دانمارک
1396/12/29 - 19:00 راهنمای سفر

چطور در یک روز دانمارک را ببینیم؟

 

اگر پیش از این به تنهایی به یک کشور خارجی سفر کرده باشید، احتمالاً با احساسی که به محض بیرون رفتن از فرودگاه گریبان‌گیرتان می‌شود آشنا هستید؛ اما اگر مقصدتان دانمارک باشد، فضای آرام و ملایم این کشور به سرعت آرامتان می‌کند. فقط باید به این فکر کنید که چطور روزهایتان را بگذرانید و با محلی‌ها آشنا شوید. این راهنما حتما کمک‌تان خواهد کرد.

 برای خرید بلیط هواپیمای دانمارک به فلایتیو مراجعه کنید.

اتاقی در یک هاستل رزرو کنید

البته این توصیه منحصر به دانمارک نیست، اما اقامت در هاستل راه خوبی برای شناختن دیگر افراد است. هر چه نباشد بقیه‌ی کسانی که در هاستل هستند هم تنها سفر می‌کنند. کپنهاگ هاستل‌های زیادی با سبک‌های مختلف در نقاط گوناگون دارد. کسانی که به شهرهای دیگری مثل اودنزه، آلبورگ یا آرهوس سفر می‌کنند برای پیدا کردن اتاق به مشکل برمی‌خورند چون در این شهرها هاستل‌های زیادی وجود ندارد؛ بنابراین از قبل برای خودتان اتاق رزرو کنید.

 

در شهر با دوچرخه گردش کنید

مهم نیست در کدام شهر هستید، به هر حال تعداد دوچرخه‌ها از ماشین‌ها بیشتر است. برای دانمارکی‌ها دوچرخه سواری عادت نیست، سبک زندگی است. پس فرصت کشف ملت دوچرخه سوار را از دست ندهید. دوچرخه سواری هم آرامش بخش است و هم از بلیط وسایل حمل و نقل عمومی، ارزان‌تر. علاوه بر آن بعد از دیدن محلی‌ها دیگر از ترجیح دوچرخه به اتوبوس تعجب نخواهید کرد.

 

تفریحات فضای باز محبوب را امتحان کنید

کسانی که دوست دارند با خود دانمارکی‌ها ملاقات کنند، بهتر است در تابستان و بهار به این کشور سفر کنند. بعد از یک زمستان طولانی، دانمارکی‌ها فرصت بودن در پارک‌ها و دریاچه‌ها و بهره‌گیری از نور خورشید را از دست نمی‌دهند. برای کسانی که به کپنهاگ سفر می‌کنند، دریاچه‌های نواربرو Nørrebro یکی از شلوغ‌ترین نقاط خواهد بود. در این نقاط افرادی را می‌بینید که به صورت گروهی تفریح می‌کنند و یا در کنار دریاچه مشغول کتاب خواندن هستند. در هر دو مورد شروع مکالمه کار سختی نیست: به آنها نوشیدنی تعارف کنید یا از فستیوال روسیلده Roskilde بپرسید.

 

نقاط جذاب این کشور را از روی آب نگاه کنید

همه‌ی شهرهای دانمارک تورهای قایق سواری، کروز و حتی کانوئه ارائه می‌دهند. هر چه نباشد آب دور این کشور را فرا گرفته و دانمارکی‌ها ارتباط تنگاتنگی با ماهیگیری دارند. چه توریست‌ها بخواهند از روی آب بهترین مناظر را تماشا کنند یا صرفاً در آب‌های اسکاندیناوی کمی قایق سواری کنید، تعداد زیادی تورهای کشتی هستند که می‌توانند به مسافران علاقمند کمک کنند.

کسانی که به کپنهاگ سفر می‌کنند به راحتی می‌توانند یک تور قایق سواری را در برنامه‌شان بگنجانند. این شهر فرهنگ غنی دارد و هر مسافری باید برخی از فضاهای نمایشگاهی و گالری‌های هنری آن را ببیند. البته به جز موزه‌های هیجان انگیز، در این شهر جذابیت‌های دیگری مثل قلعه‌های باروک یا دوران رنسانس، اپرای سلطنتی دانمارک و مجسمه‌ی پری دریایی کوچک نیز وجود دارد که ارزش دیدن دارند؛ اما از آنجا که هیچ وقت فرصت کافی برای پرسه زدن در شهر نیست، این که بخواهید همه چیز را ببینید، سخت می‌شود. یک تور قایق سواری راه حل این مشکل است.

قایق از بندر نیهاون Nyhavn یا گامل Gammel حرکت می‌کند و به سمت کانال کریستینهاون Christianhavn و فردریکسهولم Frederiksholm می‌رود. نقاط جذابی که قایق از کنارشان عبور می‌کند شامل کاخ کریستینبورگ Christianborg، بانک ملی دانمارک، اپرا، مجسمه‌ی پری دریایی کوچک، آمالیهاون Amaliehaven، کلیسای ناجی ما و الماس سیاه می‌شود. وقتی تور تمام شد یک نوشیدنی بنوشید و روی اسکله‌ی چوبی ود استراندن Ved Stranden استراحت کنید. این اسکله یکی دیگر از نقاط محبوب شهر در روزهای آفتابی است.

 

سفرهای یک روزه کنید

دانمارک کشور بسیار کوچکی است. به همین دلیل مسافران می‌توانند اغلب نقاط جالب را ببنند. طبیعت دوستان حتما باید یک روز را در مونس کلینت Møns Klint سپری کنند. طرفداران هانس کریستین آندرسن باید موزه‌ی این نویسنده‌ی مشهور را در شهر اودنزه ببینند و فرهنگ دوستان باید حتماً سری به موزه‌ی آروس ARoS در آرهوس بزنند. کسانی که ماجراجوتر و فعال‌تر هستند باید با دوچرخه به این نقاط بروند. در دانمارک زیرساخت‌ها و توقفگاه‌های مناسبی برای دوچرخه در همه جا وجود دارد و باعث می‌شود سفر برای شما تجربه‌ای لذتبخش بشود.

 

وقتی غذا می‌خوردید با محلی‌ها گرم بگیرید

رفتن به بازارهای فروش غذا راهی عالی برای ملاقات با افراد جدید و تست کردن غذاهای جالب است. مسافران می‌توانند با هزینه‌ی اندک هم غذاهای خوشمزه‌ی اسکاندیناوی و سایر نقاط جهان را تست کنند و هم پشت یک میز دراز چوبی با دانمارکی‌هایی بنشینند که می‌توانند نکاتی جالب برای سفر ارائه دهند. غذافروشی و بازارچه‌ی کودبوئنس Kødbyens Mad og Marked که در کپنهاگ و آرهوس برپا می‌شود، یکی از محبوب‌ترین‌ها است. حواستان به رویدادها و بازارهای دانمارک باشد و حتماً به آنها سر بزنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط