهترین قهوه را همراه با کمی نان شیرین

به خاطر سرمایه‌گذاری‌های بزرگ، کافی‌شاپ‌های زیادی در مکزیکو سیتی وجود دارند. Colonias Roma، Condesa، و حتی Narvarte و Del Valle همگی از صنعت قهوه حمایت می‌کنند چون تقاضای قهوه‌ی باکیفیت بسیار زیاد است. اگر قرار باشد کافی‌شاپ‌های محبوب خودم در شهر را فهرست کنم از Almanegra (طبیعتاً قهوه‌ی خودمان را دوست دارم، چه‌کار کنم؟)، Casa de Fuego/Cucurucho، و Café Avellaneda را نام می‌برم.

سه مورد از جالب‌ترین پروژه‌های مرتبط با قهوه

Café de Mexico توسط دبیرخانه‌ی توسعه‌ی کشاورزی و روستایی مکزیک (SAGARPA)، یک کار سازمان‌یافته توسط وزارت کشاورزی مکزیک برای ارتقای سطح قهوه‌ی مکزیک در جهان؛ مسابقه‌ی Brew and Baristas، که یک رقابت کشوری برای باریستاها و کافه‌دارهایی است که مهارت‌های خود را در بخش‌های تخصصی مختلف آماده‌سازی قهوه در معرض قضاوت قرار می‌دهند؛ و Café Collective، وب‌سایتی که یک نقشه‌ی تعاملی از کافی‌شاپ‌های تخصصی شهر و فهرست رویدادها و اطلاعات مربوط به دنیای قهوه را در خود دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط